Pojęcia związane z: ezoteryką, zjawiskami paranormalnymi, siłami nadprzyrodzonymi, ufo...

Słownik ezoteryczny i paranormalny

 

 

ENCYKLOPEDIA MAGII

| |
Kategoria: /

Ocena użytkowników: 0 / 5

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna

Są ludzie, który uważają ,że jest to dobry sposób na nieśmiertelność. Ale należy zadać sobie pytanie czy zamrożenia ciała po śmierci rzeczywiście jest w stanie zapewnić nam nieśmiertelność? 

Wyobraźmy sobie ,że poddajemy się takiej operacji zamrażania ciała, jesteśmy ochotnikami jak w filmie s..misja, gdzie dwóch mężczyzn zamraża się w celach badawczych, po przebudzeniu odkrywają jak bardzo świat się zmienił.  Wyobraź sobie , że to Ty jesteś osobą, która budzi się za 300 lat ze snu hibernacyjnego, po chwili oszołomienia spostrzegasz całkiem nowy świat.  Jesteś ubrany w dziwny kombinezon przypominający obecne ubiory kosmonauty.  Ktoś mówi do Ciebie witamy Cie w XXIV wieku, jak się spało?:) Brzmi jak w filmie science fiction lecz, dziś jest wielu ludzi, który traktują bardzo poważnie takie scenki. Wielu badaczy dąży do tego, aby taki scenariusz można było urzeczywistnić. Nauka ta nazywa się Krionika, nauka ta ma na celu zrealizowanie marzenia wielu naukowców, mianowicie chodzi o to , aby po śmierci po kilkuset latach człowieka można było przywrócić do świata żywych. Po prostu umierasz, zostajesz zamrożony następnie w przyszłości, kiedy będzie już medycyna na takim poziomie ,że będzie Cie mogła przywrócić do życia robi to a Ty się masz świetnie w nowym świecie i nowym życiu. Założenie świetne, jeśli spojrzeć na to od strony rozwoju świata i technologii, oraz medycyny, budzisz się w świecie idealnym, bez chorób i problemów gdzie można być nieśmiertelnym. 

Kriobiologia tak naprawdę rozpoczęła się w latach 50-tych. Wtedy to właśnie po raz pierwszy zamrożono byczą spermę w celu reprodukcji krów. Pomysł hibernacji w tych czasach był niesamowity. Ludzka wyobraźnia In postęp zrobiły swoje, temat ten stał się jednym  najistotniejszych w kręgach naukowych ale również w umysłach ludzi, który pragną żyć wiecznie.  Amerykański naukowiec  Robert Ettinger , był ona nauczycielem fizyki,  napisał książkę „The Prospect of Immortality „ w której pisał o możliwości zamrożenia ludzkiego ciała. Po trzech latach od tego wydarzenia zapalony fan , książki zmarł na raka płuc, jednak przed śmiercią zażyczył sobie zamrożenia. Od tego momentu , firmy krioniczne miały bardzo dużo zamówień na zamrażanie ludzkich ciał. Gdy stajemy się klientem takiej firmy, podpisujemy z nią odpowiednią umowę, gdy w razie nieszczęśliwego wypadu, lub nagłej niespodziewanej śmierci, ta firma zobowiązuję się zając odpowiednia naszym ciałem. Zahibernować nas i w momencie możliwości przywrócenia nas dożycia zrobić to niezwłocznie. Klient ma nosić przy sobie informacje z jaką firmą się skontaktować w razie śmierci.

 

| |
Kategoria: /

Ocena użytkowników: 0 / 5

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna

Halloween jest świętem, które bierze swój początek od popularnego w XIX wieku pogańskiego obyczaju o nazwie All Hallow's Eve. Potem zaczęto obchodzić je hucznie w Stanach Zjednoczonych.
Halloween od początku kojarzony był z życiem pozagrobowym: duchami, upiorami, zjawami, trupimi czaszkami jak również z czarną magią, czarownicami i strachem. Dynia w kształcie ludzkiej głowy z wydrążonym środkiem i palącym się światłem to najbardziej charakterystyczny symbol tego magicznego czasu, które z czasem zaczęło przybierać nieco humorystyczny wymiar . Zaczęto przebierać się za czarownice i duchy. Coraz popularniejsza - nie tylko w Stanach Zjednoczonych - stała się tradycja chodzących po domach, przebranych i zbierających słodycze dzieci. W kościele katolickim święto to ma zupełnie inny charakter. Jest to poważny i pełny zadumy dzień zwany Zaduszkami. Chociaż coraz częściej zauważyć można, że tradycyjne zwyczaje odchodzą w cień przeszłości ustępując miejsca zamerykanizowanym i skomercjalizowanym zabawom.
Nieodłącznymi elementami Halloween są wróżby i zabawy i różne dziwaczne zwyczaje. Do najpopularniejszych zabaw należy łapanie za pomocą zębów jabłek pływających w wodzie oraz zjadanie bez pomocy rąk wiszących na nitkach owoców i ciastek.

