Czarostwo

| |

Ocena użytkowników: 0 / 5

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Czarownictwo- Księga Ceni, miotła, czarny kot, pentagram
Podstawowe informacje na temat magicznych działań


Księgą Cieni nazywamy osobistą księgą czarownicy, osoby zajmującej się magią.
Jest to połączenie podręcznika, poradnika, zbioru przypisów, pamiętnika i zapisu swojej pracy.
Większość osób zajmujących się magią ma właśnie taką księgę na własność. W niektórych stowarzyszeniach magicznych jest ona wspólna dla wszystkich członków. W okresie prześladowań czarownic wiele ksiąg spłonęła razem z czarownicami i choć wiele z nich przechowano w pamięci, nie sposób przecenić ilości wiedzy okultystycznej zaprzepaszczonej w tych dziwnych złowrogich czasach inkwizycji.

Czarownice mają różne symbole którymi się obtaczają. Jednym z najważniejszych symboli jest pentagram- pięcioramienna gwiazda ( tzw dawidowa), zwykle zamknięta w kole. Pentagram ma bardzo wiele znaczeń. Wg czarownic pięć ramion reprezentuje pięć ludzkich zmysłów. Istota ludzka zamknięta w kręgu, może dosięgnąć ich końców głową i wyciągniętymi kończynami. Pięć ramion symbolizuje również pięć żywiołów ( ziemię, powietrze, ogień, wodę) oraz ducha ( umysł), na wierzchołku.
Pentagramy od dawna były uznawane za symbol magicznych działań, w bardzo wielu różnych kulturach.
Pentagram który jest odwrócony przypisuje się negatywne oddziaływanie i jest kojarzone z Diabłem.

 

Niektóre zgromadzenia posiadają posągi wyobrażające Boginię i Rogatego Boga, zdarzają się też czarownice, które trzymają w domach małe ołtarzyki, posążki i rytualne przyrządy, służące osobistym praktykom.
Połączenie słów i rytmu działa jak mechanizm spustowy, uwalniając siły naszej podświadomości.W skoncentrowaniu się podczas magicznych praktyk bardzo pomaga świeca. Im głębsza koncentracja, tym skuteczniejsze działanie. To skupianie się można nazwać współczesną autohipnozą.Osoba zajmująca się magią często trzyma zwierzęta w domu, zazwyczaj są to koty, chomiki, małe psy. Osoby te także przepowiadają przyszłość, często są zainteresowani rozwojem na podstawie kart Tarota. Ważne jest by osoba chcąca zmienić na plus swoje życie i zaglądająca do magii, umiała posługiwać się narzędziami, przedmiotami magicznymi. Narzędzia te są symbolami oraz pobudzają świat do działania, Są często elementem spustowym w rozpoczęciu magicznych poczynań. Kiedyś czarownice były dobrymi zielarkami, które były często uznawane za lekarzy. Kiedyś jak i obecnie niektórzy tworzą napary, napoje które mają zmienić myślenie danej osoby czy wywołać jakiś inny skutek. Pamiętajmy jednak że to już zahacza o magię negatywną. Inny element bardzo kojarzony z czarownictwem to miotła. Istnieje bardzo wiele wyjaśnień tego zjawiska i każde z nich zawiera zapewne jakiś element prawdy. 
W okresie prześladowań wszelkie przedmioty służące do praktyk magicznych musiały być starannie ukryte, gdyż domu często przeszukiwano. Wybierano na to narzędzie, - miotłę. Miotła natomiast to symbol płodności, jej falliczny charakter wydaje się być oczywisty.

 

Kategoria: /