Wróżbiarstwo początki

| |

Ocena użytkowników: 0 / 5

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Wróżbiarstwo, czyli przepowiadanie różnych okoliczności, zdarzeń, wypadków, mających nastąpić w przyszłości, w czasach odległych wchodziło również w zawód kapłana. Wróżbita był zarówno kapłanem jak i przywódcą duchowym. Przepowiadano przyszłe zdarzenia za pomocą znaków wróżebnych, szczególnie za pomocą wróżenia z wnętrzności zwierząt. Etruskowie, Babilończycy czy Egipcjanie byli ekspertami w tej dziedzinie.

W XV i XVI wieku wróżbiarstwo przeniosło się do całej Europy, rozpowszechniło i dało początek astrologii oraz chiromancji.

 

Na terenach Polski wróżbiarstwem trudnili się przeważnie Cyganie, lud koczowniczy, wędrowny z Indii północnych. Najwięcej Cyganów zamieszkiwało i nadal zamieszkuje Rumunie, Węgry, Serbię.

Do wróżenia najczęściej używa się kart, które wcześniej były kartami do gry. Z Indii przeniosły się one przez ludy Saracenów do Europy miedzy XIII a Xiv wiekiem. Najstarsze karty jakie udało się zachować, pochodzą z XV wieku i znajdują się w Paryżu. 

Komplet kart, czyli talia obejmuje 52 karty, z tym że wróży się z 32 lub 24 kart.

Sztuka wróżenia z kart polega na możliwości przewidywania. Każda karta ma kilka znaczeń a w rozkładzie, przy połączeniu innych kart ze sobą opisują przyszłe zdarzenia. Wróżenie z kart nie jest takie łatwe jakby się na pierwszy rzut oka wydawało. By wróżyć, trzeba spełniać kilka ważnych kryterium, w tym wiara w możliwość odczytywania przyszłości, wiara we własne siły i w to ze ludzki umysł, nasza intuicja jest w stanie przewidzieć pewne wydarzenia w naszym życiu, które dopiero mają nastąpić. 

Nie warto też kierować się tylko wróżbami, ale mieć świadomość, że sami odpowiadamy za własne życie. Zrzucanie odpowiedzialności na innych i karty” bo mi tak wywróżono, a to się nie spełniło” nie powinno się zdarzać. 

Wróżenie z kart nie jest wyrocznią, niezmienna i stałą. Wróżby ukazują przyszłość na dany moment naszego życia. Jeśli będziemy chcieli zmienić wróżbę, wystarczy zmienić nasze kolejne kroki, zmienić drogę, by wszystko ułożyło się po naszej myśli. Często jednak karty ukazują tez to na co wpływu nie mamy, i nie będziemy mieć. Koleje losu, przeznaczenie, wydarzenia niezależne od nas, są tez częścią naszego życia. Jednak warto stawiać sobie karty, by dowiedzieć się jakie mogą nas czekać możliwości oraz jakie przeszkody i jak je w przyszłości pokonać. Karty niech będą dla was doradcą, psychologiem, pomocą w najtrudniejszych chwilach życia.

 

 

 

 

Kategoria: /