Początki wróżenia z kart tarota

| |

Ocena użytkowników: 0 / 5

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Na początku przygody z Tarotem, warto spytać się siebie samego, dlaczego to robimy. Czy czujemy ciekawość, niepokój czy ekstazę? Czy sięgamy po Tarota by dowiedzieć się czegoś więcej osobie, albo poczuć na ile kontrolujemy swoje życie?

A może powodem tego jest przygotowanie się na niespodziewane zdarzenia albo odpowiedzieć na pytanie, na które już znamy odpowiedź, ale nie chcemy się do tego przyznać? A może chodzi nam o dostęp do naszej podświadomości, do archetypów i wiedzę o tym, jak funkcjonuje wewnętrzny świat?

Jest wiele motywacji do tego by sięgnąć po karty. Każdy z nas ma inne przesłanki.
 Nauka tarota

Jest jednak kila rzeczy, których musimy się wystrzegać podczas interpretacji kart.

Po pierwsze nie należy poszukiwać gotowych odpowiedzi i drogi na skróty. Lepiej najpierw zrozumieć kart, zanim zaczniemy wydawać pochopne sądy.

Nie należy też interpretować kart zawsze tak samo Musimy uwolnić nasza wyobraźnię.

Najtrudniejszym aspektem stawiania Tarota samemu sobie, jest projektowanie na karty to, co chcemy, żeby się zdarzyło.

 

 

 

Tarot może nam pomóc w takich sprawach jak nauka uczciwości i doświadczenie większej chęci życia i działania. Tarot daje nam możliwość rozwinięcia naszej intuicji, z której każdego dnia możemy korzystać.

Tarot może wykształcić w nas zaufanie kart, jako do osobistego przewodnika. Musimy tez zrozumieć, że jesteśmy w stanie kontrolować nasze życie.
 

Następnym naszym krokiem powinien być wybór talii. Obecnie na rynku są setki talii Tarota o różnorodnej tematyce. W wyborze kart liczy się tylko i wyłącznie osobisty gust. Następnie musimy poznać archetypowe symbole i język, którymi przemawiają do nas karty. Wybierajmy intuicyjnie karty. Czasami zdarza się, że dostajemy karty od innej wróżki, które warto przyjąć i uczyć się właśnie z nich.
 

O swoje karty należy dbać, należy je traktować jak swojego przyjaciela. Czasami warto oczyścić karty nad świecą. Warto tez raz na jakiś czas ustawić je w pierwotnej kolejności, od Maga, do ostatniej karty Tarota.

Po każdym użyciu kart warto je włożyć do pudełka czy do futerału, by mogły odpocząć.
 Wróżenie z kart tarota

Kolejny etap powinien wiązać się z zapoznaniem z kartami. Najprostszym sposobem jest zapoznanie się każdego dnia z nową kartą. Można przeczytać z książek ogólną interpretację. Ważna jest jednak także intuicja, która podpowiada nam co tak naprawdę dla nas oznacza ta karta.
 

Niezależnie od tego czy jesteśmy początkujący, czy też mamy już doświadczeni e w stawianiu Tarota, warto zapewnić sobie odpowiednie, czyli spokojne i wygodne warunki do wróżenia. Przy rozkładaniu kart warto zapalić świeczkę czy kadzidło. Można też puścić łagodną muzykę, która nastraja i wycisza. Wiele osób przed rozpoczęciem stawiania kart odprawia specjalne rytuały wzmacniające. Każdy ma inną technikę. Niekiedy wróżka dla ochrony trzyma karty w pudełku, inna oczyszcza karty nad świeca, jeszcze inna tworzy magiczny krąg mocy itp.
 

Dobrym pomysłem jest prowadzenie dziennika Tarota. To doskonały sposób na poszerzanie wiedzy. Nasze własne intuicyjne wglądy i interpretacje dadzą nam najważniejsze odpowiedzi na wszelkie pytania, zwłaszcza jeśli przeczytamy notatki jakiś czas po stawianiu, kiedy osiągniemy większy obiektywizm.

 

Jest wiele technik tasowania kart. Tasowanie służy temu, aby wyciągać karty w jak najbardziej przypadkowej kolejności. Nie ma zależnych zasad tasowania, możemy więc robić to tak, jak nam odpowiada. Trzeba jednak zawsze pamiętać, by tasować karty zakryte.

 

Najlepszym sposobem na wybieranie kart, zarówno do rozkładu, jak i pojedynczej karty na dany dzień, jest rozłożenie ich w ręce w kształt wachlarza i przesuwanie palcem po ich wierzchu, dopóki która do nas nie „ przemówi”.

Wybór karty to chwila, w której jednoczymy się z Tarotem. Jeśli mamy jakieś pytanie lub problem, powinniśmy skupić się na tym zagadnieniu albo powtarzać sobie pytanie przy wyciąganiu kolejnych kart.

 

Kiedy wyciągamy karty i układamy je w rozkładzie, powinniśmy pamiętać, żeby uwolnić się od projekcji. Chodzi tutaj o nieświadome przypisywanie osobistych myśli, uczuć komuś innemu, zwłaszcza jeśli chodzi o myśli i uczucia określane jako niepożądane.

Często nieświadomie projektujemy nasze pragnienia, życzenia lęki na Tarota, a emocjonalne zaangażowanie w pytanie może często wziąć górę nad prawdziwą odpowiedzią.

 Stawianie kart tarota

Wszyscy chcemy by wyszły nam dobre karty, ale nie zawsze tak jest, gdyż Tarot często pokazuje przeszkody i mówi nam jak je uniknąć.

Pamiętajmy, że wynik naszego czytania Tarota jest projekcją chwili, w której dokonujemy interpretacji. Musimy zrozumieć że to do nas należy podejmowanie decyzji i kształtowanie przyszłości zgodnie z naszymi pragnieniami.

 

Tarot jest zwierciadłem nas samych, odbija najgłębsze pokłady naszego ja. Nasze wady, pragnienia, marzenia, wychodzą na światło dzienne.

O co pytać Tarota? Najprostszą metodą na nauczenie się stawiania kart jest początkowo odpowiadanie na konkretne pytanie. Należy unikać zadawania pytań negatywnych, negatywnych zwłaszcza takich, które oznaczają odmowę wzięcia odpowiedzialności za własne decyzje.

Możemy również posługiwać się Tarotem dla samo rozwoju lub by więcej dowiedzieć się o sobie.

 

Kiedy spędzimy już trochę czasu z kartami, zaczniemy intuicyjnie rozpoznawać, co mówią do nas poszczególne karty. Ale żeby do tego dojść, trzeba każdą z nich dokładnie poznać, zaznajomić się z nimi jak z przyjaciółmi. To wymaga jednak czasu, wysiłku i zaangażowania z naszej strony.


 {jcomments on}

Kategoria: /