Czakry

| |

Ocena użytkowników: 0 / 5

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

 Czakry- praca ze światłem

Człowiek jest istotą duchową, posiadającą ciało. Oprócz ciała fizycznego posiadamy także subtelne ciała- eteryczne, emocjonalne, mentalne, astralne oraz duchowe.

Każde z tych ciał ma swoje pole promieniowania. Ciała energetyczne, przenikają się wzajemnie, mogą istnieć w tej samej przestrzeni, gdyż każde z nich ma inne wibracje. Im wyższe wibracje, tym większy zasięg aury.

 Czakry są ośrodkami energii człowieka, przez które przyjmowana jest energia z otoczenia, Ziemi oraz Wszechświata. Istnieje 7 głównych czakr. Rozprowadzają one energię w naszym ciele i transformują ją we właściwe frekwencje, który człowiek potrzebuje do utrzymania procesów ciała fizycznego oraz ciał subtelnych.


 

Pracując z tymi energiami możemy pogłębić dostęp do tych sfer. Poznajemy wtedy siebie i uświadamiamy sobie, że jesteśmy kimś więcej niż tylko ciałem fizycznym .

Istnieją różne ćwiczenia na wyczucie ciał energetycznych. Skupię się na jednym, stosowanym przez Dantre Schamus ( „Praktyczne kroki rozwoju duchowego”).
 

 1. Usiądź wygodnie, rozluźnij się, zamknij oczy, złóż ze sobą wnętrza dłoni jak do modlitwy.

 2. Odsuwaj powoli dłonie od siebie, zwracając uwagę na swoje odczucia. Powtórz ten ruch parę razy. Odczuwaj energię między nimi gdy je zbliżasz do siebie i gdy je oddalasz od siebie.

 3. Pracując ze światłem można doświadczyć uczucia jedności we wszystkich aspektach życia.
   

Praca ze światłem prowadzi do podniesienia świadomości i poznania samego siebie. Ćwicząc codziennie, zaczniemy inaczej odczuwać nasze ciało, i nasza energię którą mamy w sobie, która przyjmujemy z zewnątrz.

Jakość życia każdego człowieka powiązana jest ze stanem energetycznego jego czakr. Jeśli są one zrównoważone życie ukazuje się dla nas z dobrej strony. Jeśli czakry są zablokowane lub zbyt otwarte, przeżywamy czego jego trudniejsze warianty. W większości przypadków pojedyncze czakry są w różnym stanie i tylko niektóre są niezrównoważone. Tematy tych czakr pokazują w jakich dziedzinach życia mamy trudności i co jest do przepracowania.

Jest wiele metod pracy z energią i ze światłem czakr. Można pracować z odpowiednią muzyką, z kryształami, za pomocą różnych ćwiczeń oraz medytacji. Otwieranie i harmonizowanie czakr przebiega dość powoli. Tempo zmian zależy głównie od tego, w jakim czasie jesteśmy w stanie przeprowadzić odpowiednie zmiany w naszym życiu.
 

Kolejne ćwiczenie które uzmysłowi nam gdzie tkwi problem w naszym ciele.

 1. Usiądź wygodnie, skoncentruj się na odczuciach swojego ciała. Odpręż się.

 2. Pomyśl o czymś przyjemnym. Obserwuj co odczuwasz we własnym ciele. Zastanów się gdzie odczuwasz euforie, w którym miejscu, części ciała.

 3. Następnie pomyśl o czymś nieprzyjemnym, obserwując tym samym jak reaguje na ciebie te wrażenie. Zwróć uwagę skąd pochodzi twoje doznanie, czy z tych samych miejsc czy z innych?

 4. Powtórz to dwa, trzy razy.
   

W tym ćwiczeniu można obserwować, w jaki sposób nasze myśli i emocje odczuwane są w naszym ciele emocjonalnym oraz mentalnym.
 

Działania poszczególnych czakr. 

PIERWSZA CZAKRA, zwana korzeniową, emanuje czerwony kolor. Jest związana z naszym życiem na Ziemi, ze sprawami natury fizycznej. Na początku warto zająć się właśnie tą czakrą. Od tego,czy nasza czakra korzeniowa znajduje się w zrównoważonym stanie zależy, jak radzimy sobie w naszym życiu, jak obchodzimy się z naszymi problemami życia codziennego.

Gdy ta czakra jest zablokowana lub zbyt otwarta, nie posiadamy w sobie równowagi emocjonalnej, jesteśmy niedowartościowani, mamy obawy, strach, niepewność, przesadnie materialistycznie podchodzimy do życia.

Można zharmonizować czakrę czerwoną za pomocą kryształów- karneolu, agatu, hematytu, tygrysiego oka, granatu czy rubinu. Warto otaczać się czerwonym kolorem, szczególnie medytacje przy wschodzie i zachodzie słońca są wskazane.
 

DRUGA CZAKRA, zwana czakrą krzyżową, emanuje kolor pomarańczowy. Jest ośrodkiem uczuć i emocji, ośrodkiem energii seksualnej.

