Magia

| |

Ocena użytkowników: 0 / 5

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Magia opiera się na paru różnych podstawowych pewnikach. Każda magiczna sztuczka działa od środka na zewnątrz i magia nie ma nic wspólnego z cudami. 
Idee na temat magii wywodzą się z bajek i przekazów. Od Maga spodziewasz się machnięcia czarodziejską różdżką i stworzenia miliona złotych.

Jednym z problemów na jakie napotykają się badacze i uczeni to trudności w zdefiniowaniu magii.
Dla niektórych jest to sztuka wywoływania zmian za pomocą własnej woli..
Inna definicja mówi że magia jest to nauka i sztuka tworzenia zmian w świadomości zgodnie z wolą.
Jest to zbiór technik pochodzących sprzed co najmniej 70 tys. lat, mający na celu manipulowanie ludzką wyobraźnią da otrzymania rezultatów fizycznych, psychologicznych lub duchowych. ( J.H.Brennan)

Dla maga umysł i materia stanowią ciągłość. Nie ważne jest w jaki sposób osoba uprawiająca magię dochodzi do takiego wniosku, ważne że dochodzi, gdyż wtedy staje się prawdziwym Magikiem. Możesz uznać to za fałsz ale magia działa z innych powodów. Mag nie będzie się tym przejmował, po prostu będzie zajmować się tym co lubi i co daje mu z czasem rezultaty.

Magowie uważają ze energia astralna i emocje są mniej lub bardziej tym samym. Zatem jeśli rozpalisz w sobie uczucie pragnienia, jednocześnie rozpalisz energię astralną. To właśnie pragnienie dostarcza paliwa twoim magicznym działaniom, ( J.H.Brennan)

Najważniejsze w czarach i magii jest wiara w to że wszystko jest możliwe. Bez tej wiary człowiek nigdy nie stanie się Magiem.
Obecnie odpowiedniki magii czerpie się z kabały, wierzeń egipskich ,celtyckich i azjatyckich.

Mag musi spędzić tygodnie, miesiące a nawet lata, medytując codziennie nad sferami kabalistycznego Drzewa Życia jeśli chce coś osiągnąć. Magia nie jest mocą, jest tylko zbiorem technik, wykorzystywanych przez ludzi którzy wierzą w ich moc.
 {jcomments on}

Kategoria: /