Wróżby z run

| |

Ocena użytkowników: 0 / 5

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

 

Runy

Runy to system znaków wywodzących się ze Skandynawskich krajów Europy. Runy według legendy objawiły się skandynawskiemu bogu Odynowi podczas inicjacyjnego rytu. Runy stały się darem wiedzy dla ludzkości. Słowo runa w języku staroangielskim oznacza „tajemnicę”
Powiernikiem runicznej mądrości był mistrz run, który strzegł ich tajemnicy. Miał on podobną rolę jak szaman.

Mistrzowie run musieli przejść wiele doświadczeń inicjacyjnych ,zanim dopuszczono ich od wielkich sekretów tych znaków.
Runy to nie tylko wrota otwierające przyszłość ale także można je użyć do tworzenia talizmanów i zaklęć.

Runiczne inskrypcje ryto na kamieniach. Najprawdopodobniej był to pierwszy alfabet, którego znaki ryto na drewnie, kamieniach i korach drzew. Istnieje wiele odmian Run, jednak najbardziej znanym jest Furtak starszy. Słowo FURTAK wywodzi się od pierwszych 6 znaków runicznych.

Starszy Furtak składa się z 24 znaków. Badacze runu uważają ze powstał on ok. II wieku p.n.e.

 

 

Runy przeznaczenia - Najstarszy znany runiczny alfabet składa się z 24 znaków. Były one podzielone na trzy grupy po osiem run. Każda z run, poza określonym dźwiękiem, ma w sobie zapisane magiczne znaczenie i jest podporządkowana innemu bogowi z mitologii skandynawskiej.

Runy przedstawiają ponadczasowe idee i stanowią klucz do ludzkiego poszukiwania oświecenia i wiedzy.

DRUIDZI- przodkowie RUN 

Druidzi byli to kapłani plemion celtyckich. Celtycka Ezoteryka jest bliska germańsko- skandynawskiej, dlatego że te plemiona przez tysiąc lat, żyły obok siebie, a ich obyczaje w niektórych przypadkach były identyczne. Dlatego mimo wszystko wiąże się Druidów z Runami.

 

Celtycke wróżbyDawno dawno temu Celtowie uważali, że dusza zamieszkuje każdą rzecz, w tym również przedmioty, których celtwoie używali do wróżenia.

 

 

 


 

Runy jak wróżyć

Runy

 

Aby przepowiadać przyszłość podobnie jak w innych metodach wróżbiennych powinno się skoncentrować głównie na problemie pytającego. Na samym początku należy wyciągnąć tylko jedną runę i odczytać jej znaczenie w kontekście zadanego wcześniej pytania do run.
Możemy zastosować poniższy rozkład run, który się nazywa układem trzech znaków.

 


Każdy z runicznych znaków może udzielić odpowiedzi na pytanie. Przesłanie pojedynczej runy może sprowadzić Cię na ziemie gdy masz nierealne spojrzenie na rzeczywistość lub gdy gubisz się w dotychczasowych problemach.

Gdy zwracasz się z pytaniem do run nie zadawaj pytań zamkniętych ,na które odpowiada się tak lub nie. Ogólnie należy zapytać, np. co z moją miłością, zagadnienie mojej pracy w tym roku, itp.

Podobnie jak kabalistyczne Drzewo Życia, Runiczne Drzewo Świata może służyć jako przewodnik duchowy.

{jcomments on}
 

Kategoria: /