Sztuka wróżbiarska z kart tarota i klasycznych

| |

Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna
 

Sztuka wróżenia z kart klasycznych polega na umiejętności przewidywania w ogóle, a przy pomocy tych kart jest łatwiejsze do przewidywania. Pomimo tego wróżenie z kart nie jest takie proste, jakby się zdawało na pierwszy rzut oka. Najważniejsza jest interpretacja, sposób łącznie kart przez wróżkę. Wróżby z kart opierają się jedynie na zasadzie i rachunku prawdopodobieństwa, jak w ogóle wszelkiego rodzaju dociekania syci i metafizyczne. Każda przepowiednia, choćby była przeprowadzona dokładnie, nie daje nam pewności co do jej sprawdzalności w 100 procentach. Zawsze trzeba liczyć na jakieś niewiadome, i doraźne czynniki, które mogą zmienić ostatecznie przypuszczenia czy przewidywania.

 Wróżenie z kart klasycznych

 

 


  
Dlatego wróżby tez nie należy traktować dosłownie, ale jako wskazówkę i najbardziej możliwą przyszłość, która może się wydarzyć w naszym życiu ale nie musi.

 Na temat pochodzenia kart do gry jest równie wiele teorii, jak sposobów interpretacji ich znaczenia.
 Gdy karty zaczęły pojawiać się na dworach monarchów europejskich, a z czasem wśród prostych ludzi, Kościół katolicki zaczął widzieć w nich zagrożenie, co doprowadziło do zakazania ich używania. Początkowo karty klasyczne były używane do przepowiadania przyszłości, a z czasem do gier hazardowych. Do XIX wieku wróżenie z kart było już szeroko rozpowszechnione i bardzo popularne.
 Wygoda wróżenia z kart polega miedzy innymi na tym, że prawie w każdym domu można znaleźć talię, którą można posłużyć się do wróżenia.
Talia kart klasycznych skalda się z 56 kart. Mimo tego wróży się z 32 lub 24 kart. Jest wiele systemów wróżebnych, metod kładzenia kart, i czytania ich. Wszystko zależy od tego jaka metodę wybierze początkująca wróżka. Czasami różnice w interpretacji są tak duże, że jedna wróżka nie zrozumie czytania kart drugiej wróżki. Jest to jednak indywidualna sprawa każdej osoby stawiającej karty.

Wrażliwa wróżka czy wróż pomogą wyjaśnić problemy i pozwolą osobie pytającej na podjęcie własnych decyzji odnośnie przyszłości. Umiejętności osoby wróżącej polegają na zdolności do takiego interpretowania poszczególnych kart oraz ich układów, które będzie pomocne i użyteczne dla osoby pytającej. Ponadto dobrą wróżkę cechuje empatia w stosunku do ludzi, dzięki której potrafi pochwycić uczucia mogące pomóc we własnej interpretacji.

Sprawę jednak komplikuje fakt, że ludzie wola słyszeć dobre wieści na temat swojej przyszłości. Mimo że, jak twierdzą, gotowi są przyjąć zarówno złe, jak i dobre wiadomości, to jednak w głębi serca pragną usłyszeć tylko te dobre. Karty są jakby pomostem miedzy osobą pytającą a wróżką. Sięgają one wtedy głęboko w nadświadomość czy li w intuicję jednostki oraz intuicję wszechświata. Dzięki za wszystko i temu jesteśmy w stanie przewidzieć najbardziej możliwe wydarzenia przyszłości. 


Kartomancja


 

 Najbardziej powszechnymi kartami do wróżenia są karty do gry, tzw, karty klasyczne. Składają się one z 56 kart, z tym że wróżymy z 32 lub 24 kart. Jest wiele wersji tych kart, w zależności od kraju, w którym powstały. E dawnych czasach posługiwano się niemiecka wersją tych kart, a potem francuską.
 Jednak najbardziej pięknymi i przenikliwymi kartami a talie Tarota. Najbardziej popularne i jedne ze starszych to Tarot Marsylski, który pojawił się w europie końcem XV wieku. Niezależnie od swojej roli mistycznej drogi, karty Tarota były w średniowieczu używane do gry zwanej tarocchi lub tarocchino, późnej znanej jako trumps. 
 Pod koniec XIX wieku dr Artur Edward Waite z pomocą Paneli Smith wymyślił i zaprojektował swoją własną, nowatorską talie Tarota, nazwaną później talią Ridera- Waite’a.
W latach 40 XX wieku brytyjski okultysta Aleister Crowley zaprojektował talię Tarota Thotha. Jego talia jest bardzo tajemnicza i trochę mroczna. wykorzystuje ona symbolikę egipską, grecka, chrześcijańską i wschodnia, a także elementy innych ścieżek ezoterycznych.
Talia Tarota Uniwersalnego autorstwa Roberta de Angelisa została wydana w 2003 roku, jest obecnie jedną z popularniejszych kart do wróżenia. 
 Tarot Kryształów to jedna z nowocześniejszych talii, zainspirowana twórczością Gustawa Klimat, została zaprojektowana przez Elisabettę Trevisan, Talia ta zawiera mistyczne przekazy została zilustrowana tempera i pastelami. Tarot ten zaprasza do świata spokoju i harmonii oraz przywołuje wartości i archetypowe znaczenia każdej z kart w sugestywny, trafiający w sedno sposób.
 Na rynku polskim, ale również i światowym istnieje setki różnego rodzaju talii kart Tarota, oraz tych które przypominają Tarota, ale nimi nie są.
Polscy wróżbici również wydali parę różnych polskich wersji Tarota, które można zakupić niemalże w każdym sklepie ezoterycznym.

Kategoria: /