Intuicja w tarocie

| |

Ocena użytkowników: 0 / 5

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Z pewnością wszyscy doświadczyliśmy kiedyś przeczucia, że coś się stanie, że powinniśmy dokonać takiego a nie innego wyboru. Ta zdolność do kierowania się intuicją drzewie w kaczym z nas. Może być tez świadomie rozwijana, tak by wszystkie nasze decyzje stały się bardziej jasne. 

Intuicja nie jest przypisana ani mężczyźnie, ani kobiecie. Czasem słyszymy, że ktoś mówi o kobiecej intuicji, ponieważ wiąże się ona raczej z uczuciowym aspektem ludzkiej natury, a jak wiemy mężczyźni są raczej racjonalistami. Kobiety częściej doświadczają życia poprzez pryzmat emocji, niż mężczyźni. Intuicja stanowi połączenie tych dwóch jakości. 

Istnieją trzy płaszczyzny świadomości- podświadomość, świadomość i nadświadomość. Poziomy te charakteryzują się różnymi stopniami natężenia uwagi. Gdy przenosimy się z jednego poziomu na inny, oddziałują na nas różne rodzaje wpływów.

Na pierwszym poziomie, czyli w podświadomości, obecność naszej uwagi jest stosunkowo niewielka. Sama podświadomość to tworzywo, z którego powstają sny, nasze marzenia, pragnienia. Podświadomość zapamiętuje doświadczenia i wrażenia, jakie pozostawiły w umyśle owe doświadczenia, a także skłonności pobudzonych czy wzmocnionych tymi wrażeniami.

Podświadomość, nie jest ograniczona przez sztywne wymogi logiki, gdyż pozwala myślom swobodnie przepływać. Przepływ ten może graniczyć z intuicją- lecz jeśli te myśli są zbyt subiektywne, nie będą one korespondowały z otaczającym nas zewnętrznym światem.

Podświadomość sama z siebie może bardzo łatwo wkroczyć do naszej świadomości, wydaje nam się, że kierujemy się intuicją- a tak naprawdę pozostajemy pod wpływem wrażeń z przeszłości oraz niespełnionych pragnień. 

Prawdziwa intuicja zaczyna się na poziomie nadświadomości, ale aby ja osiągnąć musimy przejść przez nasza podświadomość i odtworzyć się na te nowe drzwi możliwości. Podświadomość i nadświadomość stanowią przepływ uwagi niehamowany barierami logiki.

Niejedną zgubną decyzje podjęto w przekonaniu, że człowieka prowadzi siła wyższa, gdy tak naprawdę słuchał on jedynie głosu swej podświadomości. 

Najbardziej dla nas rzeczywistym poziomej jest świadomość, która prowadzi nas i która pomaga podejmować codzienne decyzje. Świadomość racjonalna, występuje wtedy gdy odbieramy bodźce od zmysłów, analizujemy fakty i podejmujemy decyzje oparte na tych informacjach. 

Stan nadświadomości jest uchwytny pomiędzy snem a jawą. Jeśli odpowiedni ona nastawi się i wyczuli swój umysł w momencie zasypiania albo w ulotnej chwili budzenia się, możemy wpłynąć w stan podobny do nadświadomości lub wręcz w nią samą. Nadświadomość ma charakter unifikacyjny i postrzega wszystkie rzeczy jako cząstki całości, może szybko i sprawnie podsunąć rozwiązanie. W nadświadomości problem i jego rozwiązanie są widziane jako jedność, jakby rozwiązanie było naturalną kontynuacją problemu. 

Gdzie w tym wszystkim odnajduje się Tarot? Przyszłość nasza można odnaleźć właśnie w nadświadomości czyli intuicji, która dokładnie wie co jest dla nas dobre a co nie, oraz wie mniej więcej w jaką stronę idziemy w naszym życiu. 

Tarot jest narzędziem, dzięki któremu można odczytać przyszłe losy człowieka. Osoba która wróży, musi nauczyć się współpracować ze swoją podświadomością, by móc uzyskać wejście do nadświadomości, czyli intuicji. Częste medytacje, stany wyciszenia, i wiara w istnienie prawdy przyszłości pomagają odczytać poprzez karty losy człowieka.  

Gdy sami wybieramy karty, również działamy intuicyjnie. W przepowiadanie z Kart Tarota wchodzi również pojęcie synchroniczności oraz archetypów.

Wielki XX wieczny psycholog szwajcarski Carl Gustav Jung posłużył się terminem synchroniczności na określenie pewnego rodzaju znaczących zbiegów okoliczności. Wierzył on, że wyciągnięta przez nas karta Tarota została nad posunięta przez coś wewnątrz nas, co domaga się ekspresji albo musi się zamanifestować w tej właśnie chwili w świecie zewnętrznym. 

Archetypy i symbole występują na każdej karcie Tarota. na najprostszym poziomie Tarot jest uniwersalnym jeżykiem, przemawiającym do nas poprzez różnorodne archetypy symbole.

Poznanie znaczenia kryjącego się za tymi symbolami oraz własnej reakcji na nie sprawia, że możemy się utożsamić z tymi wartościami we własnym życiu i wspomagać za ich pomocą osobisty rozwój oraz relacje. 

Tarot to nic innego jak podszepty naszej intuicji, która doskonale wie jak wygląda nasze życie i nasza przyszłość. Należy jednak zrozumieć ze przyszłość jako taka nie jest jeszcze zapisana, i może ulec zmianie. Jednak dzięki kartom i wglądowi w przyszłość można ustrzec się wielu nieprzewidzianym, niemiłym sytuacjom. Tarot ujawnia również nasze emocje, pragnienia, emocje innych osób z otoczenia i wpływ ich na nasze życie.

Tarot nie ma nic wspólnego z czarną magią czy satanizmem. Od wieków wmawiano nam, że Tarot to nasienie Diabła, co od początku nie było prawdą. Karty te to jedynie narzędzie którym posługujemy się by lepiej zrozumieć istotę naszego życia. 

{jcomments on}

Kategoria: /