Tajemnice Piramidy Cheopsa

| |

Ocena użytkowników: 0 / 5

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Zagadka wielkiej piramidy  Cheopsa

 
Większość przepowiedni jakie dotrwały do naszych czasów jest spisana na papierze, czy pergaminie. Proroctwo szczególnego rodzaju składa się z 2,3 miliona wapiennych sześcianów a znane jest jako Piramida Cheopsa.
Piramidę Cheopsa zaliczono do Siedmiu Cudów Świata. Był to największy plac budowy całej starożytności. Wg zapisków w V wieku przez ponad 20 lat pracowało przy niej około 100 tysięcy robotników rocznie.
 
Obecnie przy naszej zaawansowanej technice budowlanej takie przedsięwzięcie byłoby nie do pomyślenia, Kto ja w takim razie i po co zbudował?
Wg historyków służyć ona miała za grobowiec faraona Cheopsa. W piramidach ukryta jest niewyobrażalna wręcz wiedza starożytnych. W proporcjach poszczególnych wymiarów zakodowana jest liczba Pi, twierdzenie Pitagorasa oraz dowody niezwykłej wiedzy z dziedziny trygonometrii.
 
 
Piramidę tą ukończono ok. roku 2.570 przed Chrystusem. Wg naszej nauki Pitagoras wymyślił stałą Pi ok. 500 roku przed Chrystusem, a początki trygonometrii datowane są na około 200lat p.n.e Wiec skąd ta wiedza u starożytnych Egipcjan?
 
Arabski pisarz Abu Sais El-Baki cytował w swych dziełach inskrypcję, według której Wielka Piramida powstała przed 73 tysiącami lat, co jest niewyobrażalne dla człowieka współczesnego. Co ciekawe pomiary dokonane metodą węgla radioaktywnego C14 stwierdzono wiek przekraczający 71 tysięcy lat, ale zignorowano te badania.
 
 
Tutaj zaczynają się kolejne pytania, Czy piramida była olbrzymim obserwatorium astronomicznym? Czy może przedstawia ta piramida wiadomość dla przyszłych pokoleń?
 
Pierwszy raz ją otwarto około 820 roku po Chrystusie i okazało się, że jest pusta. Żadnych sarkofagów, żadnych mumii, przedmiotów, jakie tradycyjnie przydawano zmarłym na drogę w zaświaty.
Winą obarczeni zostali rabusie, jednak według badaczy miejsce to zaopatrzone było w naprawdę wymyślny system zabezpieczeń, antywłamaniowych.
 
Wg większości egiptologów piramidy nie były miejscem pochówku.
Po dziś dzień stanowi to wielką zagadkę. Kosmiczne projektowanie, w tajemniczy sposób koncentruje się w tak zwanej komnacie królewskiej, badane jest bez przerwy od chwili odkrycia.
 
Ciekawym odkryciem było badanie przeprowadzone przez Anglika, Johna Teylora, ok. 1865 roku. Dokonując skomplikowanych pomiarów i numerologicznych obliczeń stwierdził, ze piramida wraz z komnatami i chodnikami przedstawia sobą jedno wielkie przesłanie, zakodowane w niej mają być wydarzenia przeszłości i przyszłości.
Monument ten ma odzwierciedlać 6 tysięcy lat ludzkiej historii od narodzin Adama, datowanych na 4 tysiące przez Chrystusem do końca świata.
Ta data jest określana na koniec XX wieku a początek XXI.
Klasyczni interpretatorzy określają rok 2444 jako koniec świata. Wg nich między rokiem 2013 a 2090 będzie wejście w „ nowe światło”, za tym nie ma już żadnych dat- pozostaje tylko nadzieja.
{jcomments on}
Kategoria: /