Astrologia - Twojeprzeznaczenie.pl

| |

Ocena użytkowników: 0 / 5

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 


Astrologia oparta jest na teorii, że działanie słońca jest czynnikiem decydującym w życiu każdego z nas. Horoskopy stawiane dla ludzi oparte są na dacie ich urodzenia i uzależnione od wstępowania słońca w jedna z 12 części Zodiaku. 

 

Aby umieć mieć korzyści z tej starożytnej sztuki, nie trzeba być wcale astrologiem. Astrologia jest swojego rodzaju połączeniem nauki z duchowością.
Dawno temu astrologia zajmowała się głównie sprawami związanymi z przetrwaniem. Obecnie jest ona bardzo użytecznym narzędziem służącym rozwojowi jednostki oraz uzyskaniu przez nią poczucia spełnienia.
Niektórzy laicy utożsamiają z Astrologią wszelkie okultystyczne działania, przyjmując, iż każdy, kto zajmuje się okultyzmem, automatycznie staje się astrologiem. Tymczasem prawda wygląda całkiem inaczej. Astrologia jest prawdopodobnie najbardziej specjalistyczna i techniczna gałąź parapsychologii, wymagająca uzdolnień matematycznych i precyzyjnego, dedukcyjnego rozumowania.
Wielu utalentowanych uczonych, zajmujących się innymi dziedzinami parapsychologii, stwierdziło, iż nie mogą być astrologami. I na odwrót, wielu astrologów nie interesuje się innymi rodzajami wiedzy tajemnej.
Obecnie astrologia stanowi odrębną specjalność.
Pochodzenie astrologii nie zostało precyzyjnie ustalone. Większość historyków zgadza się, że nauka ta powstała w Mezopotamii na terenie imperium babilońskiego, około 6 tysięcy lat temu. Na 3 tysiące lat przed Chrystusem babilońscy kapłani-astrolodzy sporządzali horoskopy. Horoskopy te tworzyli zgodnie ze złożonym systemem zodiakalno- planetarnym, stanowiącym także i dzisiaj podstawę pracy astrologa. Kapłani poświęcali stulecia na odkrycie i ustalenie związków pomiędzy układem planet a odpowiadającymi mu wydarzeniami w życiu społeczności. Posługując się statystyką, ustalili zależności zachodzące najczęściej pomiędzy ruchami ciał niebieskich z kierunkami, kierunkami, jakich toczy się życie ludzi i społeczeństw.
Plemiona żydowskie następnie przenieśli tę wiedzę do Egiptu, gdzie Egipcjanie kontynuowali jej rozwój. Do rozwoju Astrologii przyczynili się również Grecy, a potem Rzymianie, którzy podbijając Europę prawdopodobnie przy okazji zaszczepili tu tę gałąź wiedzy.
W Europie Astrologia przetrwałą nawet trudne czasu średniowiecza, gdzie każda wiedza inna niż zgodna z przekonaniami Kościoła Katolickiego była niszczona.
Poganie północnej Europy budowali obserwatoria astronomiczne. Takim obserwatorium była budowla Stonehenge około 5,6 tysięcy lat temu, prawdopodobnie w tym samym czasie co Babilończycy.
W Ameryce Południowej również używano skomplikowanego systemu astrologicznego, co odnotowali konkwistadorzy, zanim doprowadzili do zniszczenia kultur Azteków, Inków i Majów.
Na Dalekim Wchodzie, głównie w Chinach i Indiach, astrologia rozwijała się bez przeszkód od tysięcy lat.
