PSI – pojęcie PSI zostało przedstawione jako neutralny termin dla różnorodności fenomenu ‘ parapsychologicznego”

| |

Ocena użytkowników: 0 / 5

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

 

1. PARAPSYCHOLOGIA – PSI – pojęcie PSI zostało przedstawione jako neutralny termin dla różnorodności fenomenu ‘ parapsychologicznego”, wolny od bezwarunkowych założeń, które zawierają takie pojęcia jak psychokineza, telepatia, zjawiska spirytystyczne, aport, teleportację, eksterioryzację,. Główny problem z terminami jest taki, że nie mają precyzyjnych definicji, wskazując, które zjawisko może być zaliczone jako psi, a które jest wykluczone. PSI został zdefiniowany jako „ nieznany czynnik ” w psychicznych doświadczeniach, często jest zmieniany jako czynnik, który nie jest ważny w konwencjonalnych kanałach.
 
 
 2. RADIESTEZJA
Dawniej określana była tylko jako sztuka wykrywania podziemnej wody za pomocą różdżki i wahadełka. Rozróżnia się:
            RADIESTEZJĘ FIZYCZNĄ, czyli wnioskowanie na podstawie ruchu wahadełka lub różdżki bez stawiania jakichkolwiek pytań.

  

 
 
 
Fale beta- występują wtedy gdy wykonujemy swoje codzienne zadania, nasz mózg funkcjonuje zazwyczaj właśnie w częstotliwości fal beta, to jest mniej więcej 12-15 i więcej cykli na sekundę. Przy czym należy zaznaczyć, że większość czynności ma miejsce przy częstotliwości 20-25 cykli na sekundę. Tak działa nasz świadomy umysł. Na tym poziomie rozumiemy i wykonujemy wszystkie swoje obowiązki.
Fale alfazakres częstotliwości fal alfa to mniej więcej 6-14 cykli na sekundę. W tej fazie występują marzenia na jawie i marzenia senne. Także stany hipnotyczne oraz pewne doznania parapsychiczne pojawiają się w tym zakresie.
Fale theta- określany jest pomiędzy 4 a 8 cyklami na sekundę. W tym stanie doznajemy przeżyć emocjonalnych. To także dobry punkt wyjścia do doświadczeń parapsychicznych.
Fale delta- częstotliwość poniżej 4-5 cykli na sekundę charakteryzuje stan całkowitej nieświadomości.
Kiedy zapadasz w sen, twój mózg szybko wychodzi ze stanu beta i poprzez stan alfa i theta osiąga stan delta, w którym pozostaje niedługo. Najbardziej znanym wzorcem jest przechodzenie ze stanu beta w stan delta w ciągu 30 minut, następnie pozostanie w stanie delta od 30 do 90 minut. W tym momencie mózg przechodzi w stan theta, a następnie w alfa, w który przez jakiś czas masz marzenia senne. W ciągu snu trwającego około 8 godzin spędzasz około 30-90 minut w stanie delta,. 30-60 minut w stanie theta, a resztę w stanie alfa.

Jesli chcesz korzystać ze zdolności parapsychicznych , musisz się tylko nauczyć wprowadzać mózg w stan alfa lub theta, i nie zasypiając utrzymać go w tym stanie tak długo, jak tego chcesz.( Gorąco polecam książkę autorstwa Williama W. Hewitta „ Rozwój zdolności parapsychicznych) Wizualizacja jest takim stanem do osiągnięcia stanu theta w dowolnym momencie, a następnie wykorzystania go do przeżyć parapsychicznych. Inne znane techniki to : huna, najstarsza znana wiedza duchowa i psychologiczna ludzkości. Na hunie bazują wszelkie psychotroniczne systemy pracy z podświadomością. Kolejna metoda, to
 
metoda Silvy, stworzona przez Josego Silvę, mającego wielu zwolenników na całym świecie. Jest to zbiór podstawowych technik pracy z umysłem w stanie alfa. Ostatnią metodą jest
 synchro –theta, metoda opracowana prze Roberta A. Monroe. Dla właściwego nastrojenia mózgu korzysta się z odpowiednio spreparowanych nagrań muzycznych.
 
