Tajemnica istnienia - Przeznaczenie

| |

Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna
 

Tajemnica istnienia


Przemawiam do każdego człowieka. Nieustannie. Rzecz nie w tym do kogo się zwracam, ale kto mnie słucha. Przemawiam na różne sposoby. Nasłuchuj mego głosu w prawdzie swojej duszy. W uczuciach serca. W wyciszonym umyśle. Słuchaj mnie na każdym kroku. Ilekroć zechcesz Mnie zapytać, wiedz że Ja już odpowiedziałem. Otwórz szeroko oczy i spójrz na świat..."

Książka Rozmowy z Bogiem przeznaczona jest dla każdego. Stanowi niezmierzony dar dla tych, którzy prawdziwie pragną odpowiedzi i cenią pytania; którzy poszukują prawdy. Książka ta porusza odwieczne zagadnienia życia i miłości, celu i funkcji, ludzi i związków, dobra i zła, grzechu i winy, przebaczenia i odkupienia, ścieżki do Boga i drogi do piekła... słowem, wszystko. Bez wstydu omawia sprawy seksu, władzy, małżeństwa, dzieci, pracy; życia po życiu" i życia przed życiem".
Przedstawię tylko cześć cytatów znanego pisarza, sami ocenie.
 

 

 • „Najlepszą drogą wiodącą do porażki jest po prostu nie podejmowanie prób”
 • „Wszystko c odo ciebie przychodzi, co ci się zdarza, co cię otacza, jest w zgodzie z twoją świadomością. Wszystko co jest w twojej świadomości, musi się zdarzy, bez względu na to, kto będzie usiłował temu przeciwdziała”
 • „Nasz pobyt na Ziemi jest częścią naszego duchowego rozwoju. Jesteśmy tu po to, żeby się uczy, wnieś jakiś wkład, osiągną szczęście, powodzenie”
 • „W prawdzie nie ma miejsca na winę, prawda po prostu istnieje”
 • „Zawsze możemy do kona wyboru dotyczącego jakości naszego życia i roli, jaką chcemy odgrywa w społeczeństwie. Problemy powstają często dlatego, że nie zdajemy sobie sprawy, iż mamy dostateczną siłę, by postępowa zgodnie ze swoimi wyborami, decydować o własnym przeznaczeniu”
 • „Miarą rozsądku człowieka jest stopień świadomości własnego Ja”
 • „Każdy z nas jest niewyczerpalnym źródłem energii w nieskończonym oceanie niezmierzonej energii. Jest to energia inteligencji. Nasza świadomość obejmuje wiele poziomów. Mamy dostęp do całości wiedzy, inteligencji i energii. Sama energia nie jest ani dobra ani zła, po prostu istnieje. Dobry lub szkodliwy, może być sposób, w jaki jej użytkujemy, a to jest kwestia naszego wyboru. Kiedy już dokonamy wyboru, będzie on nieodwracalny i prędzej czy później, w tym czy następnym życiu, musimy poradzić sobie z jego skutkami. Takie jest prawo”
 • „Żeby określić, które wybory są dla ciebie najlepsze, użyj zdolności parapsychicznych do wniknięcia w siebie, skonsultuj się z wyższym JA, otrzymasz wskazówki, których potrzebujesz. Po prostu posłuchaj głosu intuicji, a nie rozmyślaj jak postąpić. Wszystko to stanie się dla Ciebie absolutnie przejrzyste dzięki wewnętrznej świadomości, gdy na wszystkich poziomach swojej jaźni będziesz coraz bardziej zestrojony ze swoim „ JA”, stąd bierze się jedność.”
 • „Wiedza to boski stan, ale największa radośc płynie z bycia. Bycie osiąga się jednak poprzez doświadczenie. Ewolucja przebiega w sposób następujący: WIEDZA, DOŚWIADCZENIE, BYCIE”
 • „Nie zazdrość innym sukcesu, ani nie ubolewaj nad porażką, albowiem nie wiesz co jest sukcesem czy porażką w końcowym rozrachunku duszy”
 • „Nic nie jest dla Ciebie niemożliwe, jest w twoim zasięgu, cokolwiek zechcesz mięć, czymkolwiek zechcesz zostać, czegokolwiek zechcesz dokonać.”
 • „Istnieje tylko jeden cel życia, a jest nim to, aby ty i wszystko co żyje, mogli doznać najwyższej chwały”
 • „Życie to nie proces odkrywania lecz tworzenia, i w tym tkwi najgłębszy jego sekret. Ty nie odkrywasz siebie, lecz siebie tworzysz na nowo. Trzeba więc, abyś dążył nie do ustalenia kim jesteś, lecz kim pragniesz być”


Jako ludzie mamy swoje wierzenia, przekonania, systemy i bardzo często wydaje nam się, że są one jedynie słuszne i prawdziwe. Tak myśląc zapominamy, ze dostępna „ prawda” nie zawsze jest prawdą samą w sobie, gdyż życie podlega nieustannym zmianom.

Często zadajemy sobie to pytanie, czy nasze życie musi być takie jak obecne, czy można go zmienić, dokąd zmierzamy? Kim jesteśmy? I mimo tylu pytań człowiek nadal nie znajduje na te pytania zadawalającej odpowiedzi, gdyż szuka ich na zewnątrz siebie, wierząc, że ktoś kiedyś oświeci go i wtedy wszystko stanie się jasne. Odpowiedzi na podstawowe pytania egzystencjonalne można uzyskać, ale swoje poszukiwania należy skierować do wnętrza siebie z zamiarem dotarcia w świadomy sposób do informacyjnych zasobów Istoty, jaką jest się naprawdę.
W taki właśnie sposób odpowiedział na nią autor książek „Rozmowy z Bogiem” , N.D. Walsch. Książki te są jakby wstępem do zrozumienia naszego istnienia. Teraz od was zależy jak głęboko w siebie spojrzycie i odkryjecie swoja prawdziwą naturę. Każdy z nas ma prawo do pojmowania świata i Boga w taki sposób jak tego chce. Ograniczenia doktrynalne, religijne nie powinny was ograniczać na głębsze spojrzenie na świat. Stawajmy się tym kim chcemy być.
 

Kategoria: /