Mało znane metody wróżebne. Egzotyczne wróżby

| |

Ocena użytkowników: 0 / 5

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Egzotyczne metody wróżenia

Aleuromancja

Wróżby zapisane na papierze należy włożyć w ciasto, Formujemy ciasteczka” chińskie” i dajemy do wyboru zgromadzonym. Każdy z gości odczytuje swój los.

Alfitomancja
Tym sposobem można wykryć kłamstwo. Potrzebny jest kawałek chleba jęczmiennego, który nacieramy werweną. Kawałkami tym częstujemy osobę poddaną próbie. Jeśli się zadławi to oznacza że kłamie.

Alomancja
Rozsypujemy sól i interpretujemy widziane figury. Od tej wróżby wziął się przesąd o pechu gdy się rozsypie sól.

Aeromancja
Czyli przepowiadanie przyszłości na podstawie interpretacji zjawisk atmosferycznych. Chodzi tutaj o chmury, pioruny, halo wokół słońca i księżyca. Pojedna z najstarszych metod wróżbiarskich stosowana przez Babilończyków.

Arytomancja
Wróżenie na podstawie liczbowej wartości liter.

Astromancja
Czyli wróżenie z układu gwiazd

Bibliomancja
Pierwsza metoda opiera się na Biblii, a druga na książce która jest bardzo ważna dla wróżącego. wróżącego czasach starożytnych by sprawdzić czy ktoś miał kontakt z siłami złymi, brano Biblię i kładziono ją na wadze, Po drugiej stronie stawiano podejrzanego. Jeśli waga przechyliła się w stronę Biblii, oskarżony był niewinny. Dlatego tez większość oskarżonych uznawano za winnych i płacili ta metodą własne życie. Wróżenie tą metodą obecnie jest dość proste, Wróżbita stawia pytanie, otwiera książkę Ina chybił trafił z zamkniętymi oczami trafia we fragment tekstu. To jest odpowiedź na pytanie.

Biomancja
Przepowiednia mówiąca o długości życia.

Cefalomancja
Wróżenie z ruchów głowy zwierzęcia.

Daktylomancja
To sztuka wróżebna do której używa się pierścieni i obrączek.

Demonomancja
Jednak z najgroźniejszych metod wróżebnych, bardzo rzadko stosowana. Przywołuje się demona i zadaje się mu pytania. Przed ceremonią należy włożyć na głowę wianek ze ściętej o brzasku werweny, co uchroni nas przed niszczycielską siłą demona. Należy następnie ustawić świece w kręgu, a w środku szklane naczynie z wodą. Należy wypowiedzieć imię demona i zadać mu pytanie, obserwując przy tym naczynie. Odpowiedź ukaże się w odbiciu świec w wodzie.

Dafnomacnja
Jedna z najstarszych metod wróżbiarskich starożytnej Grecji. Zadajemy pytanie i wrzucamy liście laurowe do ogniska, Na podstawie trzasków ognia interpretujemy odpowiedź.

Eromancja
Metoda ta była tez stosowna przez Nostradamus a polega ona na moczeniu głowy i twarzy mokrym ręcznikiem .Następnie należało pochylić się nad naczyniem z wodą i zadać pytanie.

Filirodomancja
To wróżenie za pomocą liścia róży. Trzeba pomyśleć życzenie i zerwać liść z dzikiego krzewu róży. Potem łamiemy liście na pół. Jeśli wyda dźwięk podobny do strzału, wtedy życzenie powinno się spełnić. Gdy liść nie wyda żadnego dźwięku wróżba jest niepomyślna.

Geomancja
Wróżba na podstawie czytania jej z ziemi rozsypanej na białym płótnie.

Hydromancja
Sztuka przepowiadania przyszłości za pomocą wody. Do pojemnika z wodą należy wrzucić 3 kamienie; okrągły, kwadratowy oraz trójkątny. Na podstawie fal interpretuj odpowiedź na zadane pytanie.

Kapnomancja
To sztuka wróżenia z dymu

Katoptromancja
Wróżenie za pomocą lustra i świec.

Kraniomancja
Wróżenie z czaszek

Lampadomancja
Metoda przepowiadania przyszłości z obserwacji płomieni pochodni.

Linomancja
Wróżenie z lampy, w której zamknięty jest demon.
Nekromancja
Sztuka wywoływania duchów zmarłych lub badania przyszłości z badania zwłok ludzkich.

Onomancja
Występuje tylko w krajach arabskich. Wróży się tam za pomocą badania wzorów występujących na baranich kościach łopatkowych.

Partenomancja
Wróżba która sprawdza, czy badana dziewczyna jest dziewicą. Mierzy się grubość karku za pomocą jedwabnego sznurka. Ten sam pomiar przeprowadza się kilka dni później. Jeśli szyja dziewczyny pogrubiła się, to znaczy, że nie jest ona dziewicą.

Pedomancja
Interpretuje się wygląd stóp ,podobnie jak dłoni.


{jcomments on} 

Kategoria: /