Lewitacja

Lewitacja

Lewitowanie

jest zjawiskiem psychokinesis (PK) w który przedmioty, ludzie i zwierzęta są unoszone w powietrzu bez jakichś wyraźnie fizycznych środków i płyną lub kręcą się w koło. Mówi się, że zjawisko występuje u mediów, szamanów, w transach, mistycznym zachwycie i nawiedzeniu. Takie przypadki lewitacji wydają się być spontaniczne, kiedy mówi się, że duchowni lub magiczni adepci są w stanach skontrolować  swoją lewitacje świadomie.

Jest kilka cech lewitacji. Trwanie zjawiska może trwać od kilku minut do paru  godzin. Ogólnie to wymaga wielkiej ilości koncentracji lub gdy się jest w stanie transu. Fizyczny medium, który został dotknięty podczas lewitowania zwykle spada na ziemie. Lewitowanie świętych zwykle odbywa się w towarzystwie świecącego ognia dookoła ciała.  (chodzi tutaj o aurę)
Liczne wydarzenia lewitowania zostały zarejestrowane w chrześcijaństwie i w Islamie. Między innymi pierwszym był mag Simona w pierwszym wieku naszej ery. Inne wydarzenia przytoczone między rzymskokatolickimi świętymi zawierają wydarzenie Josepha Cupertino (1603-1663), najbardziej sławny, który mówi się, że często unosił siłą woli w powietrzu. Podawano również zę lewitujący potrafił się unosić w powietrzu ponad dwie godziny, często przy tym wydawał z siebie cichy jęk w chwili unoszenia się.
Święta Teresa Avila była innym dobrze widzianą święta, która unosiła  się siłą woli. Powiedziała o doświadczaniu tego podczas stanów zachwytu. Jeden świadek ,(Siostra Anna),  powiedziana o Świętej Teresie ze unosiła siłą woli na wysokość  stopy  ponad ziemią i trwało to ponad pół godziny.
Święta Teresa napisała o jednym z jej doświadczeń: "Wydawało się mi, kiedy spróbowałem robić jakiś opór, jak gdyby wielka siła pod moimi stopami podnosiła mnie. Nie znam niczego, z czym mogłabym to porównać; ale to były dużo bardziej gwałtowne niż inne duchowe nawiedzenia  i byłam jak gdyby połączona z ziemią." (Evelyn Underhill "Mistycyzm" , 1955)
Święta Teresa powiedziała ,że bardzo się tego wystraszyła ale nie mogła z tym nic zrobić by to kontrolować. Nie straciła przytomności ale wiedziała że jest unoszona.
Na początku dwudziestego wieku k Galgani, Passionist zakonnica, lewitowała siła woli i unosiła się w powietrzu.
Wydarzenia  te również zostały opisane w religiach Hinduismu i buddyzmu. Mówi się, że Milarepa, wielki trzynasty jogin Tybetu, posiadł wiele okultystycznych sił taki jak zdolność, by w czasie snu lewitować siłą woli.
Mówi się, że takie czyny bohaterskie zostały wykonywane przez Braminów i fakirów Indii. Podobne zdolności podobno były dzielone przez Ninja w  Japonii.
We Wschodniej kulturze lewitacji :
Lewitacja osiągana jest przez tajne techniki oddychania i wizualizacji. Techniki włączają uruchomienie uniwersalnej siły życia i są przywoływane przez różne imiona taki jak: 'prana',' ch'i'i ' ki.'Louis Jacolliot, dziewiętnasty wiek francuski juror, przejeździł Wschód i napisał o jego okultystycznych doświadczeniach. W "Okultystyczne Nauki w Indiach i Między Starożytnymi" (1884, 1971) w których on opisuje lewitacje fakira.
Można sobie zadać pytanie czy  praktyka lewitowania jest spowodowana przez dobry lub zło . Wydaje się zależeć człowieka, który się unosi siłą woli. Mag Simona został osądzony w złym czasie dlatego był uznany za kogoś kto wykorzystuje szatańskie siły do lewitowania, natomiast  święta Teresa została ,postrzegana dobrze bo robiła to w stanach zachwytu i uświecenia przez ducha świętego. Podczas Średniowiecza  uważano że lewitacja jest manifestacją zła. Mówi się, że to są niezwykłe zjawiska generowane przez czary, wróżki, duchy lub demony.
Nawet w obecnych przypadkach lewitacji sądzi się że jest ona wywołana przez siły demoniczne(nawiedzenia przez szatana), lewitujący musi być opętany przez złego ducha ,który manifestuje tym swoja obecność. Porusza łóżka, stoły, krzesła i inne przedmioty, które zostały uniesione  lecąc w górę w powietrze. Często skierowane są w egzorcystę lub jego asystenta.
W 1906 Clara Germana Cele pisze: Szesnastoletnia dziewczyna ze szkoły w Południowej Afryce, jest opętana przez demona. Ona lewitowała w górze pięć stóp w powietrzu, czasami pionowo i czasami poziomo. Kiedy została skropiona z wodą święconą opuścił ja demon. To był dowód bardzo wiarogodny na nawiedzenie tej dziewczynki przez szatana.
 Najbardziej sławnym medium  jest Danielem Douglas . Był widziany w jego własnym domu 40 lat temu gdy w 1868 unosząc się siłą woli przez jedno okno w powietrzu lewitował  tam i z powrotem do tego samego budynku przez inne okno. Unosząc się siłą woli. Był w transie ale był świadomy i później opisał swoje uczucia podczas doświadczeń lewitacji.
Gdy tylko on opisał "elektryczny impuls" uczucie w jego stopach. Jego ręce stały się sztywne i były ponad jego głową, jak gdyby on chwytał nimi niewidoczną siłę, która podnosiła go. On również unosił siłą woli meble i inne przedmioty.
Katolicki Kościół wyklął go z kościoła i nałożył na niego ekskomunikę , uznano go za czarnoksiężnika. Chociaż on nigdy nie został nakryty na oszustwie jak inni media, którzy używali  drutów i innych urządzeń, by unosić siłą woli przedmioty.
Włoch Amedee Zuccarini został sfotografowany unosząc się siłą woli dwadzieścia stóp ponad stół.
Skontrolowane eksperymenty włączające lewitacje są bardzo  rzadkie. W 1960s i 1970s pracownicy naukowi odnieśli sukces w unoszeniu siłą woli stołów pod kontrolowanymi warunkami. Rosjanka Nina Kulagina została sfotografowana unosząc siłą woli małe przedmioty między  rękami.
Sceptycy lewitacji wyszli z kilkoma teoriami jako że do lewitacji przyczynia się :halucynację, hipnozę lub oszustwo. Te teorie nie są trafione co do wszystkich wydarzeń. Najbardziej prawdopodobne i zadowalające wytłumaczenie jest Wschodnią teorią istnienia siły, które należy do innej niematerialnej rzeczywistości i manifestuje siebie w materialnym świecie.
Technika "jogicznego latania" która składa się z niskich podskoków, w pozycji kwiatu lotosu został osiągnięty przez lekarzy Transcendentalna Medytacja (TM). To otrzymał ogólnoświatowy rozgłos. Twierdzi się, że. Takie unoszenie jest sprowokowane siła mięśni człowieka i nie ma nic wspólnego z unoszeniem się siłą woli.