Co kościół mysli o tarocie. Tarot a religia.

| |

Ocena użytkowników: 0 / 5

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Tarot a Kościół

Przez wieki Tarot oraz zwykła talia kart służyła ludziom do gier hazardowych. Po krótkim czasie zaczęto je stosowac do celów wróżbiarskich. Na początku hazard i wszystko co sie tyczyło hazardu zostało przeklęte przez Kościół. Jeszcze mocniej zaczęto atakowac Tarota i karty klasyczne gdy osoby zaczęły przewidywac z nich przysłośc. Dla Kościoła było to zagrożenie i po dziś dzień jest zagrożeniem. Nie chodzi tutaj o wiarę tylko raczej o kwestie posiadania wiernych i pieniędzy. Niestety ale rzeczywistośc jest własnie taka., Kościoł zawsze atakował inne religie, pradawne wierzenia i wszystko co mogłoby zaburzyc istnienie Kościoła szczególnie w Europie. 

Kościół uważał iż Tarot jest przeklęty i jest narzędziem Diabła. Poza tym figurujące nazwy Diabeł i Śmierc na kartach potęgowały jeszcze bardziej negatywne nastawienie Kościoła.
Kościół zaczął łączy karty z działaniem szatańskich mocy.
W 1423 roku św. Bernard z Sienny wyklął publicznie iż karty do gry to nasienie diabelskie. Tarot po czasie zyskał miano Biblii Szatana. Wszelkie firmy wróżbiarskie od tego czasu zostały wyklęte i zakazane przez Kościół w obawie przed oddaleniem się wiernych od Kościoła. Tłumaczono to tym iż Biblia zakazuje takich praktyk, oraz że jest to narzędzie Szatana. Najprościej bowiem słowo „ Szatan „ trafiało do odźwiernych. Kościół uważa iż tylko Bóg jedynie ma wpływ na naszą przyszłoś i tylko on ją zna. Dziwne jest natomiast to iż mimo takiego nastawienia Kościoła do Tarota , karty maja wieku zwolenników właśnie pośród gorliwych katolików.


Za twórcę okultystycznych powiązań Tarota, uważa się Antoine'a Courta de Gebelina, który w 1773-82 wydał swoje dzieło” Le Monde Primitif”, gdzie starał się dowiedz, że Tarot jest w rzeczywistości tajną księgą kapłanów egipskich, którzy chcieli właśnie w ten sposób przechowa wiedze po zniszczeniu tajnych bibliotek. To jedna z kilkudziesięciu hipotez ska pochodzi Tarot.


Wg osób które zajmują się wróżeniem z Tarota karty same w sobie nie są złe, jesli są stosowane by pomóc osobom. Każde narzędzie czy to Tarot czy karty zwykłe, czy Biała Księga Magii, jeśli są używane by szkodzic ludziom, można je wtedy dopiero określa jako „ Diabelskie”- czyli złe i szkodliwe dla innych.{jcomments on}

Kategoria: /