Wokół Astrologii powstało wiele niezrozumienia i fałszywych sądów. Spośród wszystkich gałęzi wiedzy tajemnej, Astrologia zasługuje na miano nauki i przez pewien czas była uznawana jako nauka, i wykładano ja na wielu Uniwersytetach.
Podstawowy system pomiarów, wykres astrologiczny, horoskop, jest w swej istocie na całym świecie taki sam. Powstaje on w oparciu o ujednolicone dane astronomiczne, wzięte z tabel ukazujących dokładną pozycję planet, o północy każdego dnia Greenwich w Anglii.
Jeśli horoskop został sporządzony prawidłowo, teraz najważniejszą kwestią jest interpretacja. Posiadając podstawowe informacje, wrażliwy, myślący astrolog może nadać interpretacyjnej części swojej pracy głęboko filozoficzny kierunek.
Przepowiednia astrologiczna różni się od przepowiedni ludzi obdarzonych zdolnościami parapsychicznymi. Zbyt wielu astrologów puszcza wodze fantazji, czyniąc Horoskop danej osoby, bezwartościowym.
Astrologia może pomóc określić nam nasze mocne i słabe strony, nasze możliwości, przeszkody które staną na naszej drodze. Ostrzegą przed wydarzeniami, o których nie mieliśmy pojęcia. Ostrzeżona w porę osoba może potraktować je jako pożyteczną wskazówkę i ujść przedziwnemu losowi nie tyko bez szwanku, ale i w lepszej kondycji, nastawiając się na wykorzystanie pozytywnego aspektu przepowiedni.
Znaki zodiaku i ich charakterystyka ma niewiele wspólnego z Astrologią. Są to ogólne opisy znaków charakterów ludzkich. Znaki zodiaku to najbardziej uproszczona dziedzina astrologii. Wiedza o nich jest najbardziej powszechna, lecz stanowią one zaledwie punkt wyjścia. Dwanaście znaków zodiaku tworzy astrologiczny rok.
Znak zodiaku symbolizuje pozycję, w jakiej znajdowało się Słońce w momencie naszych narodzin. Każdemu znakowi przypisuje się pewne cechy charakterystyczne, które mogą, ale nie musza, odnosić się do nas. Nasz charakter i cechy osobowości, bardziej szczegółowo ilustrują pozycje wszystkich planet, nie tylko Słońca- a także aspekty, czyli kąty, jakie planety tworzą względem siebie.
Horoskop Urodzeniowy, jest natomiast firmą dokładnej Astrologii. Jest to osobisty wykres, sporządzony przez kompetentnego astrologa na podstawie informacji dotyczących dokładnego czasu naszych urodzin, ( data urodzenia, godzina, minuta, miejsce urodzenia).
Stworzenie takiego Horoskopu to koszt miedzy 200 zł a 500 zł. Jest to bardzo czasochłonne zajęcie, wymagające od Astrologa skupienia. Horoskop Urodzeniowy tworzy się raz w życiu. Można pytać o inne daty np. wybrać odpowiednią datę ślubu czy odpowiedzieć na jakieś pytanie ważne dla ans, również podając swoje dane.
Kosmogramy urodzeniowe dwóch osób można porównać ze sobą, co pozwoli na wskazanie punktów zgodności, podobieństw, a także tego, co może okazać się trudne dla relacji. Taka analiza zwana jest synastrią.
„Kiedy wróżysz sobie z gwiazd, spełniają się Twoje marzenia”

