Poznaj swoją przyszłość z kart

| |

Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna
 

 

 

Poznaj swoją przyszłość z kart

Sztuka wróżenia z kart jest znana od wieków. Nawet dziś, kiedy światem rządzi nauka, spotykamy się z tą tajemną sztuką, przekazywana z pokolenia na pokolenie.
Wróżenie z kart spełnia wiele funkcji. Podstawowa z nich to oczywiście poznanie przyszłości, opisanie tego co było, jest i będzie, określenie emocji i pragnień ludzkich, wydarzeń które są niezależne od nas, oraz tych których możemy uniknąć.Z różnych względów rzeczywistość opisana przez karty jest rzeczywistością uproszczoną, a interpretacja układu kart wymaga głównie znajomości swojej psychiki oraz psychiki osoby, której kładziemy karty.
Należy jednak pamiętać, że stawiając komuś karty, bierzemy odpowiedzialność za to co mówimy. Bardzo łatwo jest bowiem kogoś skrzywdzić słowami. Należy pamiętać, że to co widzimy w kartach jest tylko jednym z możliwych scenariuszy, który wcale nie musi mieć miejsca w przyszłości. Karty nie są ostateczną wyrocznią. Wskazują możliwe drogi rozwoju sytuacji, i główną drogę tą którą w tym momencie idziemy.
Wróżenie z kart powinno być próbą refleksji nad życiem, nad zrozumieniem jacy jesteśmy, czego potrzebujemy, co robimy źle że nasze życie wygląda jak wygląda, co powinniśmy uczynić by zaznać szczęścia.

 

Karty czy to klasyczne, anielskie czy tajemniczy Tarot, są narzędziami w rękach wróżki, które ukazują symbole, znaki, archetypy, by móc je odczytać i przełożyć na język współczesny. By to jednak uczynić osoba wróżąca powinna mieć świetnie rozwinięta intuicję, która podpowie, która interpretacja jest prawidłowa.

 

 

Wróżba przyszłości

 

Kartomancja,czyli wróżenie za pomocą kart, jest najbardziej rozwiniętą techniką przepowiadania przyszłości. Powodem tego jest bogactwo znaków, symboli znaczeń na kartach. To powoduje, iż wróżby kart są szczegółowe, i dokładniejsze od innych metod przewidywania przyszłości.

Przez to, że wróżenie z kart jest najdokładniejszą metodą przewidywania przyszłości, wróżki korzystają głównie z nich. Czasami wspomagają się Numerologią, wahadełkiem, I Cingiem czy Runami. Astrolodzy w tworzeniu Horoskopów zajmują się odczytywaniem innych znaków, tych na niebie. Tego typu Horoskopy prognostyczne są skomplikowane i czasochłonne w ich tworzeniu. Forma kart jest wygodniejsza, szybsza w interpretacji i daje duże pole możliwości rozwoju nowych znaczeń.

Warto zaufać kartom, i choć raz w życiu mieć postawione karty przez profesjonalną wróżkę. Przesłanie kart może całkowicie odmienić twoje życie na lepsze. Szczególnie można polecić karty Tarota, które z niezwykłą precyzją potrafią zaglądnąć nie tylko w przyszłość, ale również i w głąb duszy człowieka. Jeśli jednak boimy się wróżb, i nic nas nie przekonuje, można spróbować samemu nauczyć się kłaść karty dla własnych potrzeb. Wystarczy nauczyć się głównych znaczeń kart, i uwierzyć w możliwości własnej intuicji, która poprowadzi do prawdziwych odpowiedzi.

 