Gdy czakra jest zrównoważona jesteśmy kreatywni, stabilni emocjonalnie, cieszymy się życiem, mamy w sobie entuzjazm, dobrze układa nam się w relacjach rodzinnych, mamy równowagę w braniu i dawaniu.

Gdy czakra jest zblokowana lub zbyt mocno otwarta, nie akceptujemy siebie samego, nie mamy do siebie szacunku, poświęcamy się dla innych, czujemy nieuzasadnione poczucie winy, jesteśmy nadwrażliwi.

Harmonizuje się ta czakrę za pomocą kryształów- karneolu, cytrynu, kamienia księżycowego, złotego topazu. Przy świetle księżyca medytujemy ustawiając czakrę krzyżową.

TRZECIA CZAKRA, czakra splotu słonecznego, emanuje kolor żółty jak słońce. Przez nią wchłaniamy energię słońca, która wzmacnia nasze ciało eteryczne i fizyczne.

Jest to czakra, przez którą ustanawiamy aktywne stosunki z naszym otoczeniem. Stąd płynie nasze emocjonalna energia na zewnątrz. Ma ona do czynienia ze sprawami naszej osobowości, a także jest ośrodkiem mocy i mądrości. Przez czakrę splotu słonecznego odczuwamy wibracje innych ludzi i reagujemy odpowiednio na jakość tych wibracji.

Jeśli czarka jest zrównoważona mamy poczucie własnej wartości, mamy silną osobowość, i akceptujemy siebie.

Gdy czakra jest zablokowana lub zbyt otwarta mamy obawy, lęk przed odrzuceniem i krytyką, czujemy niepokój.

Harmonizowanie czakry za pomocą kryształów- cytryn żółty, kalcyt, kamień słoneczny, bursztyn, malachit, tygrysie oko, topaz
 

CZWARTA CZAKRA, zwana czakrą serca, emanuje kolor różowy i zielony. Czakra ta łączy świat duchowy ze światem materii.

Gdy czakra jest zrównoważona odczuwamy miłość do siebie i innych, posiadamy w sobie współczucie, wybaczenie.

Gdy czakra serca jest zablokowana lub zbyt otwarta czujemy nienawiść, rozpacz, rozczarowanie, ból wskutek urazów odniesionych w dzieciństwie lub we wcześniejszych związkach, użalamy się nad sobą.

Harmonizujemy czakry za pomocą takich kryształów jak- kwarc różowy, turmalin, awenturyn, zielony jadeit, czy szmaragd.

PIĄTA CZAKRA, zwana czakrą gardła, emanuje kolor jasnoniebieski i turkusowy. Jest ośrodkiem związanym z komunikacją i z wrażeniem swojej osobowości.

Gdy czakra jest w stanie zrównoważonym umiemy komunikować się z ludźmi, właściwie interpretujemy to co słyszymy, ufamy sobie.

Gdy nasza czakra jest zablokowana lub zbyt otwarta mamy trudności z wyrażaniem własnych myśli i emocji, bywamy aroganccy, nieustępliwi, gadatliwi.

Harmonizujemy czakrę za pomocą kryształów- akwamarynu, turkusu, lazurytu czy agatu niebieskiego.
 

SZÓSTA CZAKRA, zwana czakrą trzeciego oka, emanuje kolorem indygo, jest centrum intuicji i mądrości. Gdy ta czakra jest zrównoważona mamy rozwinięta świadomość, intuicyjnie widzimy nasze życie oraz przyszłość, mamy dostęp do nieograniczonej wiedzy, mamy równowagę wewnętrzną, szanujemy siebie jak i innych.

Gdy czakra ta jest zablokowana lub zbyt otwarta, przeżywamy ból głowy, nie widzimy celu życiowego, nie orientujemy się co się w naszym życiu dzieje, uznajemy tylko zewnętrzny świat, nie patrząc na nasz duchowy rozwój, mamy trudności z uczeniem się, mamy koszmary nocne.

Harmonizujemy czakrę za pomocą takich kryształów jak – ametyst, kalcyt, fluoryt purpurowy, azuryt czy szafir
 

SIÓDMA CZAKRA, zwana czakrą korony, emanuje kolorami – fioletowym, złotym oraz białym. Łączy nas z naszym duchowym ja. Łączą się wszystkie energie poniżej położonych czakr.

Gdy czakra jest zrównoważona, mamy osiągnięcia mistrzowskie, posiadamy rozszerzoną świadomość, bezinteresowność. Osoba która ma dobrze rozwinięta czakrę korony to człowiek promieniujący wewnętrznym pokojem.

Gdy czakra jest zblokowana lub zbyt mocno otwarta, osoba taka posiada poczucie niespełnionej mocy, frustracja, poczucie samotności, depresja, chroniczne zmęczenie.

Zadbaj o medytację, która wycisza umysł, organizm, i reguluje czakrę korony. Można wykorzystać kryształ górski, diament, biały turmalin czy ametyst do zrównoważenia tej czakry.

Intensywne oczyszczenia czakr i aury człowieka powinno być bardzo istotne. Odblokowane czakry zawierają wszystkie informacje dotyczące życia pełnego pomyślności i zadowolenia.

Kategoria: /