 

 Astrologia narzędziem w rękach wróżki

Narzędzie wróżki

Astrologia, z której tworzone są horoskopy, jest uznawana za najpopularniejszą formę wróżenia, mimo ze jest to sztuka niezwykle trudna i wymagająca dużej wiedzy. 

Od zarania dziejów ludzkość patrzyła w niebo wypatrując bogów. Mieli oni przekonanie że na sklepieniu niebieskich żyją bogowie. Z gwiazd mogli oni odczytywać pewne znaki, symbole oraz przewidzieć przyszłość dla danego kraju czy społeczności. 

Astrologia stała się głównie rozpowszechniona przez starożytnych Egipcjan a potem Greków i Rzymian. Niemniej jednak prastara astrologia wywodzi się od Atlantów. Już wtedy w erze zodiakalnych Bliźniąt a potem Barana, badano niebo i zapisywano swoje obserwacje. 

Starożytni Egipcjanie byli tak dokładni w swoich obliczeniach, że wiedzieli oni już o istnieniu planet lezących za Saturnem, czyli Urana, Neptuna i Plutona, które zostały dopiero odkryte wciągu ostatnich dwustu lat. Egipcjanie zakładali tez istnienie jeszcze jednej planety miedzy orbitami Saturna i Urana, W 1977 roku w tym obszarze odnaleziono małą planetę nazwaną Chiron. Jak więc widzimy ich wiedza była niebywale szeroka i dokładna.

Astrologia

Wróżka

Astrologia stała się dziedzina wiedzy bardzo pożądaną z której korzystali władcy, wielcy ludzie a z czasem zwykły człowiek. Astrologia w swoich dziejach przeszła swoje wzloty i upadki.

Przed XIV wiekiem była ona powszechna i uznawana, jednak za czasów walki Kościoła z pogaństwem, magią, Diabłem i czarami, została zdyskredytowana. Odgrzebano ją już Początkiem XIX wieku za sprawą okultystów, którzy ją badali oraz z niej korzystali.

Obecnie każdy z nas może przeczytać coś o astrologii, a szczególnie o znakach Zodiaku. Prawie każdy z nas wie w jakim znaku zodiaku się urodził. Możemy znaleźć szerokie opisy znaku, oraz dekady w której się urodziliśmy. Jednak ta wiedza będzie ogólnikowa, mało konkretna, czasami nawet nie sprawdzająca się. 

Warto jednak mieć zrobiony indywidualny Horoskop Urodzeniowy, w którym Astrolog będzie na podstawie daty urodzenia, miejsca, oraz dokładnej godziny, określi nasze predyspozycje, talenty, słabości i mniej więcej naszą przyszłość. 

Astrologia urodzeniowa, stara się określić przyszłe losy człowieka w zależności od stanu nieba w chwili jego urodzenia.

Oprócz astrologii urodzeniowej są też inne rodzaje tej tajemnej sztuki. Niektórzy astrologowie specjalizują się w wyszukiwaniu, dobrych czy złych miesięcy, dla określonych przedsięwzięć- politycznych, wojennych, miłosnych, leczniczych czy handlowych.

Dziś stawianie horoskopu stało się łatwiejsze, gdyż istnieją tabele podające dokładne położenie planet i gwiazd w danej chwili, wróżenie więc zależy jedynie od umiejętności interpretacji.

ZNAKI ZODIAKU
W astrologii mamy 12 znaków Zodiaku: Koziorożec, Wodnik, Ryby, Baran, Byk, Bliźnięta, Rak, Lew, Panna, Waga, Skorpion, Strzelec.

Dzielimy je na 4 grupy:
 

Do grupy I - grupy OGNIA, należą: Baran, Lew i Strzelec
Do grupy II- grupy POWIETRZA, należą: Bliźnięta, Waga i Wodnik
Do grupy III – grupy ZIEMI, należą: Byk, Panna i Koziorożec
Do grupy IV – grupy WODY, należą: Ryby, Rak i Skorpion
 
Jeżeli wyobrazimy sobie co może się dziać jeśli zmieszamy Np. Grupę ognia i wody czy wody i ziemi, to zrozumiemy dlaczego między ludźmi zachodzą różne relacje.
Niektóre grupy zgadzają się ze sobą.

OGIEŃ najlepiej zgadza się z powietrzem i ziemią.
POWIETRZE najlepiej zgadza się z ogniem ale również z pozostałymi znakami.
WODA najlepiej zgadza się z powietrzem i ziemią.


