Wróżby ślubne - twojeprzeznaczenie.pl

| |

Ocena użytkowników: 0 / 5

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

 

 Wróżby, zwyczaje i przesądy odnośnie ślubu, towarzyszyły ludziom od wieków

W takiej uroczystości ważna jest data ślubu, strój ślubny, co powinniśmy wiedzieć przed ślubem i na co powinniśmy zwrócić uwagę w trakcie przyjęcia weselnego i po ślubie.

* Za najpomyślniejszy termin ślubu uważa się okres Bożego Narodzenia, czas karnawału lub Wielkanoc. Jest to jednak związane głównie z przekonaniami religijnymi. Kiedyś pomyślna wróżbą dla przyszłego związku było wyznaczenie daty na dzień lub dwa po pełni Księżyca. Godzina ślubu tez powinna być ważna, Lepiej brać ślub o pełnych godzinach, np. 15, 16 a nie 15-30.

* Najlepiej dzień ślubu wybrać sobotę. Nie uważa się za pomyślne zawieranie małżeństwa w tych miesiącach, których nazwa nie zawiera litery –r. Listopad i maj podobno są najbardziej pechowe. 

* Dzień zaślubin powinien być słoneczny, gdyż zapewnia to szczęśliwe życie. Gorzej jeśli będzie padało, gdyż jest to znak łez w związku.

 

* Każda panna młoda powinna skompletować dokładnie swój strój. Powinna mieć coś białego, niebieskiego, coś pożyczonego, coś nowego i używanego. 

* Biel to znak czystości uczuć, niebieski gwarantuje wierność małżonka, pożyczona rzecz, mówi o życzliwości nowej rodziny, a nowa rzecz zapewni dostatek.

* Ślubną suknię należy kupować czy wypożyczać w towarzystwie koleżanek lub matki. Panna zakłada suknie ślubną tylko w czasie przymiarki, i przed ślubem. 

* Niepomyślna wróżba jest, gdy panna młoda przymierza obrączkę przed ślubem. 

* Jeśli panna młoda zaszyje w bieliźnie okruszek chleba i kryształek cukru, a do buta wsunie grosik, jej życie upłynie w dostatku i szczęściu.

* W dniu ślubu lepiej nić nie roztłuc. Lepiej w czasie ślubu nie płakać, nawet z wzruszenia, bo wprowadza to w przyszłe życie małżeńskie dużo łez i rozterek.

* Panna młoda, przekraczając próg kościoła powinna najpierw postawić prawą stopę. Potknięcie się panny młodej w kościele uważa się za pechowe,   

* Wypuszczenie obrączek też jest pechowym znakiem. 

* Obrączkę należy zakładać na serdeczny palec. Po ceremonii ślubnej mąż powinien złożyć na ustach żony długi i gorący pocałunek. 

* Młoda parę obsypuje się ryżem, monetami lub confetti. Ma to zapewnić płodność i obfitość. 

 
Kategoria: /