Czy grozi nam przebiegunowanie Ziemi? Zamina biegunów Ziemi.

| |

Ocena użytkowników: 0 / 5

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

„Południe staje się północą i Ziemia obraca się do góry nogami”. Tak zostało napisane w Egipskim Papirusie, tysiące lat temu. Naukowcy dziś zgadzają się jednoznacznie iż zmiana biegunowości jest tuż tuż. Oznacza to iż północ i południe przesunie się w nieokreślonym kierunku.

 

W XX wieku powstała przepowiednia znanej światowej wizjonerki Ruth Montgomery iż przesunięcie nastąpi w kierunku pn-wsch aż o 40 stopni. Oznacza to iż Biegun północny będzie blisko Japonii na Pacyfiku, a południowy biegun będzie na krańcach Ameryki Południowej.

 

Zmiana biegunowości spowoduje liczne trzęsienia Ziemi, powodzie, i inne anomalie pogodowe. Lód poczują państwa takie jak Japonia, Indonezja, Filipiny i wschodnia Azja.. Wody Chińskie zostaną skute lodem na setki lat.

Takie wydarzenia mogą mieć miejsca bardzo szybko, Gdy przesuną się bieguny w jednej chwili nastąpi zlodowacenie tych terenów. Podobny los przypadłby w udziale mieszkańcom południowej Ameryki Płd. Wielkie metropolie takie jak Sao Paulo, Buenos Aires, czy Rio de Janeiro zamieniłyby się w lód. Bryła lodu która byłaby w Andach przeszłaby wgłąb lądu, niszcząc po kolei kraje.

Przypomnijmy sobie losy mamutów których również zaskoczyło zlodowacenie.

 

Jeszcze większych przeobrażeń może dostąpi teren ówczesnej Arktyki, która zmieniłaby się w archipelag wysp, odkrywając ziemię. Stany Zjednoczone i Kanada stały by się tropikalnymi obszarami.

 

Polska przypominałaby Paragwaj, klimat gorący i tropikalny. Europa środkowa i tereny na Zachód pokryłyby lasy deszczowe

Australia znajdowałaby się tam gdzie obecnie USA. Środkowa Afryka stałaby się miejscem o klimacie umiarkowanym. Środkowa Afryka wtedy stanie się głównym centrum Ziemi. Będzie produkować żywność dla większości świata. Niegościnne niegdyś tundra i tajga północnej Kanady i Syberii przeobrażą się w tropikalne lasy i staną się kolebką przyszłej cywilizacji.

 
 

Dziś takie hipotezy wywołują dziwny uśmiech na naszej twarzy.
Nie tylko jasnowidze ale także Naukowcy są pewni że przesunięcie biegunów jest rzeczą naturalną i pewną.

{jcomments on}

Kategoria: /