Astrologia drogą

| |

Ocena użytkowników: 0 / 5

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Astrologia jest jedną z najbardziej kontrowersyjnych dziedzin wiedzy, której początki datowane są na odległe czasy starożytne. Astrologia stara się naświetlać i porządkować związki człowieka z kosmosem, interpretując w określony sposób jego wpływ na życie i naturę człowieka.

 

W astrologii nie ma wątpliwości, ale interpretacja układów gwiazd i planet jest różna, w zależności od Astrologa. Nasza Ziemia, w swym biegu dookoła Słońca podlega oddziaływaniu różnego rodzaju wpływom energetycznym takim jak grawitacja, pola magnetyczne czy elektryczne. W ten układ oddziaływania planet wpleciony jest człowiek.

Astrologia pozwala lepiej poznać własny charakter i osobowość, osobowość także przyczynia się do rozświetlenia zagadki dobrego współistnienia z otoczeniem.

 

Astrologia stworzyła pewien system znaków zodiaku, który rozróżnia dane typy osobowości i nie tylko. Ziemia obiega Słońce w ciągu 12 miesięcy, czyli w ciągu jednego roku. Astrolodzy drogę, którą Ziemia zatacza w przestrzeni wokół Słońca nazywali ekliptyką i wzdłuż niej rozlokowany został zodiak.

Całą ekliptykę podzielono na 12 równych części i każdej z nich przyporządkowano jeden znak zodiaku. W każdym znaku Słońce przebywa przez okres mniej więcej jednego miesiąca.

Nad każdym znakiem zodiaku panuje planeta, co oznacza że swoją największa siłę oddziaływania osiąga przebywając w tym właśnie znaku.

 

W Astrologii znaki zodiaku zostały przyporządkowane podziałowi na żywioły, rodzaje oraz jakości. Wyróżniamy cztery żywioły- powietrza, ognia, wody i ziemi.

 

Do znaków żywiołu powietrznego należą- Bliźnięta, Waga i Wodnik. Powietrze jest symbolem lotności myśli, komunikatywności, delikatności i subtelności. Do znaków powietrza należą idee, pojęcia niematerialne, abstrakcyjne. Żywioł ten wyzwala wielkie zdolności umysłowe i artystyczne, potrzeby życia towarzyskiego, poczucie sprawiedliwości.

 

Do znaków żywiołu ognia należą znaki- Barana, Lwa i Strzelca. Ogień symbolizuje zniszczenie i tworzenie. Osoby z żywiołem ognia w znaku są stanowczy, agresywni, silni, energicznie, dążą do osiągnięcia władzy.

 

Do znaków żywiołu wodnego należą znaki- Raka, Skorpiona i Ryb. Żywioł ten symbolizuje uczucia, wrażenia, zmienność, wrażliwość, intuicję. Do wyróżników tego żywiołu należą wyobrażenia, uczuciowość, opiekuńczość, odwaga, mściwość okrucieństwo, zazdrość.

 

Do znaków żywiołu ziemskiego należą znaki- Byka, Panny i Koziorożca. Żywioł ten symbolizuje materializm i konkretność. Do wyznaczników tego żywiołu należą- praktyczność, dokładność, pracowitość, emocjonalny chłód, wygórowane ambicje i konserwatyzm.

 

Wśród dwunastu znaków zodiaku wyróżniamy dwa rodzaje- męskie, czyli pozytywne, aktywne związane z pierwiastkiem Yang, oraz żeńskie- określane mianem negatywnych, pasywnych, związane z pierwiastkiem Yin.

 

Do znaków męskich należą znaki żywiołów Powietrza i ognia. Do znaków żeńskich należą znaki żywiołów Wody i Ziemi.

 

Urodzeni, u których w horoskopie występuje wpływ znaków męskich, są obdarzeni siłą, energią, wielką aktywnością. Są agresywni, przedsiębiorczy. Taki przeważający wpływ znaków męskich korzystny jest dla mężczyzn, ale dla kobieta już nie.

 

Astrologia a Tarot

Astrologia Chińska

Numerologia i Astrologia

 

Ostatni podział jest pod względem jakości – na kardynalne, stałe i zmienne.

Do znaków kardynalnych należą- Baran, Rak, Waga i Koziorożec. Symbolizują one chęć działania, czyli podstawę każdego istnienia. Wpływają na losy wszelkich przedsięwzięć. Urodzonych pod tymi znakami charakteryzuje pewność siebie, autorytatywny stosunek wobec innych, aktywność w inspirowaniu nowych przedsięwzięć.

 

Do znaków stałych należą- Byk, Lew, Skorpion, Wodnik. Symbolizują głównie wytrwałość i upór w osiąganiu celów, także w rozwoju duchowym. Charakteryzuje ich stałość, świadomość celu i gotowość osiągnięcia go za wszelką cenę.

 

Do znaków zmiennych nalezą Bliźnięta, Panna, Strzelec i Ryby. Symbolizują one myśli, idee, ruch i zmienność oraz umiejętność przystosowania się do każdej sytuacji. Osoby takie mają bogactwo pomysłów, duża wyobraźnię mnożą swoje doświadczenia, ale tez są nerwowi, powierzchowni i niezdecydowani.

 

Astrolodzy od dawna twierdzą, że ludzi pod względem cech, predyspozycji psychicznych i charakteru można podzielić na dwanaście grup odpowiadających z grubsza dwunastu znakom zodiaku. Oczywiście tej podział nie jest ścisły. Ilość możliwych wariantów jest wielka, bowiem wiele czynników wpływa na osobowość człowieka. Warto dlatego poznać swoje charakterystyki astrologiczne. Starajmy się wniknąć we własne predyspozycje, może dotąd nie ujawnione, a może otworzą się przed nami nowe perspektywy i możliwości.

 

{jcomments on} 

Kategoria: /