Wróżenie z ręki -Chiromancja

| |

Ocena użytkowników: 0 / 5

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Chiromancja 

Podstawowym zadaniem Chiromanty jest wskazanie właściwej drogi, aby uniknąć niebezpieczeństw z związku partnerskim i nieszczęść, przygotowanie wróżącego w taki sposób, aby można było im podołać i zmierzyć się z przeciwnościami losu. Gdy wiemy jaka czeka nas przyszłość w miłości jest nam łatwiej dochodzić do obranych wcześniej celów. Chiromancję potocznie nazywamy wróżeniem z ręki lub wróżeniem z dłoni. Jakie znaczenie mają ręce człowieka?   Gdy rozpoczynamy wróżenie z rąk , powinniśmy zwrócić szczególną uwagę , czy ręce są gładkie czy są sztywne. Następnie oceniamy wielkości dłoni w stosunku do całego ciała, następnie kwalifikujemy do jakiego typu się zaliczają. Po osiągnięciu  wprawy, możemy juz na pierwszy rzut oka, określić typ do jakiego należą ręce danej osoby. Oceniana jest długości palców. Kciuk dłoni winien być oceniany niezależnie od całej dłoni. Oceniamy jak jest osadzony, nisko czy głęboko, czy jest on szeroki czy jest on wąski itd.   Odwracamy dłoń i przyglądamy się, które wzniesienia, umieszczone są na wewnętrznej stronie dłoni, są widocznie uwypuklone. Wówczas patrzymy na linię życia i kolejne linie oraz wzgórki. Wróżby cygańskie

 
Wróżenie z ręki to najstarszy sprawdzony sposób poznawania przyszłości!
 Nasza wróżka ma bardzo duże doświadczenie we wróżeniu z dłoni. Pomogła juz bardzo wielu osobom odkryć swoją przyszłość za pomocą tej metody. Już teraz możesz sprawdzić czy twoje życie podąża zgodnie z linią Twojego przeznaczenia! Każda linia na Twojej Dłoni jest analizowana przez Chiromantkę. Przesyła ona pełny raport chiromancji z odczytu Twojej dłoni. Jest w stanie przepowiedzieć zaskakujące aspekty Twojego życia i ujawnić je wyłącznie Tobie.
 
1.     Zrób zdjęcie swojej prawej dłoni aparatem z telefonu komórkowego!
2.     Prześlij je na numer telefonu 7348 w treści MMS-a wpisz: wrozka 
!!!!!!(Ważne,aby wpisać słowo wrozka w treści MMS-a a nie w temacie MMS-a)!!!!!
Sms-em wzrotnym otrzymasz Twoją wróżbę na telefon!

 3,69 pln z VAT

Poniżej przykładowe zdjęcie prawej dłoni. 
 W taki sposób wykonaj zdjęcie jak najlepszej jakości!
 
W treści MMS-a wpisz:
WROZKA
pod
7348
3,69 pln z VAT

 
Koszt sms-a to
3,69 pln z VAT
 
CHIROLOGIA
Studiowanie chiromancji jest fascynujące i gdy poznaje się jej zasady, czytanie ludziom z dłoni staje się niezwykle proste. Nie potrzebne są dane człowieka, wystarczy, ze obejrzymy dłoń. Każda dłoń opowiada przecież fascynującą historię, jedyną i niepowtarzalną. Wiele wniosków o danej osobie można odkryć dzięki liniom papilarnym na dłoni, poprzez określenie kształtu dłoni, palców, nadgarstka czy skóry.
 Zanim jednak zaczynamy wróżyć z ręki, warto znać imię danej osoby, by móc się do niej zwracać, jej wiek, by mieć pojęcie, które z wydarzeń, które zobaczy się na dłoni, miały już miejsce, czy osoba jest prawo, czy leworęczna i spod jakiego jest znaku zodiaku. Chirologię dzielimy na trzy działy- Chironomię ( naukę o typach rąk, palców, wzgórz i wklęsłości na śródręczu), Chirografię ( zajmująca się opisem linii i znaków oraz wyprowadzającą wnioski z odczytu na podstawie doświadczeń) iChiromancję ( przepowiadanie przyszłości z linii i znaków na dłoni)  Warto wiedzieć, iż Astrologia zodiakalna zrodziła chirologię, dająca wykładnię charakteru ludzkiego na postawie zapisów na dłoni.  Chirologia jest jedną z najbardziej rozwiniętych nauk, która objaśnia cechy charakteru człowieka, opierając się na odczycie znaków zewnętrznych. Charakter człowieka znajduje wierne odzwierciedlenie na dłoni, cała zaś dłoń stanowi część badanej całości. Wg badaczy empirycznych, dłoń człowieka zapisuje się sama, bez wiedzy i woli człowieka, jako przeżycia duchowe, urazy fizyczne, choroby itp., wykreślają specyficzne linie na śródręczu. Na prawej ręce jak mówią rysują się przeżycia i cechy rodziców, ich choroby. Lewa ręka zaś jest bardziej zróżnicowana, i jest to ręka przeżyć osobistych jej właściciela.  Sztuka czytania z dłoni i interpretacji symboliki nieustannie się rozwija. Chirologia posługuje się własnym aparatem pojęciowym, terminologią wywodzącą się z astrologii. Z upływem czasu czytanie z dłoni przerodziło się w ściśle wypracowany system określonych znaków, które w dużym stopniu klasyfikują człowieka i jego osobowość.
Studiując podstawy chirologii, każdy z nas może przyswoić sobie ogólny jej zarys i w swobodny sposób odczytywać główne informacje znajdujące się na dłoni.
 Doświadczony chirolog przystępujący do czytania z dłoni zaczyna od przestudiowania całego człowieka. Zna jego znak zodiaku, jego stan rodzinny, wykształcenie, środowisko, zwraca tez uwagę na mimikę, gestykulację, sposób wysławiania się, siłę uścisku dłoni itp.

