Tarot - małe wtajemniczenia

| |

Ocena użytkowników: 0 / 5

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Małe Wtajemniczenia Tarota w życiu codziennym człowieka

Tarot jest zbiorem 78 kart podzielonych na dwie grupy: Wielkich Arkan składających się z 22 kart, które są najważniejsze w całej tali, oraz z 56 kart Małych Arkan, które odzwierciedlają życie codzienne każdego z nas.
Małe Arkana skupiają się głównie na sprawach codziennych każdego z nas, a wiec na pracy ,zdrowiu, miłości, stosunkach międzyludzkich, na wydarzeniach codziennego życia. Różnią się od Wielkich Arkana które skupiają się na drodze człowieka przez całe życie. W rozkładach gdy występuje Wielki Arkan zwiastuje on przemianę w życiu człowieka, taką którą będzie pamiętać przez życie i która ukierunkuje go na określoną ścieżkę życia.
Małe Arkana dzielą się na 4 kolory, które są kojarzone z 4 żywiołami. Każdy kolor determinuje jeden z czterech żywiołów, które z kolei determinują charakter i znaczenie kart.
Buławy ( Kije) - Ogień - energia, kreatywność i aktywność.
Kielichy ( Puchary) - Woda - uczucia, emocje, miłość, relacje międzyludzkie, intuicja i podświadomość.
Miecze - Powietrze- myśl, intelekt, komunikacja i konflikty
Pentakle ( Monety) - Ziemia - kwestie materialne, praca, zdrowie fizyczne, pieniądze i praktyczność
Każdy kolor posiada 14 kart, w tym 10 kart od Asa do 10 oraz 4 karty dworskie- Król, Królowa, Rycerz i Giermek ( Paź)
 
BUŁAWY, KIJE
AS KIJÓW – Jest karta działania, pójścia do przodu, wspaniałego początku akcji, który w perspektywie daje działanie. Jest to także karta inspiracji, nowych pomysłów na podbicie świata. Daje możliwość przewodnictwa i dominacji, także seksualnej.
DWÓJKA KIJÓW – Mówi głównie o blokadach psychicznych, które uniemożliwiają działanie i pójście do przodu. W rozkładach może też oznaczać przymus moralny czy fizyczny do zrobienia czegoś. Mówi o tym że lepiej jest przemyśleć daną sprawę bardziej by nie popełnić błędu.
TRÓJKA KIJÓW- Karta ta mówi o szczęściu ,spełnieniu, zadowoleniu. Człowiek czuje siłę przebicia, gdyż coś zobaczył coś dotknął i wie jak dalej działać. To wszystko sprawia że człowiek ma nowe
CZWÓRKA KIJÓW- Jest karta zabawy, radości, spotykania się ze znajomymi, bliskimi osobami. Spędzanie czasu na odpoczynku i na cieszeniu się życiem wśród bliskich. Często też mówi o małżeństwu z rozsądku, opartym na porozumieniu intelektualnym ale nie emocjonalnym. Mówi tez o korzystnych transakcjach związanych z nieruchomościami i rzeczami ruchomymi.
PIĄTKA KIJÓW – Jest to karta mówiąca o przeciwnikach, których pokonanie wymaga dużej bystrości umysłu. Aby Ne popełnić błędu należy poradzić się kogoś kto ma racjonalne myślenie. Szybkie działanie nie jest wskazane. Często karta ta też mówi o niepotrzebnych kłótniach, których tak naprawdę nie powinno być. Mówi tez o szarpaniem się w życiu o niemożności wyjścia z koła losu.
SZÓSTKA KIJÓW- Jest kartą kłótliwości, poważnych awantur. Jeśli jednak człowiek się opamięta, powstrzyma swoje emocje jest w stanie doprowadzić do zwycięstwa.
SIÓDEMKA KIJÓW- Jest karta zwycięstwa, szczęścia, spełnienia marzeń. Zdobycie pracy, otrzymanie awansu, spełnienie w miłości.
ÓSEMKA KIJÓW- Mówi ona o wyimaginowanych przeszkodach człowieka, by iść do przodu by dokonać wyboru. Jest karta blokad psychicznych i nie podejmowania działania.
DZIEWIĄTKA KIJÓW- Jest to karta przemyśleń. Dla człowieka wyciągającego tą kartę jest symbolem czasu. Czas ten jest wielkim nauczycielem i pomaga w dokonaniu decyzji. Należy przeanalizować kolejne kroki i nie śpieszyć się z podejmowaniem decyzji. Karta ta też mówi iż człowiek ma przeczucie że zbliża się do końca pewnej drogi, i że musi przemyśleć kolejne kroki swojego działania
DZIESIĄTKA KIJÓW- Jest kartą ruchu, przeprowadzki, wyjazdu. Człowiek wyciągając tą kartę będzie musiał pomyśleć o zmianach, o przeprowadzce, wyjeździe, często za pracą do innego miasta czy kraju. Jest to karta satysfakcji niosącej zmiany.
KRÓL KIJÓW- Przedstawia mężczyznę dojrzałego, bruneta, lub szatyna. Charakteryzuje się siła przebicia, silnym charakterem, bywa opryskliwy, nie okazuje uczuć.
KRÓLOWA KIJÓW- Przedstawia silną kobietę, szatynkę lub brunetkę. Kobieta ta jest pewna swojej wartości i zmierza do celów bez potknięć.
RYCERZ KIJÓW- Przedstawia młodą osobę, która stawia na zabawę, towarzyski tryb życia. Czasami mówi też o spotkaniach rodzinnych, czy spotkaniach z przyjaciółmi.
GIERMEK KIJÓW - To człowiek młody, który jeszcze nie wie w którą stronę iść. Często jest osobą kochliwą i szybko się zakochuje.

