Tarot od dawien dawna służy do przepowiadania przyszłości

| |

Ocena użytkowników: 0 / 5

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Chociaż znaczenie oryginalnych kart Tarota zmieniło się z biegiem czasu, jest on obecnie uważany za najpopularniejszą formę wróżbiarstwa.

Tarot jest silnym narzędziem dla wróżek i jasnowidzów. Należy z wielką ostrożnością do niego podchodzić. Nie każdy może wróżyć z tych kart. Osoby podatne na wpływy innych, osoby ze słabą psychiką powinny zając się wróżeniem np. z kart klasycznych niż z Tarota. Gdyż Tarot odsłania także duszę ludzką i emocje, które w nas siedzą.
 
Jest wiele kart Tarota , różnych stylów przesłania ich obrazów na karty. Najbardziej popularnym Tarotem jest „Rider Waite”
 
Karty posiadają umowną strukturę. Istnieje 78 kart które dzielą się na 22 Duże Arkana i 56 Małych Arkan. Słowo Arkan pochodzi od łacińskiego słowa Arcanum , co oznacza ”zamknięty”, „tajny”
Wejście do Dużych Arkan rozpoczyna Głupiec, jako 0. Jest on początkiem i końcem wędrówki przez Arkana wielkie. Dlatego też jest uznawany zarazem jako 0 oraz numer 22 w talii. To on ( człowiek) przemierza przez wszystkie etapy poznania siebie i życia.
 
Małe Arkana składają się z 4 królów, 4 królowych, 4 rycerzy, 4 giermków oraz kart ponumerowanych od Asa (1) do 10 . 56 Arkan Małych dzieli się po równo na:
 
·         Kije ( Pałki, Maczugi)
·         Puchary ( Kubki)
·         Monety ( Denary, Pentakle)
·         Miecze
 
 
Karty Tarota wywodzą się z różnych krajów. w tradycyjnej włoskiej taii kart istniały Miecze, Pałki, Monety i Kubki. W nowoczesnych taliach są one zastąpione innym słownictwem, podanym wyżej.
 
Dokładne pochodzenie i początki kart nie są znane. Wszystkie dowody na początki istnienia Tarota zostały zniszczone w czasami Inkwizycji, która mordowała osoby pałające się magią i nie tylko.
 
Jaki był pierwotny cel i sens stworzenia kart Tarota? Pierwsze karty rejestrowały historie kościoła Celtyckiego oraz Krwawą Linie Jezusa Chrystusa. Celtyckiego tych czasach wszystkie przekonania które były sprzeczne z doktryną kościoła katolickiego były surowo karane. Kościół dopuścił się masowej zbrodni na niewinnych ludziach aby nie doszło do stworzenia innej wiary, innych przekonań. Osoba która w tych czasach posiadała Karty, nie mogła liczyć na wyrozumiałość ze strony Inkwizycji.
Najwcześniejsza data mówiąca o kartach Tarota to rok 1390. Jednak karty powstały dużo wcześniej jednak nie znamy ich historii.
Po stłumieniu Inkwizycji Karty Tarota weszły na europejskie salony. Potem Cyganie wykorzystali te karty do celów wróżbiarskich.
Kategoria: /