Magia i czary

| |

Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna
 

Synchroniczność zdarzeń w Magii

Mało kto wie, czym jest synchroniczność. Teoria ta, będąca dziełem wielkiego psychiatry Carla Gustawa Junga stała się znana w XX wieku. Magia zakłada egzystencje systemu powszechnych i subtelnych powiązań, który obejmuje cały wszechświat. Każdemu z nas zdarzyły się w życiu dziwne przypadki, szczęśliwe zbiegi okoliczności. Powszechny charakter tego zjawiska spowodował, że uczeni zaczęli zastanawiać się, czy nie kryje się za nimi cos więcej niż ślepy los. Skrupulatne i systematyczne badania, ujawniły świadectwa tego, że świat, w którym żyjemy, jak i nasze własne życie zawierają więcej tajemnic, niż wcześniej przypuszczano.

Wielu naukowców zwróciło się w stronę parapsychologii i magii by szukać tam wyjaśnienia tych rzeczy.

Tradycyjny zachodni punkt postrzegania rozumiał rzeczywistość w myśl zasady przyczynowości. Nawykiem naszego umysłu jest nadawanie wydarzeniom pewnego sensu, poprzez powiązanie ich łańcuchem, prowadzącym od przyczyny do skutku.

Według filozofów Wschodu wydarzenia, które przypisujemy zbiegowi okoliczności czy przypadkowi stanowią wyzwanie dla naszych głównych założeń odnośnie natury otaczającej nas rzeczywistości. Powinniśmy przyswoić sobie nowe koncepcje świata wychodzącą poza ograniczenia zrodzone z naszych oczekiwań i założeń, a szczególnie te, które dotyczą powiązań przyczynowo- skutkowych.

Carl Gustav Jung, był przekonany, że tzw.” czyste przypadki, zasługują na poważne zbadanie. W ciągu lat praktyki zauważał te przypadki u siebie i swoich pacjentów. Często wiązały się one ze snami i przeczuciami. Jung użył terminu synchroniczność. Miał wrażenie, że ich korzenie tkwiły w bardzo silnych, nieświadomych odczuciach, które w momentach stresu czy przemiany psychicznej wydobywały się na powierzchnię świadomości.

Wielu z nas przeżyło ”prorocze sny” Jung swoje ostatnie lata poświęcił na badaniu synchroniczności pod względem naukowym i psychologicznym. Fizykom udało się wyzwolić energie zawartą w atomie. Jung wtedy zadał sobie pytanie, a co jeśli analogicznie uwalniają się siły tkwiące w ludzkiej psychice?

 

Czy to czysty przypadek, że np. myślimy o kimś z rana a wieczorem przypadkiem na niego na ulicy trafiamy? Czy to tylko przypadek czy może wiadomość od naszej podświadomości? Niektórzy mają bardzo silnie rozwiniętą intuicję i dzięki niej umieją przewidzieć przyszłe kroki, maja sprawdzające się przeczucia, prorocze sny. Niektórzy jednak zamknięci są na ten świat przez to iż mocno wierzą w rzeczywistość w świat realny, namacalny, i nie zwracają uwagę na rozwój duchowy.

Magia i czary

 Gdy rozwijała się ludzkość, tajemnicze siły zostały przypisywane ludziom obdarzonymi zdolnościami nadprzyrodzonymi. Z tymi poglądami możemy spotkać się i dziś. Patrząc w przeszłość doszukujemy się znaków nadprzyrodzonych sił juz u Barbarzyńców, u ludzie dawnych epok i cywilizacji. Dzisiaj ludzie dalej wierzą w istnienie nadprzyrodzonych sił, mimo iż nauka zdominowała świat myślenia człowieka. Jest niewiele ludzi na świecie którzy dogłębnie poznali wiedze magii i czarów. Jest jednak ogromna rzesza tych, którzy wierzą w istnienie świata magii.
Wiele wieków temu, w czasach prehistorycznych już funkcjonowała szeroko pojęta magia. Patrząc wstecz można doszukać się śladów magii już u Babilończyków i innych ludów pradawnych epok. Obecnie wielu z nas wierzy w siłę szeroko pojętej magii. Jedni się jej boją, inni fascynują i badają obszary czarostwo. Jest bardo niewiele ludzi, którzy dogłębnie poznali Magię. Mimo iż nauka zanegowała istnienie czegoś takiego jak magia, gdyż nie może jej pokazać dotkną, to mimo tego wielu z nas w nią wierzy. Wiara powoduje, iż Magia istnieje, i dzięki wierze Magowie i osoby zajmujące się czarostwem potrafią przenieść energię z wnętrza duchowego do rzeczywistości. 
W Starym i Nowym testamencie, w Koranie i Torze można dostrzedz fragmenty związane z Magia. Magia przewija się przez całe nasze istnienie, od czasów powstania człowieka. 
Należy zrozumieć iż nauka nie jest w stanie udowodnić ich metodami że Magia istnieje, Taksami jak nie potrafimy namacalnie udowodnić ze Bóg istnieje. Nauka nie patrzy na duchowość człowieka i istnienia, dlatego mówi, że nie istnieje coś takiego.
Osoby które zajmują się czarami, powinny być silni psychicznie, mieć predyspozycje do posługiwania się energiami, oraz posiadać wyczulona intuicję. Magowie przez całe swoje życie uczą się Magii, gdyż jest to dziedzina tak bardzo szeroka iż nie ma ona końca całkowitego zaspokojenia świadomości. 
Rozróżniamy białą, szarą i czarną magię. Biała czyli dobroczynna, gdzie Magowie, wróżbici korzystają z pozytywnej energii ciepła dobra. Szara to mieszanka dobrej i złej energii. Czarna to magia która pobiera siły negatywnej energii, może ona skrzywdzić człowieka i wprowadzić w życie destrukcje i chaos. 
Magia życia
 