 
4. DYWINACJA
 
 Dywinacja czyli wszelkie przewidywanie przyszłości na podstawie przesłanek innych niż racjonalne. Należy do tej grupy wróżbiarstwo, prekognicja czy jasnowidzenie.
  
 
            BIOENERGOTERAPIA -  czyli leczenie za pomocą energii biologicznej, której istnienie i działanie psychotronika przyjmuje bez zastrzeżeń. Źródłem tej energii jest Wszechświat, bioenergoterapeuta zaś tylko odpowiednio steruje jej rozpływem w ciele pacjenta podczas zabiegu.
 

            PREKOGNICJA – to także forma postrzegania pozazmysłowego. Pojęcie to zostało celowo wprowadzone, ponieważ istnieją specjalne testy do oceny tego zjawiska. Prekognicja w dosłownym tego tłumaczeniu oznacza” widzieć zawczasu” , „ z góry wiedzieć”. Wydarzenia, które dopiero będą miały miejsce w przyszłości, przesuwają się przed naszymi oczami niczym filmy. Informacje są przy tym przekazywane na odległość, tak więc widzący nie musi znajdować się w danym miejscu.

 

5.UZDRAWIANIE JASNOWIDZENIE -  wykorzystuje się niemal we wszystkich działaniach parapsychicznych. Jest to moc postrzegania rzeczy spoza normalnego zakresu obejmowanego ludzkimi zmysłami, wyostrzony intuicyjny wgląd lub percepcja. Jasnowidzenie określa się jako zdolność wyraźnego zobaczenia, bez jakichkolwiek łączności fizycznej, co się dzieje w miejscu dowolnie oddalonym, także w czasie, bo jasnowidze umieją zarówno odtwarzać zdarzenia z przeszłości, jaki i widzieć wyraźnie, co się wydarzy. W najprymitywniejszej postaci jasnowidzenie jest po prostu silnym przeczuciem, że coś się wydarzy lub nie. Prawdopodobnie ta wrodzona zdolność umożliwiała przetrwanie i życie ludziom prymitywnym. W miarę rozwoju ludzkości, stawali się coraz mniej uzależnieni od umiejętności jasnowidzenia, a bardziej  polegali na nowo odkrytych umiejętnościach k porozumiewania się ( jak pismo, język)
WRÓŻBIARSTWO – jest to zdolność diagnozowania aktualnego stanu człowieka, przewidywanie przyszłości z pozornie przypadkowego układu symboli ( karty klasyczne, tarot, runy, horoskopy, numerologia, itd.) lub za pomocą innych technik np. chiromancja, wahadełko.
Wierzy się, że odpowiednio strojąc umysł i jego fizyczne podłoże – mózg – można dowolnie kształtować środowisko życia. Obecnie jest bardzo dużo takich technik. Jednakże wszystkie polegają na zsynchronizowaniu pracy obu półkul mózgu w jednolitym rytmie, zazwyczaj w stanie alfa. Zatrzymajmy się na chwile przy objaśnieniu fal mózgowych oraz co należy zrobić aby wejść w odpowiedni stan umysłu. Należy najpierw nauczyć się obniżać częstotliwość fal mózgowych. Robi się to za pomocą prostych technik relaksacji i wizualizacji. Częstotliwość fal mózgowych waha się niezliczoną ilość razy każdego dnia. Jest to najwyraźniejsze wieczorek, przed snem. Połóż głowę na poduszce, zamknij oczy, a mózg zacznie automatycznie zwalniać tempo, tak byś mógł odpocząć. Wyróżniamy 4 rodzaje fal. Stwierdzono, że maja one związek z różnymi funkcjami umysłu, także z doświadczeniem zjawisk paranormalnych.


 

Kategoria: /