Magia i umysł

| |

Ocena użytkowników: 0 / 5

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

 

W każdym rodzaju magii wspólnym czynnikiem jest umysł. Talizman jeśli ma być skuteczny, musi być najpierw naładowany poprzez działanie umysłu.
Magia działa od wewnątrz do zewnątrz. Istnieje też inny, lepiej znany system, który działa w taki sam sposób- psychologia.

Psychologia zakłada, że istnieją jeszcze inne, nie tylko fizyczne wymiary rzeczywistości. Noszą one nazwę psyche. Świadomy umysł stanowi tylko niewielki fragment psyche.

Magia również zakłada, że istnieją inne wymiary rzeczywistości poza swatem fizycznym. Znane są one pod ogólną nazwą poziomów wewnętrznych.

Psychologia uczy o pewnych energiach pozafizycznych. Psychiatria natomiast, która ma uzdrowić umysł pacjenta, podkreśla znaczenie oczyszczania kanałów, którymi przepływa energia, bo jest to warunkiem, by pacjent prowadził pełne i szczęśliwe życie.

Adepci Magii podzielają ten pogląd używając jednak innych terminów. Według Maga energie te są duchowe lub psychiczne.

Magowie mówią o duchach, a psychologowie o tym, że mamy schizofrenię. Magowie mają do czynienia z bogami, nadludzkimi istotami duchowymi, a psychologowie mówią o archetypach, czynnikach dominujących zbiorową nieświadomością.

Magowie podejmują podróże astralne za pomocą medytacji, by osiągnąć równowagę konieczną do swobodnego przepływu przez niego sił duchowych.

Magowie używają hipnozy, która jest starą techniką ezoteryczną, znaną czasem pod nazwą- fascynacji- lub- złotego oka.

Zatem Mag nawiązuje telepatyczną więź ze swym uczniem, Psychiatra natomiast dąży do nawiązania bliskiego kontaktu z pacjentem.

W każdej teorii psychologicznej kryje się mgliste pojęcie, że umysł jest wytworem mózgu.

Mag jest zdania, że mózg został skonstruowany i jest obsługiwany przez zarządzającą osobę.

Magowie od wieków mówili, że umieją się kontaktować z innymi nie fizycznymi światami, i twierdzili, ze światy te są źródłem wiedzy, mocy i mądrości.

Kategoria: /