Kontraola nad naszym życiem poprzez medytację.

| |

Ocena użytkowników: 0 / 5

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Każdy z nas musi samodzielnie odnaleźć metodę, która mu najbardziej odpowiada. Aby ją  znaleźć należy poznać różne szkoły i wypróbować która z nich najbardziej nam odpowiada.

Bez względu jakiego terminu użyjesz, przyniesie ci ona dużo korzyści. Jedyne co musisz zrobić to zrozumieć na czym ona polega i będziesz ją regularnie, codziennie praktykował. Stwórca tak nas zaprojektował, żebyśmy mogli w sposób naturalny zmienić stan świadomości i wykorzystywać tę zdolność dla swego pożytku. Musisz zrozumieć, że możesz być zupełnie niezależny i przez cały czas sprawować całkowitą kontrolę nad swoim życiem zgodnie z wyborami, które codziennie podejmujesz. Nie musisz być zależny od zachcianek i życzeń innych ludzi. Nie musisz rezygnować ze swoich marzeń, z żadnej części własnego „ja”, by sprostać czyimś oczekiwaniom wobec ciebie.

Czy zastanawiałeś się, dlaczego niektórzy ludzie czują się szczęśliwi a niektórzy nie? Dlaczego jedni często chorują, a inni czują się dobrze? Nie musisz być nieszczęśliwy ,nie musisz chorować, masz prawo do szczęścia.

Ludzie dlatego nie wzbogacają sobie życia, że nie wiedzą, jak to robić. Usiłują płynąć pod prąd, zamiast pozwolić mu się unosić i korzystać ze swojej naturalnej energii.

Tylko ty decydujesz jak wykorzystasz zdobytą tu wiedzę. Często uważa się, że najdoskonalszym osiągnięciem w wykorzystywaniu umysłu do rozwiązania problemów i realizacji celów jest hipnoza. Alkoholik poddaje się hipnozie i rzuca alkohol. Czy jest coś bardziej zadziwiającego niż hipnoza? Z pewnością hipnoza jest potężnym narzędziem.

 

Aby nauczyć się prawidłowej medytacji, musisz pojąć jak obniżać częstotliwość fal mózgowych. Robi się to za pomocą łatwych technik relaksacji i wizualizacji.

Połóż głowę na poduszce, zamknij oczy, a mózg zacznie automatycznie zwalniać tempo, tak byś mógł odpocząć i śnić. Wyróżniamy fale beta, alfa, theta, delta,

Fale beta- kiedy czuwamy i wykonujemy swoje codzienne zadania, nasz mózg funkcjonuje właśnie w tym zakresie. (20-25 cykli)

Fale alfa – marzenia na jawie i marzenia senne (6-14 cykli na sekundę)

Fale theta- przeżycia emocjonalne we śnie (4-8 cykli)

Fale delta- całkowita nieświadomość (4-5 cykli)

 

 

Osiągnięcie odmiennych stanów.

 

Jest to całkiem proste. Jeśli chcesz korzystać ze swoich zdolności, musisz tylko nauczyć się wprowadzać mózg w stan alfa lub theta, i nie zasypiając, utrzymywać go w stanie tak długo, jak tego chcesz. Chociaż z opisu wydaje się to łatwe, jednak wymaga pewnego wysiłku i dyscypliny. Należy zapamiętać, że za każdym razem, gdy się zamknie oczy, mózg automatycznie zaczyna wysyłać fale alfa. Aby zacząć medytować należy nauczyć się wizualizacji, bowiem jest ona kluczem do osiągnięcia stanu theta w dowolnym momencie.  

Żeby osiągnąć cel musimy się wyciszyć, ponieważ tylko w głębokiej ciszy z dala od huku usłyszymy głos Wyższej Jaźni.

Medytacja jest doskonałą metodą samouzdrawiania, ciała jak i umysłu. Często choroby są rezultatem niewłaściwego myślenia, stresów i ogólnego hałasu w życiu, które stały się częścią nas. Dlatego najlepiej jest się ich pozbyć poprzez medytacje, poprzez całkowitą zmianę postrzegania świata przez nas. Gorąco polecam wam medytacje, w moim życiu zmieniła ona bardzo wiele. Borykałam się z wieloma dolegliwościami, które z czasem ustały poprzez codzienne wyciszanie się i tzw. samouzdrawianie wewnętrzne.

Każdy z nas ma moc uzdrawiania siebie samego. Dlatego nie potrzebujemy nigdzie chodzić ani szukać nikogo, kto potrafi nawiązać kontakt z Bogiem lub leczyć, lecz zajrzeć do własnego wnętrza i tam znaleźć rozwiązanie problemów.

Chodzi tutaj o nawiązanie kontaktu ze swoją boskością, ze swoim wyższym „ja”, który wszystko wie i jest nieomylny. Zajrzyjcie do Biblii napisane jest tam, że jesteśmy częścią Stwórcy. Cała ludzkość tworzy jedną boskość. Uwierzmy w to i spróbujmy zmienić nasze dotychczasowe życie dzięki zbliżeniu się do naszej boskości poprzez medytacje.

Mówienie o boskości człowieka nie jest żadną herezją, jest czystą prawdą, która niestety kryjemy w sobie. Posiadamy bardzo wiele siły i mocy uzdrawiającej, pozwólcie sobie na to aby z niej skorzystać dla dobra siebie i innych. Często religie sprawiają że nie czujemy się godni bycia blisko Boga .jest to bardzo krzywdzące zważywszy na fakt że Bóg jest miłością i kocha wszystkie swoje dzieci. Nie powinniście się czuć odtrąceni przez boga zmieńcie myślenie i spróbujcie wejść w stan medytacji i zrozumieć zasady kierujące naszym życiem.

 

Istnieje procedura pozwalająca zmienić stan świadomości, by osiągnąć pożądany cel, nazywa się to hipnozą. Można ją też równie dobrze nazwać medytacją czy modlitwą.

Większość problemów, jakie spotykają nas w życiu to wynik splątania emocjonalnego, duchowego i mentalnego. Często nie wierzymy we własne siły zamykając się w sobie i doprowadzając do stanu przeciążenia ciała i umysłu. Problem polega na tym, że często nie mamy pojęcia o tym, w co naprawdę pokładamy wiarę. Większość naszych przekonań są głęboko ukryte w naszej podświadomości i nie posiadamy z nimi świadomego kontaktu. Czasem wystarczy naprawdę niewiele, np. zdanie wypowiedziane przez bliską nas osobę, które przez nawet kilka lat blokuje nasz rozwój. Podświadomość małego dziecka chłonie wszystko co powiedzą rodzice, przyjmuje to jako objawienie. Z drugiej strony często nie wierzymy w to, co wg naszych przekonań wierzymy i w co wierzyć powinniśmy. Często sami oszukujemy się, i blokujemy nasz rozwój.

 Bez medytacji nie możemy się rozwinąć. Nigdy nie damy sobie radę ze swoimi problemami, jeśli nie nauczymy się wyciszać i nie nabierzemy nawyku regularnej medytacji.

 

 

Kategoria: /