 BYK (21 IV – 20 V)
Znak zodiaku Byk

Panująca planeta: WENUS
Szczęśliwy klejnot: SZAFIR
Kolor: CIEMNO – NIEBIESKI
Dzień: PIĄTEK
Osoby urodzone pod tym znakiem są bardzo odważne, ostrożne ale tez i pewne siebie. Inteligentne a przy tym rządne władzy. Posiadają doskonałą pamięć. Są bardzo uprzejme i tolerancyjne dlatego są mile widziane w towarzystwie.
Kobiety urodzone pod znakiem Byka obdarzone są wielką odwagą i energią. Są bardzo zazdrosne i gadatliwe. Wzorowe żony, oddane rodzinie i domowi.
Mężczyźni urodzeni pod tym znakiem są odważni i śmiali, bardzo przedsiębiorczy. Cechuje ich również szczodrość. W małżeństwie to najwierniejszy mąż spośród wszystkich znaków.
 Związek Byka z Lwem powinien by ideałem. Związek Byka z Rakiem jest także szczęśliwy.
 

KOZIOROŻEC (21 XII – 19 I)
Znak zodiaku Koziorożec

Panująca planeta : SATURN
Szczęśliwy klejnot : GRANAT
Kolor właściwy : CIEMNO- ZIELONY
Szczęśliwy dzień: SOBOTA
Osoby urodzone z pod tego znaku są stanowcze i ambitne. W rozmowie przyjacielskie, rozmowne. Są godne zaufania i dyskretne. Przykładają często dużą wagę do wyglądu zewnętrznego. Prawie nic dla nich nie jest niemożliwe.
Kobiety spod tego znaku są zdolne, wierne i sympatyczne. Lubią porządek szczególnie w domu. Brak im jednak łagodności, delikatności i intuicji.
Mężczyźni spod tego znaku są praktycznymi ludźmi, ale za to samolubnymi i wygodnymi. Ambitni w interesach, często są uparci i konserwatywni.
Związek Koziorożca z Koziorożcem jest najlepszy. 
 
 
WODNIK ( 20 I – 18 II)


Panująca planeta: URAN
Szczęśliwy klejnot : AMETYST
Osoby urodzone pod tym znakiem to osoby szczere, otwarte, spokojne, dobroduszne. Posiadają one szeroki krąg zainteresowań. Wodniki rzadko wpadają w złość. Lubią tytuły i używają ich często. Lubią tez mieć świadomość co inni o nich sądzą. Często zasięgają rad, ale nigdy z nich nie korzystają.
Kobiety spod tego znaku są pracowite, gospodarne i zaradne. Mają bardzo szerokie zainteresowania
Mężczyźni spod tego znaku to typy łagodne. Są bardzo towarzyscy. To idealni małżonkowie.
 Związek Wodnika z Wodnikiem jest jednym z najdoskonalszych.
   
BARAN (21 III-20 IV)
Znak zodiaku Baran

Panująca planeta: MARS
Szczęśliwy klejnot: BRYLANT
Kolor: CZERWONY
Dzień: WTOREK
Osoby urodzone pod tym znakiem są odważne, szlachetne i godne zaufania. Posiadają doskonałą pamięć. Są mile widziane w kołach swych przyjaciół. Lubią rządzić.
Kobiety urodzone pod tym znakiem są piękne, dowcipne, zaradne i bardzo pracowite. Zwracają dużą uwagę na ubiór. Gdy dobrobyt im sprzyja stają się nazbyt rozrzutne
Mężczyźni są niestali, popędliwi i trwają przy swoich decyzjach. Bardzo podobają się kobietom.
Związek Barana z Lwem jest bardzo harmonijny, również Barana ze Strzelcem. 
  
