Magiczne podejście do seksualności

| |

Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna
 

„Księga cieni” Aleistera Crowleya (1875-1947) wielkiego maga okultysty, zawiera rytuały i instrukcje uprawiania magii. W rytuałach inicjacyjnych osoba poddawana inicjacji wprowadzana jest naga, z zawiązanymi oczyma i skrępowanymi z tylu rękoma do Kręgu Mocy.

Po szeregu różnych zaklęć kandydat otrzymuje pięć pocałunków, oraz 40 uderzeń biczem. Następnie składa przysięgę dochowania tajemnicy, Następnie jest ceremonia ciasta i wina. Na koniec rytuału odbywa się „ Wielki Ryt”, podczas którego kapłan z kapłanką oddają się seksualnej orgii.
 

Wiele ze twierdzeń w nich zawartych wywarło bardzo duży wpływ na praktykę rytuałów magicznych.
 

W Niemczech w latach dwudziestych XX wieku powstało bractwo Saturna, które zyskało wiele rozgłosu, kiedy to powszechne stało się wśród ich członków uprawianie magii seksualnej. Można przytoczyć przykład talizmanu, który był poświęcany nasieniem, potem wprowadza się ten talizman nowicjuszkom do części intymnych.

Inny znany mag J.Parsons, odczuwał ogromną potrzebę zostania wielkim mistrzem magii kontynuatorem dzieła zapoczątkowanego przez A. Crowleya, rozpoczął działania mające na celu kontynuowanie stanów „ siły i ognia”, poprzez podjęcie w swoim czasie postanowienia, że jego następnym partnerem seksualnym, będzie żywioł osadzony w normalnym i ponętnym ciele kolejnej kobiety.
 

Inną formą uprawiania magii seksualnej jest rytuał wywodzący się z tantryzmu. Wśród obrzędów tantryzmu spotyka się rytualne ruchy, kontrolę oddechy, aktywizację wrażliwych punktów ciała. Tantryści uważają, że to co inni potępiają, oni przyjmują za rzecz chwalebną. W ten oto sposób zakazane czyny są dla nich szczeblami drabiny, po której się wspinają.
 

Jednym z rytuałów tantrycznej magii jest „Krąg kultu”. Polega on mniej więcej na zbiorowym stosunku. W tantryzmie spotykamy się ze szczególną rola kobiety, której wyważona pozycja jest charakterystyczną cecha tantryzmu. Mężczyzna jest niedoskonałym tworem, ale aby się spełnić fizycznie i psychicznie potrzebuje kobiety, która staje się źródłem jego wyzwolenia.


 

Jeden z pięciu rodzajów pithy w jodze hinduskiej powstaje spontanicznie podczas zespolenia dwóch kochanków. Najpotężniejsza z sił fizjologicznych, jaką jest popęd seksualny, wywołuje potężne wiry astralne zwane tourbillons. Magowie próbują wykorzystać tę siłę do swoich celów.

{jcomments on}

Kategoria: /