Zmysłowe spotkania

| |

Ocena użytkowników: 0 / 5

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Podstawowe komponenty zapachowe

 

Nasi przodkowie, byli przekonani, że kadzidła, perfumy, esencje zapachowe stanowią ważną cześć obrzędów religijnych i nie tylko. Perfumerie już za czasów Mojżesza świetnie się rozwijały. Władcy, Książęta, kapłani namaszczali się zapachowymi olejkami. Wszystkie substancje zapachowe uważane były za zbawienne dla zdrowia.

To przekonanie było trafne, biorąc pod uwagę fakt, że średniowieczni sprzedawcy we francuskich perfumeriach odnotowali na swoim terenie duży spadek zachorowań na panujące w tamtejszych czasach choroby, zarazy.

W niektórych kulturach umiejętność tworzenia perfum była sekretną sztuką, dostępna jedynie kapłanom i kapłankom. Jedne zapachy uzdrawiały, inne pomagały znaleźć miłość, jeszcze inne przyciągały pozytywne wibracje.

 

Człowiek powinien odczuwać, że piękno jest częścią gry miłosnej. Aromaty są jednym ze sposobów wpływania na sposób postrzegania nas przez innych ludzi, jak i nas przez nas samych. Zapach kreuje i wyraża atmosferę piękna, pewną subtelną aurę, która otacza każdego człowieka. Z pomocą zapachu możemy podkreślić swą wewnętrzną atrakcyjność i tym samym zaakcentować swój potencjał kochania i bycia kochanym.

Pracując z przepisami warto eksperymentować, by odszukać swój unikalny zapach. Warto pamiętać, że magia zawsze oddziałuje efektywniej, wtłaczamy w nią odrobinę własnej osobowości i duszy.

 

Tworzenie kompozycji zapachowych domowym sposobem wymaga troszkę wprawy. Mieszanie się kwiatów i ziół zależy od kilku czynników- temperatury, naświetlenia, ilości olejków aromatycznych w roślinie, stopnia ich zanieczyszczenia czy narzędzi użytych do ich pielęgnacji.

Warto rozpocząć od bardzo prostych kompozycji. Nie używaj więcej niż dwóch lub trzech aromatów, obserwując, w jaki sposób się łączą.

 Przed sporządzeniem jakiejkolwiek mieszanki sprawdźcie, czy jej składowe nie powodują w waszym przypadku skutków ubocznych.

 

Podstawowe komponenty zapachowe

miłość- jabłko, cytryna, róża, koper, imbir, goździk, gałka muszkatołowa.

namiętność- cynamon, mięta, patchouli, ziele angielskie, pomarańcza, fiołek, wanilia

odejście- laur, goździk, mięta, rozmaryn

piękno- lawenda, rozmaryn, mięta, tymianek

porozumienie- migdał, bergamotka, anyż, mięta

stabilność- wiciokrzew, patchouli, magnolia 

Kąpiele 

Rzymianie byli najprawdopodobniej pierwszym narodem, który podniósł kąpiel do rangi wielkiej sztuki. Uwielbiali lawendę. Kąpiele aromatyczne są bardzo proste do przyrządzenia. wystarczy wrzucić do wanny z gorącą wodą torebkę z wybraną ziołową herbata lub wymieszać suszone zioła i olejki aromatyczne z solą morską.

  

Odświeżacze oddechu 

Posiadanie magicznego odświeżacza oddechu może stanowić wyjątkowy zastrzyk romantyzmu. Dwa naturalne odświeżacze oddechu to liść mięty i korzeń imbiru. 

 

Świece 

Płomień świec wytwarza nastrój miłości i romantyzmu. Świece można przed zapaleniem skroplić olejkiem zapachowym.

  

Odświeżacza dywanów i wykładzin 

Ten rodzaj odświeżaczy może zmienić atmosferę w całym pokoju, jak również pomóc pozbyć się nagromadzonej w nim negatywnej energii. Należy przygotować szklankę z proszkiem do pieczenia, i dodać po 1 łyżeczce sproszkowanej skórki cytrynowej, pomarańczowej i mielonego ziela angielskiego. Następnie posypujemy miksturą dywan. Proszek pozostawiamy na 15 minut a potem go odkurzamy.


Kremy 

Aromatyczne kremy, to coś więcej niż odżywcze działanie na naszą skórę. Niektóre kremy posiadają w sobie woń, która przyciąga uwagę ludzi.

Przy zakupie kremu, warto sprawdzić, jaki ma zapach, czy nam odpowiada, czy odpowiada naszej skórze.

 

Kadzidło 

Kadzidło jest pierwszą zapachowa substancją regularnie używaną w czasie obrzędów religijnych. Jego istnienie zapoczątkowali poddani, którzy ofiarowali kadzidło bogom i boginiom starożytnych kultur. Greckie wyrocznie i inni jasnowidzący korzystali ze specjalnie przygotowanych kompozycji zapachowych do stworzenia wewnętrznego stanu świadomości, do którego starali się mieć wgląd.

