Helioterapia

| |

Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna
 

 

 Helioterapia to mówiąc najogólniej umiejętne wykorzystanie leczniczych właściwości promieni słonecznych, w których znajduje się jedyna w swoim rodzaju siła żywotna, zwana przez chińskich mistrzów, esencją życiową, przez Hindusów praną, czyli krótko mówią siłą życiową.

 

 Słońce

 

Promienie słoneczne są potrzebne wszystkiemu, co żyje i wzrasta. Kiedy zabraknie tych promieni, świat szarzeje, a ludzie i zwierzęta popadają w senność, apatię i znużenie. Każdy zauważa, że gdy przychodzi jesień znika z naszych twarzy uśmiech, dobre samopoczucie, czujemy się gorzej mamy częściej stany depresyjne. Znika dotychczasowa odporność na choroby i przeziębienia. A to nic innego jak brak tej siły, siły oddziaływania promieni słonecznych na nasz organizm.

 

 Brak energii słonecznej powoduje w naszym organizmie brak serotoniny. Ten hormon przysadka mózgowa produkuje, bowiem pod wpływem słońca.

 

Już starodawne cywilizacje zalecały swoim ludom czerpanie energii słonecznej po wschodzie słońca, aby nasilić się ta esencją życiowa na cały dzień. Chłonęli tą energię przez otwarte oczy i odkryte części ciała. Zauważmy, iż wiele pozycji ćwiczeń w jodze wykonywać należy tuż po wschodzie słońca.

 

 

 

Możliwości leczenia i wzmacniania organizmu ludzkiego światłem zbadała i doceniła również współczesna nauka. Udowodniono, iż najważniejszą rolę w helioterapii odgrywa promieniowanie ultrafioletowe, a jego receptory znajdują się w siatkówce oka. Zauważmy, że okulary przeciwsłoneczne zakrywają te drogocenne promienie. Warto, dlatego w upalne dni mimo wszystko pochodzić na słońcu pewien czas bez okularów. Spróbujmy zatem naładować baterie poprzez energie słoneczną.

 

Planeta

 

Pada zatem pytanie jak uzupełnić ten niedobór promieni słonecznych w naszym organizmie? Kiedy tylko wyjrzy słońce z za chmur, otwórz okno, otwórz oczy, rozepnij bluzkę i ustaw się tak do słońca aby promienie słoneczne padały prosto na twoją twarz i dekold. Jeżeli słońce cię razi załóż okulary, które przepuszczają promieniowanie ultrafioletowe.

 

 

Gdy jesteś zwrócony ku słońcu zamknij oczy, otwórz następnie oczy i mrugaj szybko przez 3 sekundy. Teraz odpocznij z dala od słońca, znów podejdź do okna, zamknij oczy, ale skieruj je powyżej tarczy księżyca, a następnym razem poniżej tarczy. Pomrugaj teraz kilka razy. Odpocznij i zacznij mrugać patrząc zamkniętymi oczami odrobinę w lewo słońca a po przerwie w prawo. Takim oto sposobem nasza siatkówka zostanie równomiernie napromieniona.

 

Po takim częstym i regularnym posilaniu się energią słoneczną znikają nasze dolegliwości chorobowe, mija apatia, złe samopoczucie i nerwowość.

 

 

Nie chodzi tutaj o to żebyście całymi dniami przesiadywali na słońcu i przypalali wasze skóry. Chodzi tylko o naładowanie się tą życiodajną energią.

 

 

Jeżeli uważacie, że to za mało, zaopatrzcie się w witaminę S. Witaminę taka można spotkać w pomarańczach, napojach czy owocach, ale przed spożyciem zostawcie je na parapecie przy otwartym oknie żeby naładowały się energią słoneczną.

Kategoria: /