Prawdziwy tarot

| |

Ocena użytkowników: 0 / 5

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Tarot jest jak gra, która kieruje się własnymi indywidualnymi regułami i interpretacjami. Każdy kto zajmuje się Tarotem ma inne jego postrzeganie które wynika z doświadczenia i z wiedzy. Jaką drogą pójdzie intuicja wróżącego, wróżącego którą stronę będzie się rozwijać, czy będzie to psychologia głębi, czy kabała, Numerologia, czy wróżenie, zależy wyłącznie od samego adepta.Czemu akurat Tarot, i dlaczego przez Tarot jesteśmy stanie widzieć naszą przyszłość. Najprościej i najkrócej mówiąc Tarot ma zawartą w sobie symbolikę, archetypy które odzwierciedlają codzienne życie człowieka. Za pomocą tych archetypów nasza podświadomość łączy się i ukazuje przyszłe wydarzenia.
Można cytować wielu znanych Tarocistów. Jednym z nich był Colin Willson, który w prosty sposób wyjaśnił znaczenie Tarota.

„ Logicznie myślących ludzi trudno jest zirytować tematem Tarota, nawet gdy uważają, ze jest on przedmiotem rozrywki osób pustogłowych i łatwowiernych. Jednakże nie powinno się odrzucać Tarota z tego powodu całkowicie, gdyż nie wylewa się dziecka z kąpielą. Tak samo jak w przypadku księgi I Ching pytanie skierowane do kart Tarota opiera się na tym założeniu, że podświadomość wie o „ przypadkowości” znacznie więcej niż nam się wydaje na pierwszy rzut oka. Prawdopodobnie są mu znane rzeczy, o których świadomość nie ma pojęcia. W określonych momentach, kiedy człowiek jest wyciszony lub po prostu zmęczony, jego intuicja może dać o sobie znać świadomości (…)
Główny problem występuje przy kontakcie pomiędzy świadomością i podświadomością. Najlepszy sposób takiego kontaktu to karty Tarota. Symbole w Tarocie mają podwójne znaczenie, służą jako alfabet, który nasza podświadomość może przeliterować oraz jako stymulacja świadomości przy pomocy wewnętrznej energii.

Z całą pewnością najbardziej wątpliwym miejscem podczas wróżenia z kart jest element przypadkowości. Logicznemu myśleniu ciężko jest się pogodzić z tym, że karty wyjęte na chybił- trafił z przetasowanej talii mogą mieć jakieś realne znaczenie. Byłoby interesujące, gdyby znalazła się nowa metoda wróżenia z kart Tarota, która umożliwiałaby bezpośredni udział podświadomości. Na przykład poprze wprowadzenie pytającego w stan hipnozy u w tym stanie wybranie kart lub namówienie go na autohipnozę”

Colin Wilson, Okultyzm, q Wademekum Tarocista, Hajo Banzahf

Tarot - Do czego służą te karty?

Nie każdy wie, że Tarot nie jest tylko narzędziem przepowiadania przyszłości, ale posiada w sobie wiele innych możliwości.

Przewidywanie przyszłości jest jednak najbardziej praktyczny zastosowaniem kart Tarota, którego skuteczność potwierdza kilkusetletnia tradycja.

Tarot to również poznawanie siebie. W XIX wieku odkryto zależność miedzy sposobem wzrokowego postrzegania kształtów i kolorów a osobowością człowieka. W związku z tym odkryciem wprowadzili metodę badania osobowości, zwaną testem Rorschacha, polegającą na odczytywaniu przez badanego plam z atramentu. Tarot z ich stylizowanymi obrazami na kartach, mogą spełniać podobne funkcje, interpretując ich symbolikę, badając ich oddziaływanie na waszą psychikę, można dowiedzieć się bardzo wiele o sobie i o innych.