RYBY (19 II – 20III)
Znak zodiaku Ryby

Panujące planety : JOWISZ i NEPTUN
Szczęśliwy klejnot: KRWAWNIK
Kolor: SREBRNO-SZARY
Dzień: CZWARTEK
Ryby są z reguły skromne, posiadają mało zaufania do samych siebie. Często są lekkomyślni, działając bez zastanowienia. Często to osoby konserwatywne i pobożne. Godne zaufania, niezmienne w swoich decyzjach.
Kobiety Ryby to dobre gospodynie domowe., Często brak im energii, na ogół są bardzo delikatnego zdrowia. Bardzo oddane żony.
Mężczyźni są podejrzliwi ale dobrego serca. Są jednak dobrymi pracownikami i dobrymi mężami.
 Związek Ryb z Rakiem jest najlepszy, następnie związek Ryb z Koziorożcem.
 
 
BLIŹNIĘTA ( 21 V- 20 VI)
Znak zodiaku Bliźnieta

Panująca planeta: MERKURY
Szczęśliwy klejnot: SZMARAGD
Kolor: ŻÓŁTY
Dzień: ŚRODA
Osoby urodzone pod tym znakiem są bardzo pracowite, rozmowne, towarzyskie. Umieją się przystosować do każdej sytuacji.
Uwielbiają pochlebstwa i pochwały, ulegają często różnym wpływom. Biorą za dużo spraw na siebie przez co nie kończą wszystkich. Uwielbiają wydawać pieniądze.
Kobiety są miłe a zarazem zalotne. Cechuje je wysoki intelekt i posiadają wiele dobrych zalet. W małżeństwie na ogół wierne.
Mężczyźni spod tego znaku mają dobre serca. Są skłonni do podejrzliwości. Poświęcają się często naukom. Dobrzy i przykładni mężowie ale pod warunkiem że znajdą towarzyszkę życia o wysokim intelekcie.
 Związek Bliźniąt z Koziorożcem jest jednym z najdoskonalszych, następnie związek Bliźniąt z Wagą i Rakiem.


RAK ( 21 VI- 21 VII)
Znak zodiaku Rak

Panująca planeta: KSIĘŻYC
Szczęśliwy klejnot: AGAT
Kolor: FIOLETOWY
Dzień: PONIEDZIAŁEK
Osoby urodzone pod znakiem Raka są miłe, towarzyskie i cierpliwe, lubiące spokój. Z wyglądu wesołe i spokojne, wewnętrznie jednak trawi ich niepokój i poddają się łatwo smutkowi. Często są niezdecydowane o chwiejnym charakterze.
Kobiety są oddane i kochające. Dobre żony i matki , które miłują swoje dzieci. Poszukują mężczyzn na których mogą mięć oparcie.
Mężczyźni są skromni, mili i towarzyscy. Czasem łakomi i kłótliwi. Jako mężowie bardzo trudni.
Związek Raka z Rakiem jest błogosławiony przez gwiazdy. Związek Raka ze Skorpionem jest szczęśliwy.

 
LEW (22 VII – 21 VIII)
Znak zodiaku Lew

Panująca planeta: SŁOŃCE
Szczęśliwy klejnot : RUBIN
Kolor: ZŁOTY i POMARAŃCZOWY
Dzień: NIEDZIELA
Osoby urodzone pod tym znakiem to osoby sympatyczne , które wywierają wpływ na otoczenie. Są ruchliwe, ambitne, dumne i samolubne. Czasami zdarzają im się wybuchy złości, bywają porywcze i gwałtowne.
Kobiety są złośliwe, zawzięte i bardo uparte. Przeważnie bardo piękne. W małżeństwie dobre i wierne żony.
Mężczyźni są odważni i śmiali, wierni w przyjaźni, wspaniałomyślni, ale również dumni i uparci. Uwielbiają kobiety. W trudnych i niebezpiecznych sytuacjach są chronieni przez wszechświat. W małżeństwie przykładni mężowie.
Związek Lwa z Wagą jest bardzo udany. Związek Lwa z Lwem ma wszelkie widoki powodzenia. 
 
