Astrologia początki

| |

Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna
 

Astrologia sama w sobie to wiedza o oddziaływaniu ciał niebieskich na zjawiska ziemskie, głównie na życie człowieka. Astronomia natomiast zajmuje się prawami fizycznymi, rządzącymi budową i ruchami ciał niebieskich.

Wcześniej astrolog i astronom niczym się od siebie nie różnili. Dopiero jak nauka przybrała czysto racjonalny charakter dokonano podziału.

Obecnie wielu ludzi zajmuje się przez całe życie astrologią, zbierają doświadczenia w przepowiadaniu wydarzeń wg położenia gwiazd. Prognozy takie dotyczą przebiegu życia, naszych spraw uczuciowych, finansowych, zdrowotnych, naszych możliwości i nie tylko.

Najstarsze zapisy astrologiczne pochodzą z Babilonu. Z czasem astrologia rozgałęziła się w różnych kierunkach. Nawet laik, który dysponuje podstawową wiedzą i intuicją może interpretować horoskop i przewidywać możliwy przebieg wydarzeń. Udaje się taka interpretacja, gdy za podstawę przyjmuje się symbolikę wiedzy astrologicznej.

planetyDla laików podstawowa wiedza astrologiczna to znaki zodiaku. Każdemu z nas przypisuje się jakiś znak w zależności od daty naszego urodzenia.

Mają jednak te znaki statystyczny charakter. Prawdziwy horoskop astrologiczny, można stworzyć znając dokładną datę urodzenia oraz godzinę, a także miejsce urodzenia. Wtedy to można stworzyć rzetelny horoskop, który Astrolog interpretuje.

 Najbardziej znanym systemem astrologicznym jest system zachodnioeuropejski. Opierał się on przez stulecia na błędnym wyobrażeniu, jakoby Ziemia była środkiem Wszechświata. Rozkwit astrologii rozpoczął się ok. 1450 roku i trwał tylko przez okres 200 lat. Im więcej uczonych zajmowało się astronomią, tym żywsza była dyskusja na temat budowy wszechświata.

Musiało upłynąć prawie sto lat, zanim rewolucyjne idee Kopernika doszły do większych mas ludzkości. Gdy stało się jasne, że system geocentryczny jest błędny, władcy tego świata zareagowali wściekłością.

Pisma astrologiczne stały się zabronione, i zostały wpisane do indeksu ksiąg zakazanych. Wtedy to Astrologia zeszła do podziemia i w ten sposób istniała, aż do końca XIX wieku, kiedy zaczęła przeżywać swój renesans. Powstało wiele szkół astrologicznych. Wszystkie systemy są dalekie od tego, który powstał 4,5 tysięcy lat temu.

Nikt nie powinien martwić się układem planet, nie ma złych horoskopów, tak jak i nie ma złych pór roku. Może się jednak zdarzyć że dla jednych osób jest to przychylne, dla innych nie. 

Kategoria: /