Magia. Biała , czarna - Historia. Jakie są jej początki... skąd się wzięła?

| |

Ocena użytkowników: 0 / 5

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Magia powstała w raz narodzinami ludzkości. Była obecna, kiedy wyprostował się pierwszy homo sapiens. Magia była dobrodziejką, gdy wiódł bezpieczne życie, oraz występowała ta zła, gdy cierpiał w skutek rozmaitych nieszczęść i katastrof. Magia zostawiła swoje ślady w grotach, w jaskiniach postaci symbolicznych rysunków mających przebłagać tajemne siły, aby zapewniły im powodzenie w wyznaczonych celach.

 
W dalszych wiekach magia doskonali się i jest częścią klasycznych cywilizacji Środkowego Wschodu, w Egipcie, Babilonii, Asyrii.
Początek dzielenia magii na biała i czarną znajdujemy w Egipcie i Chaldei, gdzie obowiązywały religie magiczne. Magia potem przenosi się do Grecji, gdzie zostaje nieco idealizowana, potem do Rzymu gdzie przez długie wieki trwa.
 
W Zachodnich krajach azjatyckich rozwija się zupełnie inna magia. W Indiach, Tybecie, Chinach i Mongolii Magia próbuje kierować się na zewnątrz, oddziałując na naturę, pyta o przyszłość. W magii wschodniej jest kierowanie się ku wnętrzu.
Współcześnie magia łączy się i miesza ze sobą, używając obrzędów i systemów jednej i drugiej.
 
Magię od religii rozdzielono w Średniowieczu i wytyczono wyraźną granice pomiędzy Dobrem, któremu służą praktyki religijne, i Złem wspomaganym przez praktyki magiczne. Tak Kościół rozdzielił te dwie praktyki. Uznał też iż Diabeł, Szatan jest ściśle powiązany z magią, co doprowadziło do chwilowego zachwiania praktyk magicznych przez wielkich myślicieli.
Powołano słynny trybunał eklezjastyczny, Inkwizycje, która w swych działaniach skazywała na śmierć setki tysięcy niewinnych ofiar oskarżonych o kontakty z Diabłem i siłami nieczystymi. Ta nienawiść do Szatana i magii kosztowała Europę ponad 250 tysięcy ofiar. Wg wielu badaczy liczba ta jest zaniżona w stosunku do prawdy historycznej.
 
Działania te miały miejsce do XVI wieku n.e. Potem Inkwizycja zaczęła się wycofywać. W XVII wieku magia przechodzi na salony. W tym czasie pojawiają się nowe techniki magiczne np. radiestezja.
Rewolucja francuska dała nowy okres dla rozwoju Romantyzmu, i właśnie w tym czasie ponownie zaczęły rozkwitać nauki magiczne. Powstaje wtedy spirytyzm, który cieszył się ogromnym powodzeniem. Nastąpił potem wgląd w przeszłość do starych praktyk magicznych, rytuałów i czarów. Wszystko to podlega studiom, analizom i oczyszczeniu. Dało to początek magii XX wieku.
{jcomments on}
Kategoria: /