PANNA (22 VIII- 21 IX)


Panująca planeta: MERKURY
Szczęśliwy klejnot: SARDONIKS
Kolor: CIEMNO -ŻÓŁTY
Dzień: ŚRODA
Są to osoby praktyczne, bardzo pracowite i inteligentne. Nauka przychodzi im bardo łatwo. Rzadko przyznają się do błędów popełnionych, są często chwiejne i bogobojne.
Kobiety urodzone pod tym znakiem są pobożne, uczciwe, przenikliwe i dobroduszne. W małżeństwie dobre żony.
Mężczyźni są wspaniałomyślni, żądni władzy i sławy. Pedantyczność jest ich znakiem rozpoznawczym. W życiu małżeńskim troskliwi i sumienni.
Związek Panny z Panną może być bardzo szczęśliwy oraz związek Panny z Koziorożcem.
 
WAGA (22 IX – 22 X)
Znak zodiaku Waga

Panująca planeta: WENUS
Szczęśliwy klejnot: OPAL
Kolor: JASNO-BŁĘKITNY
Dzień: PIĄTEK
Osoby urodzone pod tym znakiem są skromne, lubią porządek, czują niechęci do ciężkiej i brudnej pracy, mają odrazę do okrucieństw i przelewu krwi.
Energiczne osoby, bardzo inteligentne, ambitne, często budują wokół siebie mury nie do przebicia., Mało cierpliwe ale rzadko popadające w gniew.
Kobiety są bardzo przyjazne, wesołe i rozrywkowe, Często jednak są podejrzliwe i kłótliwe, Mają wielu wielbicieli, W małżeństwie troszczą się o rodzinę.
Mężczyźni są roztropni, posiadają dar wymowy, są miłej powierzchowności, lubią wygodne życie i mają dryg do interesów. Dbają o formy towarzyskie. W pożyciu małżeńskim są bardzo szczęśliwi.
Związek Wagi z Wagą daje największe szczęście.
 

SKORPION ( 23 X- 21 XI)
Znak zodiaku Skorpion

Panująca planeta: MARS
Szczęśliwy klejnot: TOPAZ
Kolor: CIEMNO _ CZERWONY
Dzień: WTOREK
Osoby urodzone pod tym znakiem są z reguły miłe i przyjemne. Dążą do dużych zarobków, lubią luksus, jednakże są oszczędne.
Często popadają w złość choć z natury są cierpliwy. Rzadko przyznają się do błędów.
Kobiety urodzone pod znakiem Skorpiona są zwodnicze, pałają chęcią władzy. W małżeństwie są bardzo przykładne, dbają o męża i rodzinę.
Mężczyźni są dumni, pracowici, często kłamliwego usposobienia, Są skryci, zawzięci, cechuje ich gadulstwo.. Nie mają wielu przyjaciół. W pożyciu małżeńskim są bardzo trudni. Kochają z prawdziwym oddaniem rodzinę.
Związek Skorpiona ze Skorpionem to najlepsze połączenie. 

STRZELEC ( 22 XI- 20 XII)
Znak zodiaku Strzelec

Panująca planeta: JOWISZ
Szczęśliwy klejnot: TURKUS
Kolor: PURPUROWY i ZŁOTY
Dzień: CZWARTEK
Są pracowite, praktyczne, odważne, przedsiębiorcze, lubią porządek.
Jedną z największych wad które posiadają Strzelce to wybuchy gwałtownej złości z błahych przyczyn.
Kobiety są pobożne, o czułym i szlachetnym sercu, zarozumiałe, bardzo ruchliwe. W życiu małżeńskich są kochającymi towarzyszkami życia.
Mężczyźni są pracowici, pełni temperamentu, lekkomyślni. Są zwolennikami hazardu i mogą roztrwoni cały majątek. W pożyciu małżeńskim są trudni gdyż zbyt dużo czasu poświęcają pracy.
 Związek Strzelca z Koziorożcem jest bardzo pomyślny.

 

Kategoria: /