Symbole Alchemi

| |

Ocena użytkowników: 0 / 5

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Istnieje legenda, mówiące że jedynym człowiekiem, który zdołał uratować się z Atlantydy był Hermes Trismegistos. On miał przepłynąć ocean i trafić do Egiptu, gdzie odkrył przed kapłanami cała starożytną wiedzę cywilizacji Atlantydów. Hermes został wyświęcony na Najwyższego Kapłana boga Ozyrysa. Kapłani, aby zataić prawdę szyfrowali wiedzę w postaci rysunków i grawerowali na złotym skrawku. Do Europy księga ta doszła pod nazwą „ Szmaragdowe Tablice” lub „ Święta Księga Tomy”.

 Dzieła te zawierają system najwyższych doktryn, będących wyrażeniem nauki Hermesa o współistnieniu i współpracy człowieka z wszechświatem.  

 

Szmaragdowe tablice służyły do nauczenia młodych kapłanów astrologii i alchemii. Opisywała ona szereg magicznych symboli. Boską mądrość zakodowano w rysunkach Tarota. W nich właśnie zaszyfrowano operację wielkiego czynu.

 

 

Według Alchemii, wszystko wypływa z jednego źródła, gdzie na samym początku wszystkie rzeczy zostały zrodzone z jednej.

Sądzili, że wszystkie metale to substancje złożone, składające się z trzech elementów- filozoficznej rtęci, filozoficznej siarki i filozoficznej soli. Są to pojęcia symboliczne. Niektórzy średniowieczni alchemicy wierzyli dosłownie w to i tworzyli chemiczne recepty.  

 

Warto opisać te metale. Rtęć symbolizuje pierwiastek żeński, nadając metalowi blask i płynność. Siarka uosabia pierwiastek męski i jest odpowiedzialna za kolor i stopień zapalności, a sól pozwala tym dwóm elementom zlać się w jedno- sprzyja transformacji. Wysunęli oni logiczny wniosek, że proporcje te można zmienić za pomocą katalizatora- kamienia filozoficznego.

Kamień ten możemy z powodzeniem wykorzystać do przygotowania eliksiru życia i długowieczności.

Jednak celem tego działania nie jest otrzymanie złota, ale otrzymanie kamienia filozoficznego.

Alchemia była pramatką współczesnej chemii.  

 

Alchemia stworzyła kilkanaście bardzo ważnych talizmanów i pentakli. Wymienimy tutaj tylko kilka.   

 

Alchemiczny Pentakl Ognia i Wody 

Znak ten symbolizuje związane ze sobą dwa przeciwstawne żywioły- ogień i wodę. Przedstawia zjednoczenie męskiego żeńskiego pierwiastka. W pentaklu tym zaszyfrowana została formuła harmonii. Talizman ten ma cechy lecznicze, związany z wpływami Kosmosu. Znak ten usuwa również przeszkody w każdej sytuacji, daje siły życiowe i pomaga w najtrudniejszych sytuacjach.

  

Alchemiczny Talizman Zjednoczenia 

Talizman ten uosabia nieświadomość oraz jedność przeciwieństw. Talizman ten obdarza wieczną młodością, zdrowiem fizycznym i duchowym, a także sprzyja rozwojowi zdolności intelektualnych i przyciąga powodzenie.

 

Talizman Uroborosa 

Uroborosa czciły liczne gnostyczne orfickie sekty. Widzieli w nim nieskończoną doskonałość i jedność przeciwności. Talizman ten stymuluje wyobraźnię i rozwija logiczne myślenie. Jest szczególnie przydatny ludziom, którzy zajmują się pracą naukową.

{jcomments on}

Kategoria: /