Historia ludzkości

| |

Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna
 

 

 

Jest to jedna z najbardziej oryginalnych teorii odnośnie historii ludzkości i jego podziału na rasy. Według wyobrażeń ezoterycznych człowiek skalda się z siedmiu ciał, całokształt, który tworzy jego istotę.

W różnych źródłach ilość i nazwy ciał są zmienne. Ważne jest określenie pojęcia „ monady”. Jest to najprostszy element, niepodzielna jednostka bytu. Monadę zwano tez rdzenną substancję nie tylko człowieka, ale także wszystkich złożonych rzeczy. Monada jest bezpłciowa, co zapewnia reinkarnację. Stanowi ona rodzaj duchowej jednostki bytu. Nie istnieją dwie identyczne monady.

W Teorii siedmiu rdzennych ras, rozumne życie na Ziemi zostało stworzone celowo, jednak nie przez tego antropomorficznego Boga, jakiego znamy z różnych religii. Pierwsze monady zostały stworzone jednocześnie z powstaniem Ziemi. Jednak składały się one z cienkich ciał, były niewidoczne, bezcielesne i bezrozumne. To była Pierwsza Rasa.

Z upływem czasu wszystkie pierwsze monady rozpadły się i z ich elementów powstała Druga Rasa. W trakcie ewolucji wynalazły one nowy sposób rozmnażania się.

W ten sposób powstała Trzecia Rasa- tzw. rasa zrodzona z jajka. Początkowo nie posiadały one realnego, materialnego ciała. Rasa ta ewoluowała szybciej, i powstała na początku Ery Archaicznej, ery, w której pojawiły się pierwsze żywe organizmy i po jakimś czasie zróżnicowały się płcie i pojawiły zalążki rozumu.

Dowolna z tych ras dzieliła się jeszcze na siedem podras, każda z nich posiadała  pewne cechy charakterystyczne. Pierwsze trzy podrasy rasy trzeciej stopniowo uzyskiwały powłokę cielesną, a w okresie czwartej podrasy pojawili się pierwsi LUDZIE. Działo się to w epoce dinozaurów około 120 mln lat p.n.e.

W tym czasie podobno ludzie byli olbrzymami, nawet do 18 metrów, Jako dowód tego powinny posłużyć wykopaliska kości olbrzymów i mity o gigantach.

Nie mieli oni jednak świadomej duszy, dlatego zachowywali się jak zwierzęta.

Potem, według jednej z wersji, wyższe siły stworzenia, które powołały do istnienia na Ziemi życie rozumne, ingerowały jeszcze raz i wpoiły w świadomość ludzi „ iskrę Bożą”. Według innej teorii zrodziła się ona samoistnie w niektórych ludziach.

Ostatnie podrasy Rasy Trzeciej stworzyły pierwszą cywilizację na protokontynencie Lemurii. Kontynent ten znajdował się na południowej półkuli i obejmował południowe krańce Afryki, Australii, a na północy, Madagaskar i Cejlon.

W okresie siódmej podrasy, rasy trzeciej, cywilizacja lamuryjczyków upadła, a kontynent został zalany. Działo się to pod koniec trzeciorzędy, czyli 3 mln lat p.n.e. Trzecia rasa często była nazywana rasą czarną, Za jej potomków uważa się czarnoskóre plemiona afrykańskie oraz australijskie

 

Na Atlantydzie rozwinęła się już czwarta rasa ludzkości. Wstępujemy już właściwie w historyczne czasy. Wszystkie badania i odkrycia nowoczesne dowodzą, że przed naszą piąta rasą zwaną powszechnie aryjska istniała inna, która była wysoko rozwinięta, Atlantyda. Owa wyspa znikła w ciągu jednej nocy z 60 milionami mieszkańców. Atlantyjczycy, którzy zamieszkiwali tę wyspę, byli potomkami północnych Lemuryjczyków, stworzyli oni wspaniałą cywilizację. Atlantydzi byli wzrostu wyższego niż średni- dwa i pół metra. Stolicą ich imperium było miasto Stu Złotych Bram. Było to około 1 miliona lat temu.

 

W wyniku pierwszej katastrofy około 800 tysięcy lat temu, doszło do podzielenia płyty tektonicznej, gdzie Atlantyda oderwała się od przyszłej Ameryki i Europy. Druga katastrofa miała miejsce około 200 tysięcy lat temu, rozbiła ona kontynent na wiele wysp. Powstały wtedy współczesne kontynenty.

Atlantydzi przewidzieli katastrofę i zrobili wszystko by ocalić swoich uczonych i nagromadzona wiedze. Uważa się, że byli oni potomkami Egipcjan. Badacze są przekonani, iż wznieśli w Egipcie gigantyczne świątynie.

Katastrofa ta spowodowała nowe fale migracji, w czasie których z kontynentu uciekli nie tylko oświeceni, ale także i zwykli ludzie.

 

W ten sposób powstały następujące podrasy rasy czwartej

- Hunowie( podrasa czwarta), Protosemicki ( podrasa piąta), Sumerowie ( podrasa szósta) i Azjaci ( podrasa siódma). Azjaci, zmieszali się z Hunnami , nazywamy rasą żółtą, a protosemicki z ich potomkami, utworzyli rasę Piątą Białą.

Obecnie znajdujemy się w piątej rasie. Ona także dzieli się na siedem podras, ale jak na razie istniało tylko pięć. ( Pierwsza, to plemiona Indii o jasnej skórze, druga – młodsi Semici, czyli Asyryjczycy i Arabowie, trzecia to Irańczycy, czwarta to Celtowie, a Piąta to Teutoni, czyli germanie i Słowianie.

Powinna nadejść kolejna szósta i siódma rasa, ale o tym jakie one będą, się już nie dowiemy.

 

 

Kategoria: /