Tarot wskazówką - Jak działa tarot?

| |

Ocena użytkowników: 0 / 5

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Człowiek szukający prawdy bardzo często czuje się zagubiony w świecie możliwości, które przed nim się otwierają, w miarę jak wgłębia się w świat wiedzy.

Bardzo często ludzie pytają czy Tarot jest niebezpieczny, pytają też, czy niebezpieczna jest Astrologia oraz inne metody wróżbiarstwa. Trudno jest na takie pytanie odpowiedzieć, bowiem zarówno Tarot, jak i Astrologia, wraz z Biblią są „ księgami”, które są transcendentalne, czyli tak stworzone, że odbiór ich treści zmienia się i rozwija razem ze świadomością człowieka, pozwalając mu zbliżyć się do prawdy uniwersalnej.

Nie mają one zastępować tych prawd, ale przybliżać je do nas.

Współczesny Tarot składa się z tali 78 kart. Dzieli się na Małe i Duże Arkana ( zwane Wtajemniczeniami). Wielkie Arkana to zbiór 22 kart które są silniejsze od mniejszych arkan. Małe Arkana to zbiór 56 kart mówiących w życiu codziennym człowieka. Natomiast duże Arkana pokazują kwintesencje życia człowieka i jego naturę.

Tak do końca badacze nie są w stanie określić skąd pochodzi Tarot. Wiemy, że tworzył się z czasem i urósł z kilku symboli do 78. Najbardziej popularna teza mówi o tym, że pierwsze karty wywodzą się z hieroglifów egipskich. Wszystkie Wielkie Arkana -22 rysunki zostały znalezione przez Ezoteryka Courta de Gebelina w świątyniach, grobowcach i na obeliskach egipskich.

Sama nazwa Tarot wskazuje na egipskie pochodzenie. Sylaba Tar oznacza drogę, zaś sylaba Ro, Ros lub Rog- króla. Królewska droga.

Inni autorzy są zdania że Tarot wywodzi się z Włoch, a przywiozły je ze sobą ludy wędrowne z Indii.

Tarot od zawsze był postrzegany jako drogowskaz dla naszych poczynań. Jego obrazy należy traktować jako wskazówki losu. Tarot jest uważany za najstarszą symboliczną księgę o mitycznej treści.

Tarot służy przede wszystkim do przepowiadania, do poznania bliższej i dalszej przyszłości. Karty te głównie jednak służą do poznania własnego wnętrza

Nie ustalają one nakazów, a są raczej drogowskazami. Czy podążymy wskazaną nam drogą i jak to czynimy, to już inna sprawa. Karty pobudzają nas do rozmyśleń i warto z tej pomocy skorzystać.

Tarot działa podobnie jak lustro. Jest lustrem, w którym odbija się nasze wnętrze, obawy, lęki, nadzieje, cele, pragnienia, ambicje, zalety i wady. Obwinianie kart, za to, że ukazują nam niezbyt atrakcyjny wizerunek nas samych i naszego życia, nie ma sensu, tak samo jak obwinianie lustra za to, że sami się sobie nie podobamy.

Karty mają pomóc człowiekowi w zrozumieniu tego co się dzieje w ich życiu, w przewidzeniu możliwych dróg rozwoju i w ostrzeżeniu go przed błędami jakie może popełnić w przyszłości.

Tarot działa na zasadzie współpracy z naszą intuicją, która ma wgląd nie tylko w nas samych ale także w intuicję wszechświata. Nasza głęboko skrywana intuicja doskonale wie w którą stronę zmierzamy, potrafi przewidzieć przyszłe sytuacje, a karty tarota poprzez symbole, znaki wróżebne, i archetypy ta prawdę przekazuje.

Kategoria: /