Tarot -twojerzeznaczenie.pl

| |

Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna
 

Tarot 

darmowa wiedza o tarocie 

Stawianie tarota
 

Tarot  –  filozoficzno-symboliczna teoria, która została oparta na 78 ilustracja przedstawających momenty z życia człowieka, zobrazowanych na kartach zwanych tarotem, tworzących talię kart z której przepowiada się przyszłość. Twoje Przeznaczenie uważa jednak , że Tarot jest pochodną malowidła średniowiecznego, które  przedstawia święta religijne. Sądzimy również, że tzw. sztuka pamięci, skupiająca się na medytacji nad ikonami o tematyce religijno - filozoficznej. Ona także mogła przyczynić się do stworzenia Wielkich Arkan Tarota.  Co tarot ma w sobie takiego tajemniczego, że wielu ludzi się go boi, jak wytłumaczyć jego fenomen. Wróżby z kart klasycznych również odkrywają przyszłość, ale tarot jest stworzony do wróżenia. Prawdziwe wróżki nie rozstają się ze swoimi kartami, tzn., nie pożyczają ich, karty są dla nich narzędziem pracy przed którym czują respekt i szanują go. Kabała i związane z nią tajemnice od wieków intrygowały historyków i naukowców. Chcieli bowiem poznać tajemnice tarota, jego pochodzenia, jego korzeni. Jest wiele teorii skąd tarot sie wywodzi, jednakże każda z nich nie jest 100% trafna i niepodważalna. Dla jednych tarot to wyrocznia dla innych postach dla jeszcze innych temat tabu. Należy jednak pamiętać o ponadczasowym fenomenie kart tarota.   

Tarot jest jednym z najciekawszych i najbardziej rozbudowanych systemów przewidywania przyszłości i analizy psychologicznej życia człowieka. Tak naprawdę historycy i badacze tematu nie wiedzą skąd on się wywodzi i kiedy dokładnie powstał. Wiadomo natomiast iż w Europie pojawił się w XIV wieku. Pierwszą znaną talią tarota był Tarot Marsylski, który do dziś jest znany. Początkowo karty te składały się z Wielkich Atutów ( Arkanów, Wtajemniczeń), których jest 22. Po pewnym czasie dołączono Małe Atuty ( Arkany, Wtajemniczenia), co dało obraz 78 kartom Tarota. Tarot przedstawia wędrówkę człowieka przez meandry życia. Bogata symbolika, archetypowość powodują, że karty te są niezwykle dokładnym narzędziem nie tylko do przewidywania przyszłości, ale również do określania emocji ludzkich, ich uczuć, jasnych i ciemnych stronach osobowości, o marzeniach, planach, myślach ludzkich. Tarot nie jest wyrocznią, tylko narzędziem który w rękach wróżki daje możliwość odczytania najbardziej prawdopodobnych przyszłych tendencji naszego życia. Warto rozróżnić dwa pojęcia “ wróżenie” oraz “ dywinacja”.Wróżenie zakłada że przyszłość jest czymś zapisanym i kontrolowanym przez los. Wyrocznia przepowiedni nie daje możliwości zmiany przyszłości. Natomiast człowiek ma taką możliwość, bo jest Panem własnego losu i swoją przyszłość może zmieniać.Dywinacja zakłada możliwość dokonywania własnych wyborów życiowych, dzięki którym tworzy się nasze życie. Tak więc Tarot jest formą dywinacji, nie formą wyroczni. Przewidywanie przyszłości z tych kart daje wnikliwy obraz w życie człowieka. Nie chodzi tutaj o suchy przekaz i odpowiadanie na pytania “ tak” lub “ nie”. Chodzi bardziej o wskazówki, wyznaczające kierunek, w którym zmierza czyjeś życie, o ile nie zostanie dokonany świadomy wysiłek, by je skierować w przeciwną stronę. Nie chodzi tez by przepowiedzieć komuś wspaniała przyszłość i koncentrować się na samych pozytywach, lecz by wyjaśnić problemy, przemyślenia, pytania. Jest to droga służąca analizie przyszłych życiowych kroków. Wróżba nigdy nie sprawdza się w 100 %.  Wróżbici analizują wszystkie karty, a część z nich w rozkładach się nie powinno i to jest naturalne jednak rzadko rozpoznawalne przez osoby wróżące. Najlepsze wróżki osiągają do 80 procent sprawdzalności. Sprawdzalność wróżb zależy od bardzo wielu czynników. Jedne z nich to- doświadczenie wróżki, jej wnikliwość, spokój ducha, chęć pomocy drugiemu człowiekowi, atmosfery w czasie stawiania kart, nastawienia pytającego do stawianych kart. Są osoby którym nigdy nic nie wychodzi w kartach i nigdy nie wyjdzie. Prawdopodobnie są poblokowani na jakimś planie metafizycznym, lub mają tak zmienne nastroje podejmują tak zmienne decyzje, żyją w chaosie, iż ciężko jest przewidzieć dalszą przyszłość.  Karty te mają nam pomóc w zrozumieniu naszego życia, naszej przeszłości, teraźniejszości oraz przyszłości. Są idealnym towarzyszem naszego życia, by było ono bardziej ciekawsze i szczęśliwsze.