Tarot ma także funkcje rozwoju osobowości człowieka. Mogą one stać się pomoce w pracy nad uformowaniem własnej osobowości i osiągnięciu pełni indywidualności. Taką teorie wniósł w dziedzinę nauk empirycznych, Carl Gustav Jung. Proces osiągania osobowości został przez niego nazwany, droga do indywiduacji. Rozszerzanie osobowości polega na często bolesnym uświadamianiu sobie treści drzemiących w naszej nadświadomości.

Tarot posiada w sobie jeszcze jeden ważny czynnik, jest nim ewolucja duchowa. Według mistyków Tarot przedstawia wszechświat, hologram kosmosu. Arkana tworzą spójną całość, pomagają człowiekowi odnaleźć właściwe miejsce w planie kosmicznym.
Tarot staje się wtedy droga inicjacji mistycznej. 
Karty te odzwierciedlają nie tylko nasze marzenia, plany, obawy, ale także określają to co w nas drzemie. Karty te pozwalają sięgnąć również do naszego głębszego ja- niezależnie od tego, czy nazwiemy je intuicją, dusza, wewnętrznym przewodnikiem, boskim posłańcem czy aniołem stróżem.

Tarot mówi powszechnie zrozumiałym językiem, ponieważ odwołuje się do obszaru archetypów przenikających nasza podświadomość. Są to uniwersalne jakości, które tworzą najbardziej podstawowe wzorce ludzkich uczuć, idei i myśli.

Każda karta zawiera obrać, nazwę i liczbę, które są potężnymi symbolami i mają własne znaczenie. Na najprostszym poziomie, Tarot jest uniwersalnym językiem, przemawiającym do nas poprzez różnorodne archetypy i symbole. Nie każdy wie, że symbole i archetypy maja głębokie, wielopoziomowe i wielowarstwowe znaczenie- otwierają nas na ukrytą głębię w nas samych, którą być może nieświadomie odrzucamy czy tłumimy w sobie.

Karty te w idealny sposób ukazują przeszłość, teraźniejszość oraz przyszłość. Dają wskazówki na przyszłe życie, określają stosunek innych osób do osoby pytającej, pomagają w dokonaniu wyboru, w ratowaniu związku, w podpowiedzi co należy zrobić by uzyskać szczęście w życiu.

Tarot nie jest ani dobry ani zły, chyba że takim uczyni go posługująca się nim osoba. Tarot pozostaje poza naszym wyobrażeniem dobra i zła, a jedynie odbija energię chwili i osoby stawiającej karty. Posługiwanie się tymi kartami jest droga do otwarcia się na wewnętrzną mądrość i ukrytą wiedzę. Ponieważ Kościół odrzuca wszelką ezoterykę i inne wierzenia, Tarot został utożsamiony z czarną magią i dlatego ludzie często lękają się jego mocy.

Niestety te powszechne skojarzenia pozostają głęboko zakodowane w psychice człowieka. Tarot sam w sobie nie kłóci się w jakimkolwiek wyznaniem czy wiarą.

Istnieje wiele historii mówiących o początkach Tarota. Niektórzy uważają że Tarot wywodzi się ze starożytnego Egiptu. gdzie kapłani stworzyli obrazy i symbole na ścianach i murach piramid.

Jest niezliczona ilość przypuszczeń, dotyczących pochodzenia kart, ale co do żadnych z nich nie ma stuprocentowej pewności. Prawdopodobnie jednak rozprzestrzeniły się w Europie wraz z przybyciem koczowniczego ludu z Indii- Cyganów. Wielkie Arkana powstały prawdopodobnie poza Europą ale już małe Arkana w Europie.

Po raz pierwszy słowo „Tarocci” pojawiła się w XVI wieku we Włoszech, choć pierwsze wzmianki o kartach były już w 1367 roku, choć nazywały się one inaczej – Naibbi.
Wielkie Arkana czyli 22 karty, oznaczone bogata symboliką są wprowadzeniem w wiedzę myślenia tarotowego.
Należy jednak pamiętać by nie zastępować życia talią kart.

Kategoria: /