Tarot za darmo

| |

Ocena użytkowników: 0 / 5

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

 Gratisowa interprtetacja kart - TAROT- system wróżebny czy gra?

Istnieje bardzo duża ilość wariantów kart Tarota, choć jeszcze sto lat temu na całym świecie było nie więcej nić dwadzieścia wersji. Współcześnie występuje ich już zdecydowanie więcej niż tysiąc. Wybór jest ogromny- czarno- białe, związane z kulturą danego kraju, z klasycyzmem, renesansem, impresjonizmem, ezoteryzmem itd.

Przy całej różnorodności rysunków podstawowy sens Arkanów, 22 Wielkich i 56 Małych pozostaje taki sam.
 
Wszystkie istniejące talie tarota można podzielić na cztery główne wersje.
Pierwszy, to tarot Marsylski, który zachował tradycyjny rysunek pierwszych kart z XIV wieku.
Drugi typ talii to Tarot Egipski, zwany często cygańskim, Ich interpretacja jest trochę odmienna od klasycznych talii.
Tarot ogólny, często zwany ezoterycznym to kolejna wersja, która jest obecnie najbardziej rozpowszechniona. W tym wypadku także na Małych Arkanach występują obrazki. Taką talią jest bardzo znana Ridera i Whita.
Ostatnia wersja tarota to tarot do gry. To właśnie Tarot posłużył swego czasu jako pierwowzór kart do gry, stając się pomimo licznych zakazów kościoła i władców, podstawą całego szeregu gier hazardowych. Początkowo grano całą talią, a 22 wielkie Arkana pełniły rolę atutów.
Bardzo szybko pojawiło się mnóstwo nowych gier zaczynając od preferansa, brydża, a kończąc na wojnie.
 
W krajach Europy Południowej do naszych czasów zachowała się najstarsza z gier karcianych, opartych na pełnej talii Tarota, nosząca nazwę TAROK.
Za najstarszy atut używany jest Głupiec, który nosi nazwę Skiuz. Również i wszystkie pozostałe Wielkie Arkana uważa się za atuty, z których tylko mag i Księżyc mają oznaczenia liczbowe ( punkty), zaś inne biją dowolne młodsze karty. Reguły tej gry przypominają pokera.
 
Na tych kartach można zauważyć bawiące się dzieci, tańczące damy i liczne inne postacie. One były wymyślone, by nadać kartom nie wróżebny, lecz rozrywkowy charakter. Jednakże w istocie rzeczy nie zmienia to sytuacji- rysunki, jak i dowolne symbole, mogą być używane do wróżenia.
Niektóre talie Taroka mają bardzo symboliczne znaczenie. Mogą być one interpretowane w pozycji prostej, jak i w odwróconym wariancie.
 
Niżej przedstawiam niektóre z możliwych interpretacji tych kart. Warto intuicyjnie do nich podjeść, a z pewnością każdy znajdzie w nich coś magicznego i sam stworzy własną interpretację.
Karty te były wypróbowane w praktyce pod kątem ich możliwości wróżebnych. Wybierać i rozkładać Taroka można w różny sposób, każdy dopasowuje to indywidualnie.
 
Interpretacja Tarota
 1. ( prosta) Wyjaśnienie relacji panujących między ludźmi, możliwe, że bolesne przeżycia, ale w ostatecznym rezultacie wszystko ułoży się pomyślnie. Jeśli pytanie dotyczy np. osoby chorej, będzie wyzdrowienie. Inna interpretacja zakłada stan emocjonalny, a konkretnie zdenerwowanie, które jednak szybko minie.
( odwrócona) Mówi o pozornym niebezpieczeństwie, które powoduje jednak olbrzymi niepokój psychiczny. Możliwe wezwanie na policję czy do jakiegoś ważnego urzędu, jednak nie należy się denerwować. Po pierwsze problem nie jest taki straszny, jak się wydaje, a po drugie spokój w tej sytuacji jest gwarancja powodzenia.
 
