Apokalipsa w Biblii - twojeprzeznaczenie.com.pl

| |

Ocena użytkowników: 0 / 5

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Najstarsze opisy zagłady świata pochodzą z czasów Babilonu. W teologii judeochrześcijańskiej, stworzenie świata oraz jego koniec nastąpić mają tylko raz, w przeciwieństwie do filozofii uznających cykliczność powstawania i upadku ziemi.

W Apokalipsie Św. Jana w ostatniej księdze Nowego Testamentu, opisany jest chyba najsłynniejszy koniec świata. Została ona prawdopodobnie napisana około roku 90 na greckiej wyspie Patos.

Głównym tematem Apokalipsy, jest księga zamknięta siedmioma pieczęciami. Złamanie każdej z pieczęci odkrywa kolejny sekret końca świata.

Pierwsze 4 pieczęcie otwierają wrota Jeźdźcom Apokalipsy, uosabiających zło tego świata: Mord, Zabór, Głód i Śmierć.

Złamanie piątej pieczęci ukazuje męczenników poległych za słowo boże. Każdy z nich otrzyma białą szatę oraz odczekania aż dołączy do nich reszta męczenników.

Szósta pieczęć prowadzi do trzęsienia ziemi. Po złamaniu siódmej pieczęci w niebie zapada głęboka cisza. Ukazuje się siedmiu aniołów dmących w trąby. Dźwięk ich powoduje kolejne katastrofy. Po zabrzmieniu czwartej trąby z nieba schodzi anioł. Przy piątej trąbie spada gwiazda. Z powstałego krateru wychodzi szarańcza, która krzywdzi tylko tych którzy nie mają pieczęci Boga na czole. Te owady noszą na głowach złote korony, mają ludzkie twarze, długie włosy i zęby lwa.

Gdy dźwięk szóstej trąby zabrzmi, cztery anioły sprowadzą na ziemię armię złożoną z 200 milionów żołnierzy, jadących na koniach o lwich głowach, ziejących dymem, ogniem i siarką. Armia ta ma zabić 1/3 ludzkości.

Siódma trąba, obwieści, iż to królestwo staje się królestwem Pana i będzie on rządzić po wsze czasy.

Chrześcijaństwo odnosi się do Apokalipsy stwierdzając, iż w tym czasie pojawi się Mesjasz, zbawiciel, przynoszący ratunek i wybawienie sprawiedliwym.

 

Muzułmanie również wierzą w nadejście końca świata. Na ziemi pojawi się terror, będą trzęsienia ziemi, stare i nowe ludy zostaną wezwane do stawienia się w określonym miejscu i czasie. Na dźwięk trąby góry i ziemia uniosą się zostaną zniszczone. Niebo popęka, i wyjdą z niego aniołowie, a nad nimi wzniesie się tron Pana. Sekrety wszystkie zostaną ujawnione, nie będzie można już nic ukrywać. Sprawiedliwi zostaną zaproszeni do przeczytania księgi bożej, która zostanie im podana do prawej ręki.

Zostaną oni zaproszeni do raju gdzie będą mieć asysto tak jak za dawnego życia. Ci którzy dostaną księgę do lewej ręki, zostaną wtrąceni do piekła na wieczne potępienie.

Przed końcem ma być wiele znaków na niebie i ziemi. Mgłą i dym zasłonią niebo na 40 dni. Po mgle nastąpi noc trwająca 3 doby,. Czwartego dnia słońce wzejdzie po stronie zachodniej. Od tego czasu nie będzie można już odkupić swoich grzechów.

Kolejnego dnia z góry Safaa wyłoni się ogromna bestia, która zacznie rozmawiać z ludźmi i znaczyć im twarze. Ten który zostanie oznaczony jasnością przetrwa, a twarze niewiernego pogrążą się w mroku.

Cywilizacje ulegną zniszczeniu. Po kilku latach rozlegnie się dźwięk trąby, jednak nikt nie będzie wiedzieć jaki jest to dzień.

Kategoria: /