Zielarstwo w magii. Zioła używane w magii

| |

Ocena użytkowników: 0 / 5

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Od zawsze używano w Magii ziół i przypraw. Rośliny stanowią podstawę wszelkiego życia na Ziemi, od nich zależy istnienie wszelkich innych stworzeń. Zioła są źródłem tlenu jak i dóbr. Wiedza na temat zielarstwa stanowi fundament, na którym szamani, znachorzy i wiedźmy opierały swą magię. Zioła stosowano do leczenia i do rytuałów.

 
W społeczeństwie Zachodu pojmowanie medycyny jest stosunkowo ograniczone w porównaniu ze światopoglądem dominującym w wielu innych częściach świata. Niektóre zioła miały wywołać np. uczucie miłości, nienawiści czy sprowadzenia dobrobytu.
 
W minionych wiekach wiedza zielarska przekazywana była z pokolenia na pokolenie,. Głównie kobiety przekazywały sobie tą wiedzę. Dziś wiemy że wiele tajemnic i wiedzy na temat ziół zaginęło, dlatego staramy się je odtworzyć.
 
Istnieją liczne sposoby stosowania ziół i przypraw, dzięki którym można nadać zaklęciu wielką moc. Mogą być pite, dodawane do jedzenia czy do kąpieli. Ważne jest za co każde zioło jest odpowiedzialne nie tylko jako zioło lecznicze ale jako cześć magii.
Przyprawy uzyskuje się z roślinnej kory, owoców, nasion lub korzeni.
Ziół można także używać jako magicznych talizmanów.
  • Dziurawiec można powiesić na drzwiach w ciepłe dni by chronić dom i go oczyścić.
  • Czosnek i goździk zabezpieczają przed zakłóceniami psychicznymi.
  • Tytoń np. składa się w ofierze. Przez Północnoamerykańskich Indian uważany był jako ziele święte. Pozostawiano go na ołtarzach lub wrzucano jako ofiary do ognia.
  • Sól też jest symbolem oczyszczenia lub uziemienia energii. 
  • Szałwia to ziele mające potężne właściwości oczyszczające. Indianie używali ją w swoich saunach jako symbol oczyszczający. 
  • Cedr to wiecznie zielone drzewo, nazywane często Drzewem Życia. Tez ma działanie oczyszczające. Uwalnia od negatywnych wibracji ludzkie ciało i psychikę.

{jcomments on}

Kategoria: /