Tradycja Magii sięga tysięcy lat, wyprzedzając chrześcijaństwo, judaizm i inną udokumentowaną historię. Tradycja magiczna miała się dobrze i umacniała się wraz z rozwojem religii monoteistycznych( żydowska kabała, chrześcijański gnostycyzm, kabała chrześcijańska, alchemia czy astrologia)
We wszystkich tych rodzajach studiów magicznych, uprawianych także dziś, wspólną rzeczą pozostaje praca nad własnym rozwojem. 
Magia obecnie jest to dziedzina dosyć dokładnie zaciemniona przez pewnych historyków Wielkiej Inkwizycji, którzy skutecznie postarali się na długi czas wyrzucić z naszej kultury, wszystko to co magiczne.
Dopiero w Xx wieku sytuacja uległa znacznej poprawie. Mimo tego dalej w społeczeństwie jest pasmo uprzedzeń, dezinformacji, nadużyć, a także niebezpieczeństwo posługiwania się magią w złych celach. 
Wielu ludziom Magia kojarzy się z niemożliwym, z zabawą, z wycieczką do krainy baśni. Mało kto wierzy w Magię, gdyż współczesny świat musi zawsze znaleźć na cos wytłumaczenie. Mimo tego większość ludzi wierzy w Boga, który jakby nie było jest magiczny, gdyż sam uprawia ta magię. 
Magię można zobaczyć wszędzie, nawet w bajkach dla dzieci, które są często tworzone na podstawie starych legend. Jak wiemy legendy mają w sobie zawsze ziarnko prawdy. Mitologię grecką uważano niegdyś za mit, legendę, dopóki nie odkryto ruin Troi. 
Wielu Adeptów magii czyli, osoby które parają się magią opierają się w swoich badaniach na starych podaniach, legendach, mitach oraz historycznych wydarzeń. 
W kulturach odmiennych od naszej, gdzie praktyki okultystyczne cieszyły się szacunkiem, panujące w społeczeństwie nastawienie sprzyjało podjęciu przez przyszłego adepta decyzji wkroczenia na ścieżkę magiczną. Ludzie tacy nie musieli i nie muszą pokonać własnych uprzedzeń i bez niczyjej pomocy dokonać wzmocnienia sił psychicznych przez wkroczenie w świat magii. 
Musimy zrozumieć, że stosowanie magii w życiu przypomina posługiwanie się każdym innym talentem, te zaś miewamy prawie wszyscy.  Uprawianie magii wymaga jednak ćwiczeń i wiary we własne możliwości. Aby osiągnąć pozycję Adepta Magii, należy najpierw przyjrzeć się własnej psychice, by znaleźć kącik, który pozwoli nam uwierzyć, iż wszystko jest możliwe i nic nie jest zbyt dobre, by było możliwe. 
Dla wielu osób może okazać się to ciężkie do przekroczenia, gdyż nasz światopogląd musi zostać nadszarpnięty, zmieniony. 
W Magii odrzucamy ograniczające nas stare pojęcia i wówczas odsłaniają się przed nami nowe, nieskończone możliwości
Magiczna wróżka
W Starym i Nowym Testamencie także znajdziemy pewne zapisy dotyczące guseł, magii i przepowiedni. Nie sposób zauważyć iż w dzisiejszych czasach środki przekazu w dalszym ciągu zapełniają nas informacjami o zaklęciach ,czarach, rytuałach które mają nam pomóc a też i zaszkodzić. Należy zrozumieć że nauka nie da nam wszystkich wyjaśnień dotyczących tajemnicy istnienia. Postrzeganie pozazmysłowe pomaga osobom zajmującym sie czarami lepsze zrozumienie tematu. Aby zajmować się czarami należy być silna psychicznie osobą, osobą która intuicyjnie podchodzi do życia. Istnieje dobra magia oraz ta nieco ciemniejsza- czarna magia. To czy tzw „ czarownica” jest dobra czy złą, zależy od tego jakie rzuca zaklęcia. Dobrze szanująca się czarownica stara się pomagać ludziom a nie szkodzić im.
Szereg innych dyscyplin okultystycznych jest powszechnie dzisiaj używana. Istnieje wiele kultów i sekt, które wyznają swoje własne poglądy, ale tak naprawdę istnieją między nimi różnice.
Jednym z popularnych obszarów w okultyzmie jest czarna magia. Prawdziwa magia to stara religia pogańska która jest daleka od kultu diabła. Czarownica ma wiele wspólnego z magią tak samo jak alchemicy. Dziedzictwo to wywodzi się ze średniowiecza.  
Magia i czary to szeroka dziedziną. Zaliczyc do niej możemy
  • Nekromację
  • Czary cygańskie
  • Amulety
  • Czary
  • Afrykańscy Szamani
  • Wampiryzm
  • Czarnoksięstwo
  • Sabaty czarownic

{jcomments on}
 

Kategoria: /