Historia Chiromancji

Chiromancja to sztuka znana od dawna. Już pięćdziesiąt wieków temu uprawiana była na wschodzie. Szczególnie wysoko ceniona przez Greków. Na wschodzie do dziś jest szeroko praktykowana, zwłaszcza w Indiach, Chinach i Syrii, oraz Egipcie.
 Kanony Chiromancji zostały sformułowane przed wieloma wiekami, a w Średniowieczu liczba piszących na jej temat była bardzo wysoka. Jedną z pierwszych drukowanych ksiąg był niemiecki traktat o chiromancji autorstwa Hartlieba ( 1448 r).
Umiejętność interpretowania linii na dłoni uchodziła długo za poważną gałąź nauki. Jeszcze w ostatnim trzydziestoleciu XVIII wieku istniały na niemieckich uniwersytetach katedry chiromancji. By poznać ezoteryczną, psychologiczną i filozoficzną wiedze na temat dłoni, Chrystian Schalitz, napisał książkę” chiromancja i fizjognomia”, która ukazała się w 1703 roku w Lipsku.
Chiromancja z czasem uległa rozbiciu na wiele różnorodnych systemów. Prawdziwe zainteresowanie sąsiadowało jednak z naiwnością. Wokół Chirologii nagromadziło się w przeciągu stuleci wiele barwnych legend, które nie miały nic wspólnego rzeczywistością.
Początek chirologii widoczny jest w starożytności, kiedy to Arystoteles ( 384-322 r. p.n.e) podejrzewał związek miedzy długością linii na dłoni i długością życia. Dłoń mięsista, przecięta jedną lub dwiema ciągłymi liniami uznawał za oznakę długowieczności. Nie było to w tamtym czasie wróżbiarstwo, a jedynie hipoteza naukowa, podobnie jak przypuszczenie, ze odległość od pępka do kroku większa niż od pępka do klatki piersiowej może oznaczać krótkie życie. Sztuka czytania z dłoni przez starożytnych była częścią fizjonomiki, która na podstawie budowy wszystkich części ciała wyciągnęła wnioski co do zdrowia i charakteru człowieka.
Chiromancja nie była w starożytności nigdy domeną uczonych. Nie była ona oficjalnie również uznawana oficjalnie i popierana przez władców. Czytanie z dłoni było rodzajem wróżbiarstwa dla zwyczajnych prostych ludzi.
Z czasem obszerny system symboli w Astrologii umożliwił stworzenie misternej sieci powiązań. Metody interpretacji linii były tak skomplikowane, że mogli się nimi posługiwać jedynie fachowcy. Z czasem Chiromancja stała się nauką, wiedzą bardzo trudną do opanowania, dlatego też zwykli ludzie przestali się już nią zajmować.
Na Wschodzie, w Chinach występuje inny system czytania z dłoni. Rozwój różnych systemów chiromancji odbywał się zawsze na poziomie teoretycznych podstaw, a nie za sprawą magów praktykujących na ulicach.

Chiromancja zajmuje się nie tylko liniami na dłoni. Naukowa odmiana chiromancji bierze pod uwagę całą rękę, ocenia charakter i losy człowieka według kształtu, wielkości, koloru, temperatury, wilgotności, owłosienia dłoni. Szczególna uwaga jest kierowana na palce. Z analizy wszystkich elementów wyciąga się wnioski. Poszczególne części dłoni przyporządkowane są siedmiu planetom astrologii. Dzisiejsza systematyka nie została zmieniona od XVI wieku.

