Co magia ma wspólnego z nauką?

| |

Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna
 

Dzisiaj wiele osób nadal uważa iż musimy coś zobaczyć by móc w to uwierzyć. Cały czas jesteśmy przekonani, że ostatecznym dowodem na istnienie czegoś jest to że możemy coś zobaczyć, dotknąć czy posmakować. Jeśli ta rzecz wykracza poza nasze 6 zmysłów, trudno jest nam zaakceptować że określona rzecz naprawdę istnieje. 

Świat jednak poszedł do przodu a naukowcy są zdania iż świat wokół nas nie jest taki stały jak nam się wydaje. Okazało się że atom nie jest najmniejszy. wewnątrz atomu jest pusta przestrzeń i jeszcze parę mniejszych cząstek.

Każdy z nas żyje w tym nierealnym świecie. Wyposażeni jesteśmy w ciała fizyczne, które uważamy za stałe. Ale nasze ciało nie jest stałe, atomy zmieniają się w nas, regenerujemy się, starzejemy itd. Mniej więcej co pół roku każda molekuła i każde włókno w całym cieke zastępuje nowe.

Gdybyśmy byli w stanie odbierać rzeczywistość taką jaka jest, a nie taką jak interpretują nasze zmysły, wiedzielibyśmy, iż ciało wiruje wokół siebie- taki wniosek wypływa z naukowych eksperymentów.
Skoro ciało fizyczne podlega tym samym prawom, co reszta materii, wiemy ze poza chmarami cząstek wchodzących w skład atomu, nie ma nic. Dlatego w istocie jesteś wzorcem informacji, tworzysz jedność ze wszystkim. Taki mechanizm umożliwia magie. Jesteś jednością we wszystkim. Podlegasz wszechświatowi, który jest nieprzewidywalny i nieznany. Kłopot jednak jest taki, iż większość z nas zapomina o swoich prawach. zachowujemy się tak jakby świat fizyczny był tylko tym co może być, nie wpatrujemy się w naszą intuicje i ukryte możliwości.

Magia jest doktryną, która określa nie tylko istotę duchową, ale także istotę, którą można przekonać, że potrafi manipulować światem.
prosty przykład można przedstawić na marzeniach sennych, które są nieodłączną częścią naszego snu. W śnie tym wydaje nam się że to prawda, gdy jednak się budzimy zdajemy sobie sprawę że to fikcja, i iluzja.
Stajesz się wtedy magiem ,czarownikiem ,kory we śnie potrafi czynić cuda- cuda które nam świcie rzeczywistym są nie do pojęcia. Dlaczego więc nie jest się w stanie przenieść snu do rzeczywistości? Prosty człowiek który żyje rzeczywistością nie bezie w stanie nigdy zrealizować tego celu, jednak Mag który wierzy mocno w tą siłę będzie mógł robić niestworzone rzeczy.
 Aby jednak dojść do tego potrzebne jest „ przebudzenie” a to jest bardzo ciężkie przebudzić się ze świata fizycznego. Jest się ograniczony swoją świadomością i doświadczeniem.. My jako ludzie posiadamy dwa ciała –ciało fizyczne i ciało eteryczne( w którym znajdują się energie nasze). Do trenowania ciała eterycznego potrzebny jest czas, wiara i praktyka.  

{jcomments on}

Kategoria: /