Zależności pomiędzy tarotem a astrologią

| |

Ocena użytkowników: 0 / 5

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Chociaż tarot i astrologia są od siebie różne, każde z nich obejmuje znaczącą sferę miłosną, zarówno horoskopy jak i tarot. W astrologii podstawą są horoskopy, składają się one z 4 elementów - ognia, wody, powietrza i ziemi. Każdy znak zodiaku posiada cechy jednego z tych 4 elementów i każdy element odnosi się do konkretnych funkcji psychologicznych - intuicji, uczuć, myśli i odczucia.

Tarot zawiera dwa rodzaje kart: Wielkie i Małe Arcana. Małe Arcana tarota są reprezentowane przez 4 elementy, o których mowa w astrologii. Te 4 elementy odpowiadają tym samym elementom, co w astrologii - ognia, wody, powietrza i ziemi. Czyli w kartach tarota symbolami tymi są: pałki są symbolami ognia, filiżanki - wody, miecze - powietrza, ziemi - monet.

Oba odnoszą się do tych elementów, niektóre cechy są bardzo charakterystyczne dla przepływu astrologicznych znaków, które odnoszą się do kart tarota. Chociaż tarot i astrologia różnią się od siebie, używają mistycznych elementów aby pomóc Ci spojrzeć na Twój związek od strony miłosnej. Podpowiedzieć jak się zachować i co zrobić gdy zaczynają się problemy w związku. Również pomagają wybrać odpowiedniego partnera.

 

 

Podział elementów 

Poniżej znajduje się podział, który element odnosi się do znaków zodiaku i astrologicznych powiązań z kartami tarota.

 

Ogień

Astrologiczne znaki ognia: Baran (ogień), Byk (ziemia), Bliźnięta (powietrze)
Tarot Symbol: Pałki
Psychologiczne Stanowisko: Intuicja
Sezon: Wiosna

Woda
Astrologiczna znaki: Rak (woda), Lew (ogień), Panna (ziemia)
Tarot Symbol: Pałki
Psychologiczne Stanowisko: Uczuciowy
Sezon: Letnie


Powietrze
Astrologiczna znaki: Waga (powietrze), Skorpion (woda), Strzelec (ogień)
Tarot Symbol: miecze
Psychologiczne Stanowisko: Myśliciel
Sezon: Jesień


Ziemia
Astrologiczna znaki: Koziorożec (ziemi), Wodnik (powietrze), Ryby (woda)
Tarot Symbol: Monety
Psychologiczne Stanowisko: Doświadczenie
Sezon: Zima

Astrologia i Horoskopy

Za horoskopy odpowiada Astrologia. Jest to wiedza o oddziaływaniu ciał niebieskich na zjawiska ziemskie, zwłaszcza na życie człowieka.

Astrolodzy przez całe życie zbierają doświadczenia w przepowiadaniu wydarzeń według położeń gwiazd. Prognozy te dotyczą głównie naszego przebiegu życia, małżeństw, pracy, rodziny, a także losów całych krajów i rodzin.

Najstarsze zapisy astrologiczne pochodzą z Babilonu. Z biegiem czasu Astrologia rozprzestrzeniała się w różnych kierunkach globu, i w różnych kierunkach rozwoju.

Istnieje kilka szkół astrologii. Najbardziej powszechną jest Astrologia Zachodnioeuropejska.

Rozkwit tej nauki przypada na początek XV wieku

Nikt nie powinien martwić się układem planet, gdyż nie ma złych horoskopów. Dla jednych wydarzenia będą milsze, dla innych mniej milsze.

Oznacza to, że istnieją astrologiczne wskazania np. do założenia firmy i przeciwwskazania.

Horoskop nie jest sztywnym czynnikiem w życiu człowieka, gdyż samo życie nie jest stałe lecz zmienne i płynne.

Siły oddziaływania znajdują się w człowieku, a nie w planetach. Gdyby nasz los był zdeterminowany tylko dzięki gwiazdom, byłby on nieunikniony.

Doświadczenie jednak pokazuje, że możemy osiągnąć więcej, niżby to wynikało z naszych rzekomych cech widocznych w znakach zodiaku.

Istnieje wiele horoskopów., Horoskop par, horoskop dzieci, horoskop zawodowy, horoskop chiński, horoskop kreolski, horoskop galijski, horoskop brazylijski, japoński horoskop numerologiczny itp.

Nawet laik dysponujący pewnymi podstawowymi umiejętnościami i intuicją może interpretować horoskop i przewidywać możliwy przebieg wydarzeń.

Warto mieć choć raz w życiu stworzony Horoskop Urodzeniowy, na podstawie naszej dokładnej daty urodzenia, miejsca i czasu, by móc ukazać nasze słabe i mocne strony charakteru oraz naszego życia.

Horoskopy tworzone dla znaków zodiaku, są bardzo ogólnikowe, i bardziej tworzą formę rozrywki niż czegoś na czym możemy się opierać w rzeczywistości. Niemniej jednak wpływ Horoskopów na życie człowieka jest duży, zważywszy na to że każdy z nas wie dokładnie pod jakim znakiem zodiaku się urodził i często w rozmowach towarzyskich zadajemy pytanie” A spod jakiego jesteś znaku?”.
 

Kategoria: /