Życiorys - Przepowiednie Nostardamusa

| |

Ocena użytkowników: 0 / 5

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

MICHAEL DE NOTRE DAME - NOSTRADAMUS

 Wielki wizjoner Nostardamus - Wpływ Nostradamusa na kręgi zajmujące się ezoteryką poprzez wieki jest bardzo istotny, jego dzieło życia tłumaczona na bardzo wiele języków, to wprawdzie przyczyniło się do popularności Mistrza. Jednakże przyciemniło bardzo wiele rzeczy. Możliwe jest przekładanie „Centurie” w sposób dosłowny i alegoryczny, jednakże przekład językowy nigdy nie jest w stanie oddać treści sprytnie zaszyfrowanych za pomocą klucza numerologicznego, lub też zasłoniętych aluzją, która zrozumiała jest jedynie co dla światlejszych ludzi, którzy znają język starofrancuski.

 Nostradamus

Życiorys Nostradamusa jest znany dokładnie, ale zawiera jedną lukę ,której do dziś nie udało się zapełnić. Los Nostradamusowi zszokował wiele bardzo przykrych i dramatycznych niespodzianek, które same w sobie nadawały by się na stworzenie powieści historycznej.

Michael de Notre Dame urodził się 14 grudnia 1503 roku w Saint Remy, w rodzinie zamożnego notariusza. Był on żydem, który przyjął katolicyzm. Pod wpływem swojego dziadka Nostradamusa studiował medycynę. Został dobrym lekarzem, potrafił ograniczać skutki szerzących się w jego czasach epidemii. Miał wiele przyjaciół ze świata nauki, miedzy innymi z Franciszkiem Rebelaisem. Był dwukrotnie żonaty, miał gromadkę dzieci, ale dopiero z drugiego małżeństwa. Kilka lat z jego historii życia jest objęte tajemnicą i są różne przypuszczenia czym w tym czasie się zajmował. Jedna teoria mówi o tym, że był na bliskim wschodzie zgłębiać nauki tajemne, inni uważają, iż przebywał w Hiszpanii i tam zgłębiał pradawną wiedzę hebrajskich mistyków, jeszcze inni uważają ,że przebywał w tym czasie w klasztorze w Orval, gdzie oddawał się medytacji i leczył miejscową ludność. 


Przepowiadał również przyszłość. Jak było naprawdę tego nie dowiemy się prawdopodobnie nigdy. Historyczne zapiski obrazują jego ciężkie życie doświadczone przez wiele przykrości. Nastradamus stał się zaufanym ulubieńcem dworu francuskiego. Dorobił się majątku na publikowaniu kalendarzy z poradami, czyli tzw. „Centurii”
Dla wielu pozostanie wielkim wizjonerem, który kilkakrotnie już przepowiedział przyszłe ważne wydarzenia dla ludzkości, dla pozostałych zaś symbolem postśredniowiecznego obskurantyzmu oraz zawiłych i niezrozumiałych przepowiedni, pod którymi można ukryć każde wydarzenie.

Największy i najsławniejszy ze wszystkich jasnowidzów, człowiek, który stał się synonimem prorokowania – to Nostradamus, Nostradamus a faktycznie Michał de Notredame.
Prócz słynnych 966 proroctw, spisał także swoją historię.

Ojciec Nostradamus był żydem, który się przechrzcił i zmienił nazwisko na Notre Dame. Nazwisko pochodziło od kościoła w którym przyjmował chrzest.

Michał de Notredame przyszedł na świat 14 grudnia 1503 roku. Ze strony ojca poznał on za młodu świat Kabały, magii jak również medycyny. Ojciec jego także zajmował się astronomią i astrologią. W latach szkolnych Michale stał się zapalonym astrologiem.

NostardamusW wieku 16 lat zaczął studia w Awinionie. Chodził na wykłady z gramatyki ,retoryki, logiki, arytmetyki i geometrii. Studiował także muzykę, astronomię, filozofię, medycynę i farmakologię. W 1520 roku wybuchała epidemia dlatego też uciekł do Montepellier, gdzie zaczął studiować medycynę.

Po pięciu latach zaraza znów wybuchła, ale wtedy już Michale nie uciekał. Jako jedyny pomagał chorym. Wykorzystał swoje farmalokolgiczne wykształcenie i sporządził ekstrakt ziołowy, którym wszyscy zdrowi przemywali sobie usta i nos. Zaraz powoli zaczęła wygasać a Nostradamus stał się bohaterem.

W 1929 roku wrócił do Montellier zdając egzamin z nauk medycznych. Po 4 lata osiedla się w Agen. Tam najprawdopodobniej ujawniła się jego zdolność do przepowiadania przyszłości. Zaczął stosować do wróżenia kart.
Prowadził on normalne życie rodzinne. Posiadał żonę i dzieci ale epidemia dyfterytu ich zabija. Nie był w stanie nic zrobić. Znów pomaga innym tworząc mieszankę z ziół.

Wtedy to zaczyna swoją wędrówkę od miasta do miasta. Rodzony brat w pewnym momencie sprowadza go do miasteczka, w którym jest burmistrzem. Poznaje go z ładną wdową- Anną Ponsard. W tym samym roku odbył się ich ślub. Było to szczęśliwe małżeństwo posiadające sześcioro dzieci.

Gdynię osiedlił zaczął pisać traktaty filozoficzne, książki o medycynie. Równolegle prowadził badania astrologiczne. W 1555 roku opublikował pierwsze „ centurie”. Każda Centuria to sto czterowierszy, każdy z nich stanowi odrębną całość i przepowiada jakieś wydarzenie.

Od tego momentu imię Nostradamus staje się sławne.
Wielu ludzi zasięga u niego porad- zaprasza go nawet dwór królewski, a Katarzyna Medycejska- żona Henryka II sięga jego porad. Ostatnie 11 lat życia spędził spokojnie, zajmując się astrologia i medycyna.

20 czerwca 1566 roku Nostradamus zwołał całą rodzinę i przyjaciół i każdego obdarowuje jakimś cennym prezentem. W nocy z 1 na 2 lipca Nostradamus umiera, w wieku 63 lat.


Nostradamus obdarował nas proroctwami na 966 lat. Od roku 1555 do 2521 roku. Nie jest to jednak do końca pewne, gdyż w jednych z zapisek pisze” Proroctwa od 1555 aż do Dnia Sadu Ostatecznego w roku 3797”

Centurie pisane staro francuszczyzną, językiem greckim i łacińskimi wtrętami, prowadzi do problemów w interpretowaniu przepowiedni.

W galerii jasnowidzów i proroków Nostradamus zajmuje wyjątkowe miejsce. Po nim nikt nie porwał się na kompleksowe naszkicowanie losów ludzkości.

Kategoria: /