Tajemnice religii Egiptu i Piramida W Gizie

| |

Ocena użytkowników: 0 / 5

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Jedną z najczęściej badanych piramid świata jest Piramida w Gizie, zbudowana w XXVI wieku p.n.e. Ta największa piramida była miejscem pochówku faraona Cheopsa. Piramida ta była od zawsze okryta tajemnicą, dlatego też tworzono nowe teorie na temat jej przeznaczenia.

 
Fakty związane z piramidą są zaskakujące. Budujący ją ludzie, korzystając z lin i pochylni, zdołali ciągnąć na miejsce około 2,3 miliona kamiennych bloków. Każdy kamień ważył ok. 2,5 tony. Piramida postawiona została na obszarze ponad 5 hektarów wznosiła się na wysokość 1467 metrów.
Sama budowa trwała mniej więcej 20 lat.
W piramidzie występuje grobowiec faraona, oraz dwa wąskie szyby przedstawiające dwie możliwe drogi faraona. Mógł dołączyć do „ nieprzemijających” – gwiazdy alfa Draconis. Druga możliwość to podróż po niebie wraz z Orionem. Co24 godziny , 3 gwiazdy tej konstelacji przesuwają się przed południowym szybem, który jest nachylony pod katem 45 stopni.
Każdy z szybów dawał faraonowi dostęp do jednej z gwiazd do której odchodzi.
 
 
Dziś zainteresowanie mistycznymi właściwościami piramid doprowadziło do twierdzeń, że mają one moc uzdrawiania i ogólnie kształt piramidy ukrywa w sobie wielka moc.
Podobno wewnątrz piramidy rośliną szybciej rośliny, konserwuje się żywność a medytacja w ich pobliżu daje niezwykłe efekty.
 
Badania wykazał, że komora grobowa wykonana jest z granitu o naturalnej radioaktywności, panuje wyższy poziom promieniowania gamma. Uważa się, ze może to wpłynąć na stanu umysłu i ma właściwości uzdrawiające.
 
W Egipcie od zawsze aspekt życia i śmierci przenikała magia. Jej wpływ widoczny jest w amuletach, które mają chronić żywych i umarłych
Malowidła na grobowcach nie były dekoracją tylko przesłaniem. Wierzyli, że to co zostanie napisane czy namalowane się spełni. Wierzono ze ukazywanie jak właściciel grobu cieszył się życiem na ziemi, zapewni mu doczesne przyjemności po śmierci.
 
W Egipcie troszczono się o duszę. Najstarszym bytem łączonym z dusza jest ka, siła żywotna, pojawiająca się w chwili narodzin i trwająca po śmierci. Ka uważano często za sobowtóra lub bliźniaka danej osoby. Pomyślność ka zależało od tego jak pochowano ciało i jak wyglądało po śmierci. Grobowce były pełne jedzenia i sprzętów.
Inną koncepcję duszy określano jako ba. Był to niezniszczalny duch, mogący oddzielić się od ciała po śmierci, opuścić komorę grobową przemierzać świat z dnia, a na noc wracać do komory. Ba było przedstawiane zazwyczaj jako postać ptaka z ludzką głową.
 
Istotą religii starożytnych Egipcjan była wiara w siłę snów. Zapisywano je w odpowiedni sposób. Spisywano modlitwy, hymny i zaklęcia, po czym umieszczono je w grobach, aby uwolnić dusze zmarłych i zagwarantować im bezpieczne przejście do następnego świata.
 
W okresie Średniego Państwa (2030-1640 p.n.e.) zaklęcia dla ważnych ludzi były zapisywane na ścianach drewnianych trumien. Nazywa się je Tekstami Sarkofagów. Gdy nastało Nowe Państwo (1550-1079 p.n. e.)zostały one spisane w Księdze Zmarłych.
 
Chowano wraz ze zmarłymi zwoje zaklęć, które miały chronić i prowadzić dusze zmarłego w innym świecie.
 

 {jcomments on}

Kategoria: /