Wróżki - Tajemnice wróżek

| |

Ocena użytkowników: 0 / 5

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Najbardziej tajemnicze karty Tarota występują w Wielkich Arkanach. Przedstawiają one nasze główne problemy, wewnętrzny świat i motywacje leżące u podstaw naszych działań.
Przedstawiam Wam najbardziej tajemnicze i ciemne karty Tarota.

 Karta tarota "Głupiec"

Pierwszą z nich jest GŁUPIEC . Karta ta jest najbardziej niezrozumianą kartą Tarota. Ma wiele interpretacji, ale główne z nich to niepewność, spontaniczność. Karta ta reprezentuje też nowe, jednak nie przemyślane działania. Głupiec wprowadza nas do Tarota, dając nam do zrozumienia że trzeba w życiu iść do przodu, nawet gdy możemy popełnić błędy. Dalsza wędrówka ma na celu pogłębienie zdobytych suchych wiadomości. Głupiec zawsze oznacza, to co nie przewidywalne, pokazuje że życie jest pełne niespodzianek i wszystko jest dozwolone. Jeśli patrzymy pod kątem miłości na Głupca, to uważajmy na zakochanie się bez zastanowienia, dokąd dana relacja prowadzi. Często Głupiec sugeruje możliwość wyjazdu zagranicznego lub drogę do przebycia. Każda osoba zajmująca się stawianiem kart określa sama co dokładnie oznacza ta karta dla niej. Dlatego jest wiele interpretacji dotyczących znaczenia tej karty.


 

Karta tarota "Kapłanka"

Drugą ciekawą kartą jest KAPŁANKA. Przedstawia ona tajemniczą kobietę, którą należy odkryć, zgłębić. Często jest odzwierciedleniem kobiety z otoczenia, która jest inteligentna, ma wyczulona intuicje, postrzega świat w innej perspektywie. Kapłanka zmusza nas do myślenia i do intuicyjnego podejścia do życia. Kapłanka to archetypowy symbol wszystkiego co nieznane. Ona widzi wszystko, ale sama nie wyjawia niczego. Interpretuje się tą kartę jako tajemnice, kobietę która skrywa w sobie tajemnice, może oznaczać też dokształcanie się, naukę, wiedzę, dostrzeganie czegoś więcej niż to co oczywiste. W rozkładach kobieta ta często fascynuje mężczyzn, prowokuje ich do myślenia do spojrzenia na świat w innych barwach. Tajemnica tej karty wynika z tego, iż jest to karta Intuicyjna, która uosabia nasze wewnętrzne przeczucia, pragnienia, i ukazuje się w momentach, kiedy człowiek powinien zgłębić swoje „wewnętrzne ja”, by znaleźć odpowiedz na swoje pytanie.


 

Karta tarota "Śmierć"

KOCHANKOWIE to karta niosąca za sobą wybór. Człowiek nie zawsze umie podejmować szybkie i właściwe decyzje. Wybór zazwyczaj dotyczy dwóch kwestii, spraw, rzeczy, czy osób. Uosabia też uczucia namiętności, pasji, i emocje towarzyszące relacjom partnerskim. Ciemną stroną tej karty jest problem z dokonaniem wyboru. Jasną stroną Kochanków jest umiejętność cieszenia się seksem, emocjami które mu towarzyszą, oraz akceptowaniu siebie, swojego ciała i seksualności.Karta tarota "Wieża"

Trzecią nie mniej tajemniczą kartą jest ŚMIERĆ. Dla wielu z nas ta karta, która kojarzy się ze śmiercią, ale w Tarocie przedstawia ona koniec jednego etapu i wejście w kolejny, często korzystniejszy. Karta ta namawia byśmy pozwolili odejść przeszłości, byśmy przyjęli to co nieuniknione. Często wróży rozerwanie niechcianych związków lub zerwanie, zakończenie jakiegoś etapu miłosnego. Śmierć też przedstawia lęk przed nieznanym, w połączeniu z kartami chorobowymi mówi o śmierci. Karta ta bywa też zapowiedzią negatywnej odpowiedzi na pytanie wystosowane w pewnej sprawie.

Jest karta transformacyjną, bardzo istotną przy stawianiu kart. Widząc ją wiemy, że nigdy już nie będzie tak samo, że doszło do zmian, które przyniosą nowe wydarzenia, nowe twarze, nowe emocje.

Kolejna intrygująca karta to DIABEŁ. Moja interpretacja tej karty to niepohamowane żądze, pasja, brutalny sex, namiętność, której ciężko się oprze. Wszystko co nieczyste, niemoralne, niszczące i krzywdzące innych. Mówi również o materialistycznym podejściu do życia, o tym, że żądza sukcesu, pieniędzy i seksu powoduje utratę własnej duszy. Tarotowy Diabeł wprowadza zamieszanie w naszej świadomości, zaciemnia nasze spojrzenie, co ogranicza możliwości samodzielnej decyzji i świadomego działania.


WIEŻA która jest jedną z najciemniejszych i złowrogich kart Tarota, reprezentuje wieże która się rozpada, burzy wszystko co widzi w koło. Wieża ta niespodziewanie spada na nas siejąc zniszczenie. Karta ta mówi o stracie majątku o problemach uczuciowych, wróży także poważną chorobę, Symbolizuje również rozpacz po utracie kogoś lub czegoś ważnego. Dlatego też Wieża uznawana jest za kartę niesprzyjającą.

Czasami jednak karta ta wyzwala człowieka od przeszłości. Gdy wszystko się sypie, gdy wiemy, że musimy budować od nowa swoje życie, możemy czuć ulgę, że to co niemiłe odeszło na zawsze.

Jeśli doświadczamy Wieży w naszym życiu, nie mamy już na to wpływu. Tak musiało być, niezależnie od tego, co wcześniej zrobiliśmy. 

 

Ostatnią kartę, która chcę przedstawi to tajemniczy i złudny KSIĘŻYC. Określa on błędne pojmowanie świata, oszustwo i otaczające kłamstwa. Symbolizuje niezrozumienie pewnych spraw, często irytujące i wzbudzające wewnętrzny niepokój. Często oznacza też samooszukiwanie się i życie w iluzji. Przedstawia kobietę brzemienną, więc w niektórych rozkładach zapowiada ciążę, gdyż Księżyc jest zapładniający. Mamy nie patrzeć w przeszłość tylko żyć przyszłością. Karta ta niesie przestrogę, aby nie patrzeć w przeszłość, aby nie żyć w iluzji, musimy się obudzić i dążyć do szczęścia.

Wiele ludzi Elwira dzisiejszych czasami nie umie się przyznać do czegoś, oszukuje się wierząc, że jego problemy nagle znikną. Iluzja, domysły, nierealne pragnienia i marzenia często towarzyszą człowiekowi przez życie. Ważne jest jednak czy będziemy umieli odróżnić rzeczywistość od fikcji.

Wróżka Elvira
 

Kategoria: /