Wróżby są najczęściej humorystycznym akcentem tego święta, ale niektóre bywają naprawdę upiorne. Do jednej z nich należy tradycja siadania panien przed lustrami w ciemnych pomieszczeniach. Dziewczyna musi patrzeć w lustro do momentu aż pojawi się tam twarz przyszłego męża. Wróżba mówi, że jeżeli w odbiciu pojawi się trupia czaszka kobiety w przeciągu roku umrze.

| |
Kategoria: /

Ocena użytkowników: 0 / 5

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna

ChannellingChannelling pojęciem bardzo popularnym w ezoteryce. Jest to sformułowanie z języka angielskiego i oznacza ono  bezpośredni przekaz energi od duchów a nawet istot zamieszkujących pozaziemskie cywilizacje.

Channeling - jasnowidzenie i mediumizm

 Email

 

Czym różni się proces channelingu, od jasnowidzenia czy medium. Często używane są wszystkie trzy sposoby porozumiewanie się.

Channeling jest procesem, w którym cofamy się ze świadomości i pozwalamy by źródło energii wewnętrznej przechodziło przez nas. Myśl jest wibracją energii, a informacje nie maja stałej postaci, tylko przybierają różne formy. Channeling polega na wierze w to, że jakiś ośrodek emocyjny ( np. duchowi przewodnicy, aniołowie, bóg) przesyła informacje za pomocą kanału do osoby znajdującej się w transie.

 

Dzięki temu możemy uzyskać wiele informacji na temat naszego życia i życia innych. Wchodząc w odmienny stan umysłu, odbieramy sygnały z innego wymiaru energetycznego. Dzięki temu fenomenowi, możemy porozumiewać się z wyższymi istotami duchowymi, które mogą nam pomóc w życiu, nakierowując nas na odpowiednią ścieżkę życia. 

Jasnowidzenie jest procesem otrzymywania informacji, poprzez szósty zmysł. Jest to zdolność umożliwiająca postrzeganie zjawisk, osób i przedmiotów w czasie i przestrzeni. Nauka nie umie wyjaśnić fenomenu jasnowidzenia, gdyż nie jest on widoczny gołym okiem. 
Wyróżnia się jasnowidzenie przyszłości – prekognicja, jasnowidzenie przeszłości – retrokognicję oraz psychometria, czyli jasnowidzenie polegające na opisywaniu przedmiotów, miejsc czy osób, na podstawie jakiegoś przedmiotu. Jasnowidz często odczytuje przyszłość i to co się działo czy dzieje z masowej świadomości. Powodem tego jest coraz większe wyczucie intuicyjne wielu osób, które tworzą masową, świadomość. Możliwe ze wygląda to jak siatka nici i powiązań otwartych umysłów, złączonych na planie energetycznym.

Mediumizm jest skomplikowaną, sztuką dla wykwalifikowanych osób. Jest to sztuka, którą Spirytyści używali na przestrzeni dziejów, aby pomóc innym w zrozumieniu życia i problemów, jakie ich otaczają przez pomoc duchów. Informacje te mogą pochodzić od bliskich zmarłych, innych duchów, którzy wiele widzieli i którzy pragną pomagać innym gdyż posiadają wielką wiedzę. Kontaktowanie się z duchami po drugiej stronie może być pouczającym doświadczeniem, ale czasami też i niebezpiecznym. Media są osobami które mają rozwiniętą w sobie zdolność do telepatii. Mediumizm jest stosowany w praktykach religijnych, takich jak spirytualizm, spirytyzm, voodoo, szamanizm, makumba, Wicca i umbanda.

Channelling to odosobniona forma kontaktu z obcymi,  jest to kontak duchowy i trwały. Medium doświadczające takiej formy pozaziemskiego kontaktu, nie jest osobą o normalnych zdolnościach. Przekazy chanelingowe bardzo często otrzymują wybrane przez "istoty pozaziemskie" osoby uduchowione o zdolnościach paranormalnych, które stopniowo są dopuszczane do coraz głębszych wtajemniczeń i dzieki temu ich kontakt z istotami pozaziemskimi i duchami jest coraz lepszy.

 

 

Channelling

| |
Kategoria: /

Ocena użytkowników: 0 / 5

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna

Stawianie tarotaCzynność polegająca na rozłożeniu kart tarota przez wróżkę, wróżbitę osobie proszącej o wróżbę.

| |
Kategoria: /

Ocena użytkowników: 0 / 5

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna

Arka Przymierza jest to pozłacana skrzynia wykonana z drzewa akacjowego. Jest przyzdobiona dwoma złotymi cherubinami. Klęczą one na Arce Przymierza z rozpostartymi skrzydłami, są pochłonięte modlitwą. Arka przymierza symbolizuje  obecność boską, ukryte są w niej kamienne tablice praw, które Bóg ustanowił, laskę Aarona oraz  złote naczynie z manną.