Ostatni Papież i Koniec Świata

| |

Ocena użytkowników: 0 / 5

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Cała historia zaczyna się w 1139 roku, gdy Święty Malachiasz opuścił Irlandię i udał się na pielgrzymkę do Rzymu. Gdy tylko zobaczył Wieczne miasto, upadł na ziemi i w transie zaczął recytować łacińskie zdania. Słowa te zostały spisane i przekazane potomności przez towarzyszące mu osoby.

Każda z 111 fraz odnosiła się do kolejnych papieży. Pojawiało się w nich imienia, insygnia herbowe albo tło historyczne towarzyszące ich panowaniu.


Czarny Papież 

 

Jego przepowiednie bardzo dobrze określają panowanie kolejnych Głów Kościoła.

Oto kilka przykładów dotyczących Papieży XX wieku.

Benedykt XV (1914-22) nazwany został Religio Depopulata, czyli religia wyludniona. Podczas jego pontyfikatu kościół stracił 37 mln wiernych w I wojnie Światowej oraz z powodu epidemii grypy hiszpanki.
 

Jan XXIII (1958-1963)został określony jako Pastor et Nauta, czyli duchowny i żeglarz. Były patriarcha Wenecji prowadził swoją katolicką flotę w kierunku reform.

Święty Malachiasz nazwał Jana Pawła I De Medietate Lunae” połówką Księżyca” . Jego krótkie rządy skończyły się nagłą śmiercią 28 wrz 78 roku w połowie księżycowego cyklu.
 

Jan Paweł II miał określenie” de labore solis” czyli „z pracy Słońca” Trudno tutaj obiektywnie stwierdzi co Malachiasz miał na myśli. Inni interpretują to jako” wschodzące Słońce” . To można z kolei tłumaczy iż Jan Paweł II przyszedł ze Wschodu. Jeszcze inna interpretacja odczytywana jest trochę inaczej, jako ten, który przyszedł w dniu zamienia Słońca.

W tym dniu właśnie urodził się Jan Paweł II - 18 maja 1920.
 

Malachiasz po Janie Pawle II przepowiedział jeszcze dwóch papieży. Średnia długość okresu panowania ojców świętych to mniej więcej 10 lat każdy.
 

Po Janie Pawle II, ówcześnie jest Benedykt XVI. Wg Malachiasza dostał on przydomek” Glorie Olivae” czyli „chwała oliwki”. Oliwka jest między innymi symbolem Izraela. Niektórzy spekulują iż będzie on chciał pogodzi Izraelczyków z Arabami.  

A oto słowa Malachiasza dotyczące ostatniego panującego katolickiego papieża:

 

W czasie prześladowań świętego Kościoła rzymskiego panować będzie Petrus Romanus( Piotr z Rzymu), który karmić będzie swe owce pośród wielkiego cierpienia, a gdy dobiegną one końca, Miasto Siedmiu Wzgórz zostanie całkowicie zniszczone, a straszliwy Sędzia osądzi ludzi.”

{jcomments on}

Kategoria: /