Tradycyjnie, dym wytwarzany przez kadzidło jest symbolem modlitw i próśb wznoszonych do niebios. W swej najprostszej formie, na kadzidło składają się drobno mielone, suszone zioła.

Sproszkowane aromatyczne drewno, suszone owoce, miód, wino i olejki eteryczne mogą być wartościowym dodatkiem do tej bazy.

 

Olejki 

Zwyczajowo olejki używane były podczas obrzędów religijnych, namaszczano się nimi przed wejściem do sekretnych pomieszczeń, komnat. Stanowiły błogosławieństwo dla kapłanów i kapłanek. Współcześnie olejki te dodawane są do perfum, odświeżaczy powietrza i świec, a także korzysta się z nich podczas kąpieli, masażu, pieczenia, tworzenia amuletów.

Olejki można zakupić w perfumeriach, czyste ekstrakty. Jeżdżąc na wakacje do krajów z historią starożytną, możemy odnaleźć w Grecji Włoszech, Egipcie wiele olejków, na bazie których robione są znane perfumy. Na miłość szczególnie polecany jest olejek Arabska Noc, bardzo popularna w Egipcie.

Proponuje wykorzystanie następujących olejków:

- aspekt bogini ( dla kobiet)- gardenia, róża, jaśmin, lotos, fiołek

- aspekt boży ( dla mężczyzn) – piżmo, patchouli, cynamon, ziele angielskie, goździk

- atrakcyjność- patchula i goździk

-błogosławieństwo- cynamon, mirra, safran

-energia- sosna, cytryna, mięta, szałwia

-namiętność- piżmo, Liban, patchouli, sosna, cedr, wanilia, jaśmin, kalandra

- przyjazny dom- bergamotka, lawenda, goździk, piżmo, wanilia

- romans- drzewo sandałowe, cytryna, róża, wanilia

- złamane serce- bazylia, majeranek, rozmaryn

-  bazylia, majeranek, rozmaryn

- zmniejszenie negatywnych wpływów- róża, gardenia, lawenda, pomarańcza

 

Perfumy i wody kolońskie 

Starożytni Egipcjanie, Grecy, Rzymianie i Arabowie, wszyscy oni byli wielkimi zwolennikami perfum. Wyżej postawieni w hierarchii społecznej Rzymianie posunęli się nawet do tego, że używali różnych zapachów na różne części ciała. Narodem, który w XVI wieku przedstawił sztukę destylacji perfum Europejczykom, byli Arabowie.

Francja zawsze była i jest nadal sercem aromatycznego przemysłu. W epoce renesansu perfumy i wszystko, co nimi skropione było produkowane właśnie tam i jednocześnie wyjątkowo modne.

Perfumy działają jak osobisty znak rozpoznawczy. Podkreślają aktualny nastrój i pomogą innym rozpoznać twoje intencje.

Niekiedy także pozwalają miłości odszukać cię poprzez pozytywną energię.

 

Pudry 

Aby zrobić pachnący puder do ciała, rozpocząć trzeba od bazy. Może nią być mąka kukurydziana, soda spożywcza, sproszkowany korzeń tropikalnej rośliny arrowroot lub bezzapachowy talk.

Na każdą szklankę dodaj około 10 kropli olejku zapachowego i pół szklanki sproszkowanych ziół.

Po dwóch tygodniach należy przesiać puder przez sitko, aby pozbyć się większych kawałków roślin.

 

Saszetki 

W średniowieczu pachnące saszetki zwany były torebkami słodyczy. Można je kłaść w podszewkę poduszki, do szafy, torebki, do szuflady z bielizną.

Do wykonania takiej saszetki będzie potrzebny woreczek, by mógł pomieścić garść ziół. w środku tkaniny umieszczamy suszone zioła skropione zapachowym olejkiem.

Saszetki- rodzaje

na miłość- róża, pomarańcza, arcydzięgiel, hibiskus, rozmaryn, cytrynowa werbalna

na spokój- rumianek, lawenda

na szczęście w miłości- ziele angielskie, wrzos, gałka muszkatołowa, skórka pomarańczowa, róża, fiołek

uleczenie złamanego serca- ziele angielskie, jabłko, cytryna, cedr, mięta, oset, wierzba.

 

Mydła 

Mydła kojarzone są z uczuciem świeżości i czystości. W magii mydła oczyszczają, odświeżają aurę człowieka. Robienie tego kosmetyku wymaga laboratoryjnych warunków. Dlatego lepiej kupić mydło bezzapachowe i wzbogacić je wybranym olejkiem.  

Kategoria: /