Dawne metody wróżenia

| |

Ocena użytkowników: 0 / 5

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Kiedyś cztery żywioły stanowiły podstawę czterech gatunków sztuki wróżbiarskiej. Oprócz piromancji, aeromancji, geomancji i Hydromancją, stworzono inne ciekawy metody wróżenia.

Wróżki są kojarzone z kryształową kulą. Taki sposób wróżenia został nazwany krystalomancją. Kto chce pokazać szczególnie charakterystyczną, dziwaczną i zabobonną stronę sztuki przepowiadania , czy ni to za pomocą obrazu wróżki ,która wpatruje się kryształową kulę.

Czytanie z kuli ma dużo wspólnego z jasnowidzeniem, gdzie wróżka poprzez wkupienie się na kuli jest w stanie wejść głęboko w swoją podświadomość.

Kościół oczywiście odrzucił krystomancję, a władze kościelne obłożyła ją surowymi karami. Mimo tego kapłani świecili kamienie szlachetne, służące do celów leczniczych.

 

 

 

 

Inną metoda bardzo kiedyś znaną i rozpowszechnioną było wróżenie za pomocą zmarłych, tzw. nekromancja.

Od zarania dziejów ludzie uważali, że dusze zmarłych dysponują wiedzą o przyszłości. Z wiary tej rozwinęła się metoda wróżbiarska, czyli nekromancja. W Grecji kładziono się obok grobów, a wróżbici za pomocą zaklęć starali się nawiązać kontakt z duszami.

Niektórzy szamani chcieli przywracać zmarłych do życia.

Inną bardziej przyjemną metoda wróżenia była ornitomancja, która posługiwała się obserwacją ptaków. Zachowywanie się ptaków, ich lot, wydawane dźwięki wykorzystywano do takich celów.

Popularna szczególnie na andrzejki wróżba z wosku. Lanie wosku pochodzi oryginalnie z Turcji. Powstały symbol, znak z wosku służy do przepowiadania przyszłych wydarzeń.

Z czasem tworzono bardziej rozbudowane systemy wróżebne, które dziś są nam świetnie znane jak np.- kartomancja, czyli wróżenie za pomocą kart, astrologia, I Cing, Runy, Numerologia,

Niezliczona ilość tajemniczych praktyk pokazuje przede wszystkim, jak silna jest w człowieku potrzeba odgadnięcia zagadek przyszłości.

Każde dające się zinterpretować zjawisko posłużyć może do nawiązania kontaktu z podświadomą wiedza. Dlatego też powstać mogło wiele metod wróżbiarskich, wróżbiarskich, których każda rościła sobie pretensje, by być tą najlepsza.

 

 

 

Kategoria: /