 1. Człowiek bierze na siebie zbyt dużo, obiecuje więcej niż może dać. Karta ta może zapowiadać również i nieprzyjemności, ale niewielkie, lub rywalizacje szczególnie o względy seksualne innej osoby.
( odwrócona) Przyjemna znajomość, ale nie będzie to coś poważnego, -raczej będzie to zabawa, i wesołe towarzystwo. Może zapowiadać intymne, seksualne relacje.
 
 1. Opisuje człowieka, który ma dość pieniędzy, żeby pozwolić sobie na realizację każdej zachcianki. Jednak należy zachować czujność, gdyż wokół jest bardzo dużo ludzi zawistnych. Karta ta też może oznaczać człowieka, któremu krewni lub przyjaciele przeszkadzają w połączeniu się z ukochaną osobą.
( odwrócona) Odpoczynek, po czasie wytężonej pracy. Pytającemu nic nie grozi, w związku z tym niespodzianki mogą być tylko przyjemne. Karta ta mówi również o dobrych cechach charakteru i nieoczekiwanym powodzeniu.
 
 1. Przed pytającym bardzo długa praca, czy to badawcza,naukowa, czy poszukiwania sensu życia. Poszerzanie wiedzy o sobie i świecie powinno być ważne, by móc odnaleźć odpowiednią ścieżkę życia.
( odwrócona) Troska o dzieci, pojawienie się dziecka w rodzinie, u kogoś z bliskich krewnych lub przyjaciół. Karta ta jednak może określać również niepełną rodzinę, w której np. nie ma ojca lub ktoś znajduje się w oddaleniu.
 
 1. Nagroda za pracę, mimo iż to będzie bez znaczenia w dalszej przyszłości. Karta ta mówi również o pracy, która jest nudna i żmudna, która nie satysfakcjonuje osobę pytającą.
( odwrócona) Osoby które podtrzymują na duchu, przyjaciele którzy zawsze są przy osobie pytającej i pomagają w trudnych chwilach.
 
 1. Wymuszone rozmowy z jakąś osobą, naruszanie osobistej przestrzeni, trudne rozmowy, zaborczość, zazdrość, i chęć zmuszenia drugiej osoby do czegoś. Należy zachować ostrożność w czasie rozmów.
( odwrócona) Praca którą trzeba szybko wykonać, może tez oznaczać zaręczyny.
 
 1. Nieprzyjemna wiadomość, zawiadomienie, wyjaśnienie. Oskarżenia wzmocnione dowodami. Wyjaśnianie stosunków z partnerem, wspólnikiem, kochankiem. Możliwa sprawa sądowa.
( odwrócona) Czas odpoczynku po wyczerpującej pracy, przerwa, wyjazd, urlop. Może tez określać ta karta żonę troszczącą się o męża, lub matkę o syna.
 
 1. Sukces lub pragnienie sukcesu w danej dziedzinie.
( odwrócona) spokój, powrót ojca do domu, emerytura. Może jednak tez informować o zazdrości spowodowanej brakiem uwagi. Postaraj się być bardziej uważny w stosunku do bliskich ludzi.
 
 1. Człowiek, który dawno temu porzucił swój rodzinny kraj, emigrował lub osoba samotna, niezrozumiana. Rozpamiętywanie kogoś z przeszłości, niezakończone sprawy z ta osobą.
( odwrócona) złodziej, lub ktoś fałszywy ku naszego boku. Pytający powinien zachować ostrożność i odpowiednio wcześniej podjąć działania zapobiegawcze.
 
 1. Uwolnienie od trosk cywilizacyjnych, odpoczynek na łonie natury. Chęć samodoskonalenia się.
( Odwrócona) brak wolności, kara, praca w pocie czoła lub próżne poszukiwanie skarbu, fałszywa droga, brak perspektyw zaplanowanej lub wykonywanej sprawy, jednak zarzucić jej nie wolno, trzeba bezie to doprowadzić do końca.
 
 1. Bezsensowna strata czasu, spowodowana najprawdopodobniej chęcią bycia takim jak wszyscy. Może określać również flirt bez miłości lub niekorzystną inwestycje finansową.
( odwrócona) Pożyteczne spędzenie czasu, pragnienie odizolowania się od innych lub prawdziwa miłość. Korzystna inwestycja finansowa.
 