Świat Tarota - Pochodzenie Tarota od zawsze było okryte niewiedzą. Istnieje wiele spekulacji na temat powstania pierwszych kart Wielkich Arkan Tarota. 
 • Karty powstały między XII a XIV wieku, ale symbolika kart przypominała egipskie hieroglify, oraz nawiązania do hebrajskiej Kabały. Inna geneza głosi, że karty powstały na terenie Indii lub Bliskiego Wschodu.
 • Tarot najprawdopodobniej został sprowadzony do Europy przez krzyżowców lub przez wędrujących cyganów. 
 • Początkowo karty służyły do gry, dopiero później zaczęto wykorzystywać je w celach wróżbiarskich. Wierzono, że są pośrednikiem miedzy ludźmi a światem duchowym.
 • Tarot nie ukazuje przyszłością jedynie najbardziej możliwe scenariusze życia, gdyż to my mamy wpływ na swoją rzeczywistość. 
 • Można wróżyć samemu sobie, przy tym ucząc się właściwie odczytywać karty. 
 • Nie powinno się zadawać cały czas tych samych pytań gdyż w pewnym momencie Tarot się zbuntuje. Nie należy wróżyć na siłę, gdy czujemy się źle, lub nie mamy ochoty. 
 • Tarot dzieli się na dwie części. W skład wchodzą Wielkie Arkana ( Wtajemniczenia)- 22 karty, oraz Małe Arkana ( Wtajemniczenia) – 56 kart. 

    Początek szeregu otwiera karta Głupca, oznaczona cyfrą 0 lub XXII. Dzieje się tak gdy Głupiec jest uosobieniem człowieka który zaczyna poznawać życie, i jest kartą ruchomą.   
Karty Wielkich Arkanów symbolizują drogę życiową człowieka.
Małe Arkana liczą 56 kart w czterech kolorach. Każdy kolor to 14 kart od asa do dziesiątki oraz 4 figury. Każdy kolor ma przypisany żywioł, strona świata, pora roku, cechy charakteru, doznania.   
Jeśli w rozdaniu karty Małych Arkanów pojawiają się w przewadze jakiegoś koloru oznacza to, że osoba pytająca ma zaburzoną równowagę wewnętrzną.

 Talie kart tarota: 

 • Klasyczne
 • Artystyczne
 • Do nauki
 • Luksusowe
 • Okultystyczne
 • Mityczne
 • Polskie
 • Wsółczesne

 

 

  

Karty Tarota 

     I.   Mag 

 

Inicjatywa, samopoznanie, pójście do przodu. Odpowiada twierdząco na pytanie. W pracy oznacza nowe inicjatywy, pomysły które dają nadzieje na awans, uznanie. W miłości mówi o energii seksualnej, szczególnie męskiej.

 
 1.  
  Kapłanka

Tajemnica, ukryta wiedza, prawda która wyzwala. Odpowiada na pytanie twierdząco ,ale zaznacza że prawdę mogliśmy już poznać kilka dni wcześniej. Należy skupić się na tym co ktoś nam mówił i odkryć prawdę. W sprawach pracy mówi o tym by pogłębić swoją wiedzę, gdyż wiedza jest kluczem do sukcesu. W miłości reprezentuje kobietę tajemnicza, która swoją namiętnością może zdobyć to co chce.

 
 1.  
  Władczyni
Reprezentuje spełnioną kobietę, która nie znosi stagnacji. Karta ta oznacza zapał do pracy, rozwój, chęć pójścia do przodu, spełnienie, macierzyństwo, kobiecość. W kwestiach pracy oznacza ruch i działanie by dopiąć swego. W miłości oznacza kobietę która jest spełniona w każdej dziedzinie swego życia.

 
 1.  
  Władca
Władca reprezentuje poważnego mężczyznę, na wysokim stanowisku. Jest to osoba która jest ustabilizowana finansowo, nie szuka już rozwoju. Karta ta też mówi o stagnacji i braku zmian i działania na najbliższa przyszłość. Jest to również karta pracy stałej ,pewnej, która daje satysfakcję.

 
 1.  
  Kapłan


Kapłan to karta opieki boskiej. Mówi o sprawach przyjaźni, miłości ,oddania, rodziny. Jest symbolem małżeństwa. Odpowiada pozytywnie na każde zadane pytanie.

 
 1.  
  Kochankowie
To karta mówiąca o dylematach szczególnie w życiu uczuciowym. Wybór między jedną a drua osobą będize bardzo ciężki. Osoba podejmująca decyzje musi patrzeć intuicyjnie na całą sytuację. Często karta ta mówi o romansach, zdradach ,rozdarciu między dwiema osobami.

