Czym jest tarot?

| |

Ocena użytkowników: 0 / 5

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Do czego służy Tarot
Przewidywanie przyszłości – To jest najbardziej praktyczne wykorzystywanie Tarota. Skuteczność potwierdza kilkusetletnia tradycja przekazywana z pokolenia na pokolenie. Przewidywanie przyszłości opiera się na przedstawieniu przez Tarota możliwych dróg wyboru osoby pytającej. To, jaka przyszłość daną osobę czeka zależy od tego, jaką drogę ta osoba wybierze. Najlepiej przewidywać najbliższa przyszłość do roku czasu, wróżby stawiane na stałe życie mogą ulec zmianie. Ten pierwszy podpunkt do czego służy Tarot jest powszechnie znany. Osoby szukające pomocy często boją się, iż Tarot jest Księgą Diabła. To błędne myślenie. Tarot nie został stworzony do krzywdzenia ludzi tylko do pomocy.

Poznawanie samego siebie- Przyglądając się kartom i interpretując ich symbolikę wróżący są wstanie określić myśli i emocje pytającego. Z łatwością Tarot wpasowuje się w psychikę człowieka oraz osób bliskich, które występują w rozkładach. Poprzez rozkłady Tarot jest w stanie pomóc pytającemu w problemach jakie ma ze sobą. Ujawnia głęboko tkwiące tajemnice psychiki, które często mają wpływ na teraźniejszość i przyszłość pytającego.

Rozwój osobowości – Karty Tarota mogą pomóc w pracy nad własną osobowością i charakterem. Można dzięki nim uformować i zrozumieć własny charakter. Droga do indywidualności w życiu każdego z nas może stać się łatwiejsza dzięki zasięgnięciu opinii Tarota, który jest przebłyskiem naszej intuicji i podświadomości. Rozszerzenie osobowości polega na często bolesnym uświadomieniu sobie treści drzemiących w naszej nieświadomości. Część tych treści należy do sfery archetypów a część stanowi naszą indywidualną historię przeszłego życia.

Ewolucja duchowa – Tarot i jego Arkana tworzą spójną całość pomagającą człowiekowi odnaleźć się w planie kosmicznym. Dzięki stopniowemu wtajemniczeniu pozwalają opanować swój wewnętrzny wszechświat, zrozumieć swoje Jestestwo. Tarot stara się wprowadzić nas na drogę spełnienia, czyli bliższej drogi ku Absolutowi, który można nazwać bogiem, Wspólną Świadomością, Kosmosem czy wielkich Architektem Kosmosu. Niezależnie od religii, w jakiej się znajdujemy- karty za pomocą symboliki ukazują nam naszą możliwą drogę.

 {jcomments on}

Kategoria: /