 1. Odmowa, czasowa rezygnacja, okres sercowych niepowodzeń. Pytający został odrzucony lub źle go zrozumiano, ale nie należy rezygnować. Ten niepomyślny okres szybko się skończy.
( odwrócona) Impreza towarzyska, zabawa, wszystko będzie się układać pomyślnie. Poprawa relacji z partnerem. 
 
 1. Pytającego czekają sprawy w jakimś urzędzie, tworzenie lub wypełnianie formularzy. Chociaż może to wydawać się zupełnie niepotrzebne, to jednak lepiej zrobić wszystko, czego od pytającego się oczekuje, żeby potem nie okazać się jedynym przegranym.
( odwrócona) Troska o sprawy materialne, kupno- sprzedaż. Kłopoty finansowe, konieczność dokładnej analizy budżetu.
 
 1. Z niczego nie należy rezygnować, trzeba korzystać z każdej propozycji,- szanse na sukces w każdym przypadku są większe niż na przegraną.
( odwrócona) Zachowaj ostrożność, zanim podejmiesz decyzję, dobrze ją przemyśl.
 
 1. Twórczość, praca która satysfakcjonuje. Możliwe, że praca pytającego szybko nie przyniesie zysków, ale najważniejsze tutaj zawiera się w tym, że przynosi ona satysfakcję.
( odwrócona) Praca na zamówienie, działania pytającego szybko przyniosą zyski, ponieważ zapotrzebowanie na to, co on robi jest duże i ciągle rośnie. 
 
 1. Praca dla dobra innych lub w imię przyszłości. Ocenią ją nie ci ludzie, którzy stoją i przyglądają się jej teraz, lecz inni i znacznie później.
( odwrócona) praca bez wątpienia pożyteczna, ale pytający poświęca jej zbyt wiele sił i czasu. Trzeba uważać na pracoholizm. Pytający powinien dbać o siebie i odpocząć.
 
 1. Niepotrzebne emocje, brak rozsądku, ryzyko grożące poważnymi stratami przy braku jakichkolwiek zysków, zagrożenie, urazem psychicznym.
( odwrócona) Spokojne, zrównoważone życie i praca, której pozytywne rezultaty nie budzą wątpliwości. Stąd wypływa równowaga emocjonalna.
 
 1. Pytający powinien zachować ostrożność,- istnieje groźba, że zostanie oszukany lub sam kogoś oszuka.
( odwrócona) Produkcja na dużą skalę, ale mało efektywna. Pytający nie powinien żałować pieniędzy i kupować jakiś sprzęt, niekoniecznie najdroższe, lecz takie które najlepiej nadaje się na prowadzona przez niego działalność. Jest to karta osoby która posiada własną firmę.
 
 1. Próba choćby chwilowej ucieczki od problemów, zapomnienie się. Rodzinne nieporozumienia, szczególnie pomiędzy dziećmi i starszym pokoleniem.
( odwrócona) Stworzenie podstaw, początek jakiegoś przedsięwzięcia. Solidarność bez pretensjonalności. Szczęście rodzinne lub starszy człowiek.
 
 1.  Wierność swojej tradycji, starym partnerom ,zasadom gry, lub ryzykowne przedsięwzięcie. Ryzyko jest duże, ale i możliwość wygranej wielka.
( odwrócona) Wierność tradycji przodków, zwyczajom, grupie nieformalnej. Ryzyko niewielkie, ale i niewielki zysk.
 
 1. Spotkanie towarzyskie, wspomnienia z przeszłości, powrót do starego lub początek czegoś nowego. Ślub w dojrzałym wieku.
( odwrócona) Kłopoty związane ze sprawami urzędowymi.
 
 1. Skiuz- Wszystko może przebiegać całkiem nie tak, jak zakładasz. Jednoznacznej odpowiedzi na zadane pytanie nie ma, dlatego nie należy się śpieszyć  i nie wtrącać się w bieg wydarzeń.


 

Kategoria: /