 
 1.  
  Rydwan
Rydwan mówi o zwycięstwie. Jest pozytywną odpowiedzią na każde pytanie. Szczególnie zwraca uwagę na sprawy pracy i daje do zrozumienia że tylko dzięki walce i działaniu jesteśmy w stanie dojść do wyznaczonego celu. Mówi często o podróżach, także służbowych.

 
 1.  
  Sprawiedliwość

 
Każdy dostanie to na co zasłużył. Karta ta mówi także o sprawach zawodowych ,sądowych , załatwieniach urzędowych.

 
 1.  
  Pustelnik
Pustelnik oznacza osobę samotną, która wiele wie o życiu i wiele przeszła. Jeśli pytamy o związek to jest on smutny, nieproduktywny, czujemy się w nim samotni. W sprawach pacy mówi o dojrzałości i o wielkiej wiedzy. Oznacza czasami starsza osobę która umie dobrze doradzić.

 
 1.  
  Koło fortuny
Koło fortuny jest kartą zmienności, niepewności losu. Niektóre sprawy mogą zejśc na nas z zewnątrz. Nie odpowiada twierdząco ani negatywnie na nasze pytanie. Wszystko jest zmienne i niezależne od nas.

 
 1.  
  Moc
Moc mówi o sile którą w sobie posiadamy, i dzięki której możemy wiele osiągnąć. Wyciągając tą kartę możemy spać spokojnie, mamy w sobie na tyle siły by dojść do tego czego pragniemy. Często mówi tez o kobiecie silnej która jest w stanie dojść bardzo daleko dzięki swojej wewnętrznej sile i pewności siebie.

 
 1.  
  Wisielec
Karta ta mówi o przestoju czasowym, o niemożności ruchu i wyjścia z danej sytuacji. Mówi tez iż nie warto brnąć dalej i by coś odrzucić bo i tak to nie ma sensu. Jest negatywną odpowiedzią na zadane pytanie, jednak nie ostateczną. Wisielec mówi że w najbliższym czasie coś nie jest możliwe do zrealizowania, i często jest to niezależne od nas.

 
 1.  
  Śmierć
Śmierć mówi o końcu i początku czegoś nowego. Może to być koniec związku emocjonalnego, koniec jakiegoś trudnego etapu i przejście do kolejnego. Jednak na konkretne pytanie odpowiada definitywne nie.

 
 1.  
  Umiarkowanie
Karta ta jest kartą ugody, rozmów, dyplomacji, ciąży, spokoju wewnętrznego, nadziei na jutro. Mówi również o wyjazdach bliższych i tych dalszych. Czas spełnienia marzenia jest bliski. Odpowiada pozytywnie na pytanie.

 
 1.  
  Diabeł
Diabeł mówi o złych emocjach które niszczą osobę pytającą oraz relacje międzyludzkie. Mówi o nałogach, takich jak brutalny seks, narkotyki, alkohol, papierosy, lub posiadanie destruktywnej cechy charakteru. Odpowiada negatywnie na pytanie.

 
 1.  
  Wieża
Wieża jest jedną z najgorszych kart w Tarocie. Coś może zostać zburzone nagle, co spowoduje rozpad obecnych układów. Odpowiada zdecydowanie negatywnie na zadane pytanie. Wyciągając tą kartę należy być ostrożnym w danym dniu i nie podejmować ważnych decyzji.

 
 1.  
  Gwiazda
Gwiazda jest kartą niosącą nadzieję. Można spać spokojnie i nie zamartwiać się o przyszłość. Mówi także o nadziei na miłość, zaspokojenie emocjonalne.

 
 1.  
  Księżyc
Księżyc mówi o naszej podświadomości i marzeniach. Sugeruje też, że mimo tego iż powinniśmy mieć marzenia to często grzęźniemy w przeszłości i nierealnie patrzymy w przyszłość. Jest to karta złudzeń, ale także złudzeń, kłamstw. Odpowiada negatywnie na zadane pytanie.

 
 1.  
  Słońce
To piękna karta mówiąca o spełnieniu marzeń, szczęściu szczególnie w zyciu uczuciowym. To znalezienie odpowiedniej osoby do spędzenia wspólnego zycia. Odpowiada pozytywnie na każde pytanie.

 
 1.  
  Sąd Ostateczny
Jest to silna karta mówią o tym co jest nam sądzone. Mówi o założeniu rodziny, o złaczeniu się dwóch osób i stworzeniu domu.

 
 1.  
  Świat
To najsilniejsza karta w Tarocie. Mówi o spełnieniu na każdym palnie. W miłości, finansach , pracy, zdrowiu niesie pomyślność i spełnienie.\
{jcomments on}
Kategoria: /