Tarot - przepowiadanie przyszłości

| |

Ocena użytkowników: 0 / 5

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Karty działają na zasadzie archetypów znanych naszej podświadomości, która właśnie przez nie przekazuje nam ukryte prawdy. Możemy posługiwać się intuicją, która nam podpowiada co określone symbole dla nas znaczą. Dlatego też dużo łatwiej jest posługiwać się kartami Tarota, które mają w sobie wiele symbolów i często są obrazkowe.

Tarot to jedna z najstarszych i obecnie najbardziej popularniejszych metod dywinacji. Od czasu starożytnego Egiptu tylko nieliczni posiedli wiedze i umiejętności potrzebne do odkrycia prawdy o świecie.

Tylko osoby z dobrze rozwinięta intuicją, ii wytrwałe mogą nauczyć się interpretacji kart i układów Tarota.

Ci którzy zajmują się wróżeniem z Tarota często obracają karty do góry nogami. Nie każdy jednak stosuje tą metodę.


Wróżenie z kart tarota 

Istnieje 78 kart w tali Tarota. Tali na rynku polskim jest ponad 400, a na świecie setki. Tarot dzieli się na Wielkie Wtajemniczenia składające się z 22 kart, oraz na Małe Wtajemniczenia, których jest 56.

Najważniejsze i najstarsze to Wielkie Arkana, które mówią o drodze człowieka przez meandry ludzkiego życia. 

Pierwsza a zarazem ostatnia karta Dużych Arkanów – Głupiec- mówi o odrodzeniu, nowym początku, wejściu w nowe życie. Kolejna karta Mag- mówi o początku działania, o nowych możliwościach, możliwościach aktywności człowieka, który stara się uczyć i poznawać świat.

Kapłanka (II) mówi natomiast tajemnicy, wiedzy ukrytej, nauce, intuicji.

Kolejne karty przedstawiają dalsza drogę człowieka, który czasami odnajduje się w świecie lub zatraca w sobie i błądzi po złych ścieżkach.
 

Często mówi się ze Tarot jest narzędziem Szatana. Taką teorię wysunął Kościół katolicki w średniowieczu, gdy Tarot wchodził do salonów jako gra a potem narzędzie dywinacyjne. Każde narzędzie dywinacyjne będzie złem, jeśli będzie się go wykorzystywać do krzywdzenia innych. Na szczęście istnieje wiele wróżek, które odwołują się do Boga, do Aniołów, i energii pozytywnych, a przede wszystkim do Źródła Wiedzy.
 

Tarot odpowiada na wiele pytań, jednak nie zawsze dają gotową receptę na bolączki ludzi. Tarot przybliża nam nasze prawdziwe problemy, nasze marzenia, przeszkody, które mogą mieć miejsce. Jeśli Tarot widzi jakieś wskazówki, które mogą pomóc człowiekowi w przyszłości to mówią o nich.

Tarot nie mówi o śmierci, i nie powinno być to tematem sensu wróżebnego. Tarot ma być wskazówką na życie. Nie jest tylko narzędziem do przepowiadania przyszłości, ale także narzędziem służącym od odkrycia prawdziwych nas samych.
 

Należy też pamiętać że żadna wróżba nie jest wyrocznią tylko najbardziej możliwą drogą.

Czasami pokaże nam kilka możliwości. Nie zawsze będzie się zgadzać czasowość wróżby.

Nigdy dokładnie nie wiemy kiedy co nastąpi, gdyż czas we wszechświecie jest jest jednością.

{jcomments on}

Kategoria: /