Linie dłoni
Podczas badania dłoni, widoczna będzie linia krzywa wokół podstawy kciuka. Jest to Linia życia. Linia przecinająca dłoń, od punku w pobliżu podstawy palca wskazującego do punktu w połowie odległości dzielącej podstawę małego palca od nadgarstka, to linia głowy, rozumu. Nad nią znajdujemy linię serca. Linia, która biegnie w dół, od postawy środkowego palca w kierunku dolnej części linii życia, to linia przeznaczenia. Prawie równolegle do niej widoczna jest linia Słońca. Linia wypukła do wnętrza, która zaczyna się w pobliżu podstawy małego palca, a kończy blisko bocznej krawędzi dłoni, zwana jest linią natchnienia. Nad linią serca, tworzący się łuk miedzy palcem wskazującym a środkowym i kończy między serdecznym a małym palcem, znajduje się pas Wenus. Wewnątrz obszaru zamkniętego linią życia leży inna krzywa, do niej równoległa zwana linią Marsa. Ukośna linia, która biegnie mniej więcej od postawy małego palca do dolnej części linii życia, to linia zdrowia, Merkurego.
Nad górnym końcem tej ostatniej znajdują się krótkie poziome linie uczucia, lub linie małżeństwa.
Znaczenie poszczególnych linii 
 • Linia życia
  -długa, bez przerw i nieregularności, wyraźnie zarysowana,- oznacza długie, wolne od chorób życia.
  - niewyraźna, słabo zarysowana- delikatne zdrowie, słaba odporność
  - krótka na obu dłoniach- nadejście śmierci niespodziewane
  - krótka, lecz w towarzystwie innej, biegnącej w tym samym kierunku oznacza, przedłużenie życia.
  - podwójna linia- długie życie
  - przerwana na jednej dłoni- śmierć w momencie odpowiadającym urwaniu się linii, lub przeżycie śmierci klinicznej.
  - o strukturze łańcuszkowej- oznacza delikatne zdrowie, burzliwe życie, nerwowy charakter.
  - punkt lub kropka na linii życia odpowiada za chorobę lub wypadek w wieku odpowiadającym położeniu

  Linia głowy

  - prosta przecinająca dłoń w poprzek- oznacza głowę do interesów, zdolności kierownicze, zamiłowanie do porządku, czasami skąpstwo, żądza posiadania.
  - zakończenie widełkowate- oznacza dyplomację, zręczność, łatwość kłamania
  - obniżająca się w kierunku wzgórka Księżyca- oznacza bujną fantazję, uzdolnienia artystyczne, idealizm.
  - sięgająca do wzgórka Księżyca,- oznacza spryt, talent do ryzykowania, żądza posiadania.
  - Urywająca się pod wzgórkiem Saturna- śmierć w młodości, zaburzenia rozwoju umysłowego.
  - rozdzielająca się pod wzgórkiem Saturna na dwie odnogi- ciężkie okaleczenie
  - oddzielona na początku od linii życia, brak wspólnego punktu- osoba nie budząca zaufania, pewna siebie, szybko decydująca, gwałtowna, raniąca innych.
  - połączona z linią życia, oznacza bojaźliwość
  - wysepka na linii głowy- niebezpieczny uraz głowy lub zagrożenie zdrowia psychicznego
  - psychicznego licznymi rozgałęziami- niedorozwój umysłowy lub bóle głowy


  Linia Serca


  - długa, wyraźna, nie postrzępiona, - oznacza czułość, zdolność do darzenia miłością
  - postrzępiona, czerwona, prosta, przecinająca całą dłoń- określa okrucieństwo, złośliwość, brutalność
  - blada- lubieżność, rozpusta
  - zbliżająca się silnie do linii głowy- dwulicowość, obłuda, hipokryzja
  - rozpoczynająca się pod wzgórkiem Saturna- szorstkość, skrytość, samotność
  - ukrywająca się pod wzgórkiem Saturna- krótkie życie
  - ukrywająca się pomiędzy wzgórkiem Saturna a Słońca- głupota, naiwność, prostactwo
  - kończąca się pod wzgórkiem Słońca- znudzenie
  - w formie łańcuszkowej- niestałość, skłonność do chorób serca
  -łącząca się z linią głowy- nieszczęśliwe małżeństwo, troski
  - brak linii serca na jednej dłoni- ciężka choroba, egoizm


  Linia szczęścia- Saturna

  - sięgająca od nadgarstka, aż do wzgórka Saturna, dobrze zarysowana, pojedyncza, prosta- szczęście i dobre zdrowie
  - urywająca się przy linii głowy- nieszczęście lub utrata statusu społecznego
  - początek przy linii życia- ma udział we właściwościach linii życia
  - początek na wzgórki Księżyca- kapryśne szczęście, być może zawdzięczane przez protekcje jakiejś osoby
  - przerwy lub poprzeczne linie na końcu, mówią że po szczęściu nadejdzie nieszczęście.
  - Linia łamana, poprzecinana jest oznaką życia, w którym od czasu do czasu, pojawiają się szczęśliwe momenty.


  Linia Merkurego, zdrowia

  Jest ona bardzo ważna. Gdy jest wyraźna i dobrze uformowana równoważy w razie potrzeby niedostatki linii życia. Wróży długi żywot mimo niepomyślnego przebiegu linii życia
  - bardo kolorowa, barwna- to brutalność lub duma
  - zabarwiona na żółto- skłonność do chorób wątroby
  - tworząca wspólnie z linią głowy trójkąt w strefie Marsa- talent do praktyk magicznych

 

Kategoria: /