 
KIELICHY
AS KIELICHÓW- Jest to karta poznania uczuciowego. Symbolizuje pierwszy etap zakochania się, uczucia pięknego które jest kwintesencją miłości.
DWÓJKA KIELICHÓW – karta spotkania sentymentalnego, spotkania się dwóch połówek, odnalezienia bratniej duszy.
TRÓJKA PUCHARÓW- Jest to karta ślubna, narodzin dziecka, chrzcin. W niektórych taliach mówi o zdradzie.
CZWÓRKA PUCHARÓW- mówi o związku, który już jakiś czas trwa. Jest on stały ,pewny ale coraz bardziej brakuje w związku dopasowania emocjonalnego. Niemniej jednak mówi o stabilności uczuciowej.
PIĄTKA PUCHARÓW- mówi o tym że nie wiemy na czym stoimy w sprawach uczuciowych. Często zwiastuje rozpad relacji emocjonalnej, burzliwe rozstanie. Mówi także o poczuciu braku kochania przez drugą osobę. W tej relacji brak silnego uczucia by miała ona szansę przetrwania.
SZÓSTKA PUCHARÓW- Mówi o odrzuceniu miłości, rozerwaniu więzów, rozwodzie, rozstaniu.
SIÓDEMKA PUCHARÓW- mówi o spełnieniu uczuciowym, miłości która jest trwała.
ÓSEMKA PUCHARÓW- Mówi o uczuciu które wygasa. Miłości w którym nie ma tyle emocji co kiedyś, nie ma już podrywów serca jak dawniej.
DZIEWIĄTKA PUCHARÓW- Karta jesieni uczuciowej, wspomnień pięknej miłości która już nie jest taka sama. Przeczycie że coś się kończy.
DZIESIĄTKA PUCHARÓW- Karta miłości spełnionej, wielkiego szczęścia, małżeństwa, zamążpójścia, obopólnej miłości.
KRÓL PUCHARÓW- przedstawia mężczyznę dojrzałego, opanowanego, często blondyna lub ciemnego blondyna. Przedstawia czasami człowieka zamężnego lub takiego który ma przy sobie inną kobietę.
KRÓLOWA PUCHARÓW- jest to kobieta młoda, która dużo mówi ale mało robi. Zazwyczaj przedstawia słodką kobietę, niewinną, i reprezentuje często blondynkę.
RYCERZ PUCHARÓW- reprezentuje powracającego kochanka czy kochankę, który powraca z przeszłości.
GIERMEK PUCHARÓW- osoba młoda, kochliwa, która skacze z kwiatka na kwiatek.