Przypadkowość i synchroniczność, rozwiązaniem zagadki rozumienia przyszłości.
Czy natrafienie po upływie paru lat na dawnego znajomego jest sprawą czystego przypadku? Czy przypadkowe jest doznanie bólu głowy, w momencie, kiedy ktoś znajomy umiera? Na czym polega teoria synchroniczności, będąca dziełem wielkiego szwajcarskiego psychiatry Carla Gustawa Junga, i jakie jest jej znaczenie dla rozumienia przyszłości?
Magia również zakłada istnienie systemu powszechnych i subtelnych powiązań, obejmujących cały wszechświat.
Wydaje się jednak, że utraciliśmy świadomość istnienia czegoś „ innego”, pewna siła łącząca, która przenika wszelkie życie i byt. Obejmuje ona również z pozoru losowe tasowanie i wybieranie kart. Naukowcy przekonują, że związek między dwoma wydarzeniami jest to, że jedno stanowi przyczynę drugiego.
Ale istnieje także znaczenie starsze i powszechniejsze przekonanie, że wszystko we wszechświecie jest ze sobą powiązane, a zdarzenia i wzory zapisane w zodiaku, astrologii, czy kartach, w życiu jakiejś osoby stanowią łącznie część niewidzialnej mocy. Tzn, że przypadkowość wróżenia jest sama w sobie częścią tego procesu.
Carl Gustav Jung posłużył się słowem „Synchroniczność”, na określenie tego rodzaju znaczących zbiegów okoliczności. Przez jakiś czas współpracował z Freudem, a po rozstaniu się z nim rozwinął własną teorię podświadomości i jej znaczenia dla ludzkiego życia. Nurtował go zwłaszcza problem takiego usprawnienia komunikacji pomiędzy świadomą częścią umysłu a szerokim i złożonym światem podświadomości, aby ten ostatni odgrywał należną mu rolę w życiu człowieka.
Pozorne przypadkowe wybieranie kart w dowolnym momencie jest ogromnym znakiem istoty tego momentu. To tak, jakby karty wybierały nas w chwili, gdy my wybieramy je.
Przypadki zrządzenia losu zdarzają się nam wszystkim i wszyscy składamy je na karb przypadku, ślepego trafu lub szczęśliwego zbiegu okoliczności. Powszechny charakter takich wydarzeń, sprawił jednak, że uczeni i filozofowie zaczęli się zastanawiać, czy nie kryje się za nimi coś więcej niż tylko ślepy los. Systematyczne badania ujawniły coraz liczniejsze świadectwa tego, że zarówno świat, w jakim żyjemy, jak i nasze własne życie zawierają więcej tajemnic, niż zwykle przypuszczamy.
Kiedy zawiodły inne próby wytłumaczenia dziwnych wypadków, wiele badaczy zaczęło przyglądać się baczniej ich wyjaśnieniom, podawanym przez parapsychologię.
Jak już wiemy tradycyjny zachodni punkt widzenia interpretował rzeczywistość w myśl zasady przyczynowości. Stałym nawykiem naszego umysłu jest nadawanie wydarzeniom sensu przez powiązanie ich łańcuchem, prowadzącym od przyczyny do skutku. Jednak takie założenie, choć pożyteczne w codziennym życiu, nie ma charakteru absolutnego.
Wydarzenia, które przypisujemy zbiegowi okoliczności lub przypadkowi stanowią wyzwanie dla naszych podstawowych założeń odnośnie natury otaczającego nas świata.
Wielu z nas przeżyło ziszczenie się dziwnych snów i przeczuć dotyczących rodziny albo przyjaciół. Dlatego też, przypadkowość i synchroniczność po części dają nam do zrozumienia, że przyszłość można przewidzieć, odczuć zawczasu.
Wiara we wzajemne oddziaływanie pomiędzy człowiekiem i wszechświatem, albo pomiędzy umysłem i materią, ma na całym świecie podstawowe znaczenie dla teorii i praktyki magicznej. Równie istotne jest przekonanie o istnieniu szczególnych warunków sprzyjających zajściu takiego oddziaływania. Może się ono wiązać przykładowo z pewnymi formami geometrycznymi, układami elementów lub z przestrzennym, rozmieszczeniem oddziałujących w danej sytuacji czynników. Te wszystkie warunki nie mają nic wspólnego z powiązaniami przyczynowo- skutkowymi.
Istnieją kształty, którym przypisuje się własności ochronne, oraz miejsca na ziemi posiadające w sobie szczególną moc. Czy to wszystko to są tylko przesądy? Stępione żyletki staja się znowu ostre, gdy umieścimy je w miniaturowym polu piramidy. Zranione myszy szybciej wracają do zdrowia, jeśli zamkniemy je w kulistych klatkach. Musimy przyznać, że jest coś niezwykłego w tych zdarzeniach.
 
Cały wszechświat zdaje się przenikać zawikłana sieć zależności zachodzących pomiędzy pewnymi kształtami i układami. Nic nie wskazuje na to, aby można było ją wyjaśnić poprzez odwoływanie się do pojęć przyczyny i skutku.

{jcomments on}

Kategoria: /