 
MIECZE
AS MIECZY- mówi o chęci działania i parcia do przodu, Mówi o realnych możliwościach danej osoby. Przedstawia tez energię seksualna, męską.
DWÓJKA MIECZY- Mówi o blokada świata zewnętrznego ,który uniemożliwia nam działanie. Blokady te doprowadzają do stagnacji w życiu.
TRÓJKA MIECZY- Karta ta zwiastuje zerwanie, rozpad związku, koniec czegoś, brak kierunku. Odpowiada negatywnie na każde z zadanego pytania.
CZWÓRKA MIECZY- mówi o samotności, odosobnieniu, przemyśleniu pewnych spraw. Jest nadzieja na wyjście z kłopotliwej sytuacji, ale jak na razie nie widać chęci działania. Przemyślenie pewnych zagmatwanych spraw. Lepiej działać niż czekać.
PIĄTKA MIECZY- bójki, awantury, rękoczyny, wszystko co wpływa negatywnie na relacje miedzy ludzkie.
SZÓSTKA MIECZY- Mówi o zakończeniu związku, interesu, przyjaźni, o definitywnym końcu czegoś.
SIÓDEMKA MIECZY- Mówi o rzeczach ruchomych i nieruchomych, Kupno, sprzedać- w zależności od otaczających kart. Mówi o rzeczach wartościowych, majątku, dziedziczeniu.
ÓSEMKA MIECZY- Jest to karta mówiąca o blokadach zarówno fizycznych jak i psychicznych. Człowiek nie dostrzega prawdy wokół siebie , blokuje swoje możliwości, nie umie wyjść z danego problemu.
DZIEWIĄTKA MIECZY- Mówi o samotności ,odosobnieniu, braku związku, oddalenia się partnerów, depresji
DZIESIĄTKA MIECZY- Jest to karta choroby, zakończenia pewnego etapu w życiu. Odpowiada negatywnie na zadane pytanie.
KÓRL MIECZY- Reprezentuje starszego mężczyznę po 40 roku życia. Jest to osoba inteligentna, wykształcona, Jego praca polega na porozumiewaniu się specyficznym językiem, więc może to być nauczyciel, inżynier, prawnik, profesor, itp.
KRÓLOWA MIECZY- Jest to kobieta po przejściach, rozwódka, wdowa, kobieta po rozstaniu. Często mówi o kobiecie po 40 roku życia, która nie jest zbytnio zadowolona z życia, szczególnie uczuciowego.
RYCERZ MEIECZY- mówi o młodym mężczyźnie który dużo działa, jest ruchliwy, wie czego chce, jest często podekscytowany i szybki w działaniu.
GIIERMEK MIECZY- określa osobę obłudną, kłamliwą, czasami niebezpieczną. Mówi tez o plotkach , tajemnicach które nie powinny ujrzeć światła dziennego.
 
MONETY ( DENARY)
AR MONET- jest kartą przedsiębiorczości, jednoosobowego stanowiska, własnej firmy. Nakazuje działać i iść do przodu.
DWÓJKA MONET- mówi o współpracy, spółkach, intratnych propozycjach. Często przedstawia osobę pracującą w grupie ludzi.
TRÓJKA MONET- mówi o finansowym zaspokojeniu. Określa człowieka, który dobrze zarabia i idzie do przodu.
CZWRÓKA MONET- mówi o stałej pracy, o stałych dochodach, o trzymaniu kurczowo się tego co się ma w kwestiach finansowych. Karta statyczna.
PIĄTKA MONET- kredyty, długi, problemy finansowe, bieda
SZÓSTKA MONET- mówi o niedostatku finansowym, problemach, stracie pracy, niespłaconych kredytach
SIÓDEMKA MONET- mówi o bogactwie, zaspokojeniu finansowym
ÓSEMKA MONET- określa osobę która ciężko pracuje by zarobić pieniądze, mrówcza praca, czasami określa osobę ciężko pracującą fizycznie.
DZIEWIĄTKA MONET- spokój finansowy, chęć zmiany pracy, pójścia w innym kierunku.
DZIESIĄTKA MONET- określa dobrobyt, zaspokojenie finansowe, spadek, bogatą rodzinę.
KRÓL MONET- przedstawia mężczyznę dojrzałego, majętnego ,przedsiębiorczego, czasami określa szatyna. Ktoś kto ma władzę i umie zarządzać ludźmi.
KRÓLOWA MONET- przedstawia kobietę majętną, przedsiębiorczą, która wie czego chce, jest niezależna bardzo ambitna.
RYCERZ MONET- przedstawia osobę która pnie się w karierze zawodowej, dużo pracuje. Czaszami określa zmianę pracy, ruch w sprawach zawodowych na korzyść pytającego.
GIERMEK MONET- określa osobę lekkomyślną finansowo. Osoba ta wydaje dużo pieniędzy, wchodzi w dziwne niepewne interesy, jest rozrzutna.
{jcomments on}
Kategoria: /